Whisky festival Prague 2014

První české muzeum čokolády – Čokoládový dům

1. muzeum čokolády

Vítejte všichni milovníci čokolády a vydejme se společně navštívit první české muzeum čokolády, které si pro své návštěvníky připravilo řadu netradičních  a velmi zajímavých věcí. Kromě tradiční ochutnávky a prohlídky čokoládových výrobků si, v prvním čokoládovém muzeu v Čechách, máte možnost vlastní čokoládu vyrobit.

Rozcestník: vše o Čokoládovém domě více čtěte zde

Muzeum čokolády Muzeum čokolády - Čokoládový dům
Muzeum si klade za cíl především seznámit s historií této velmi oblíbené pochutiny. Dále si v muzejních sbírkách mohou návštěvníci prohlédnout čokoládové exponáty, ale jistě každého z vás zaujme ojedinělá kolekce, čítající na sto obrazů. Nejedná se však o klasická díla, malovaná na plátno barvami. Tyto obrazy byly vyhotoveny kompletně z čokolády. Jsou malované bílou, hořkou, mléčnou a také barevnou čokoládou a autorem těchto pozoruhodných děl je profesor výtvarného umění a rýsování Vladimír Čech. Muzeum si pro návštěvníky připravilo řadu akcí, kdy si máte možnost vlastní čokoládový obrázek namalovat. Mezi další interaktivní zážitky patří výroba vlastní čokolády, nebo pokreslování figurek čokoládou. Aby toho nebylo málo, nabízí Muzeum čokolády také čokoládové masáže celého těla v provedení profesionálního maséra.

1 české muzeum čokolády – Čokoládový dům- výstavy, expozice a  akce
Žádné Události

Stěžejní expozice Muzeum čokolády - Čokoládový dům
Muzeum čokolády je rozděleno celkem na devět částí, kdy každá z nich je věnována určitému zajímavému tématu, které se pochopitelně váže k sladké čokoládě. V první části expozice se návštěvníci seznámí s historií čokolády a s jejím putováním z Ameriky do Evropy. Další část prohlídky je věnována pěstování kakaovníku. Zde se s rostlinou, která je základní surovinou pro výrobu čokolády, seznámíte. Následující část výstavy je věnována dlouho očekávanému procesu výroby sladké pochutiny. Velmi oblíbenou zastávkou je část prohlídky, kde je návštěvníkům ukázána výroba pralinek a jejich následná ochutnávka. Jedna z dalších částí expozice nese název Přehled vybraných zajímavých součastných výrobců cukrovinek v ČR a jejích produktů. Zajímavou částí je také sbírka historických obalů čokolád. V závěru prohlídky je připravena Čokoládová dílnička, kde si zájemci mohou za poplatek odlít vlastní barevnou čokoládku, vyrobit vlastní barevný obal, vyrobit pralinky nebo vymodelovat čokoládovou figurku nebo obrázek na jedlý papír z plastické  barevné čokolády.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Adresa:
Oldřichova 20/225
Praha 2
128 00
web: http://www.cokoladovydum.cz/cs/
e-mail: cokoladovemuzeum@seznam.cz
Tel. 607919438 od 12.00 do 18.00 mimo pondělí

Otevírací doba:
Pátek od 14:00 do 18.00
Sobota – Neděle od 12.00 do 18.00

Vstupné:
150,- Kč DOSPĚLÍ
120,- Kč Důchodci / STUDENTI
90,- Kč DĚTI 6 – 15 let /SENIOŘI od 65 let
75,-Kč Držiteli průkazů ZTP , 90 Kč doprovod ZTPP
25,- Kč DĚTI 3 – 5 let
450,- Kč RODINNÉ VSTUPNÉ – 2 + 3
75,- Kč ŠKOLNÍ SKUPINY do 15 let min.15 děti(2 učitelé zdarma) základní nabídka
(nekomentovaná prohlídka bez ukázky výroby pralinky,malování čokoládou na papír, na plátno, v cukru, ryti do čokoládové zdi, kvíz, dáreček za správnou odpověď)
90,-Kč ŠKOLNÍ SKUPINY do 15 let min.15 děti (2 učitelé zdarma) základní nabídka + Dr. Čoko (komentovaná prohlídka s ukázkou výroby pralinky, ochutnávka, malování čokoládou na papír, na plátno, v cukru, ryti do čokoládové zdi)
90,- Kč ŠKOLNÍ SKUPINY OD 15 let min.15 děti (2 učitele zdarma) základní nabídka (nekomentovaná prohlídka bez ukázky výroby pralinky, malování čokoládou na papír, na plátno, v cukru, ryti do čokoládové zdi,

Spojení:
tram.6,7,18,24 zastávka – Ostrčilovo náměstí

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »


Whisky Live Prague

Festival Whisky Live! Prague

Neopakovatelná nabídka. Zveme všechny milovníky whisky na festival s ochutnávkou až 160 druhů kvalitní whisky!. 30% sleva na vstupní vouchery! Festival se koná 26. a 27 září 2014 na Novoměstské radnici za účasti jednoho z největších světových expertů na whisky Jima Murraye!

» Pokračování »


Jagellonska bytc9_130711_002

Oblíbené apartmány v centru Prahy za skvělou cenu !

Ubytování v Praze. Levné apartmány v centru s výbornou dopravní dostupností pro 2 až 10 osob. Vítáme rodiny i skupiny. 10 min na Václavské náměstí. Cena od 350 Kč / os / noc. Zdarma tištěný turistický průvodce Prahou.

» Pokračování »


Svatovítský poklad 2 - web malá

Vydejte se po stopách Svatovítského pokladu a ubytujte se v Praze se slevou 55%!

Dopřejte si v Praze luxusní pobyt s jedinečným programem.Sleva 55% na pobyt pro 2 osoby se vstupenkami na Pražský hrad a prohlídkou největšího českého pokladu.V balíčku najdete i turistického průvodce a slevu do vyhlášené mexické restaurace

» Pokračování »


Národní technické muzeum 3

S dětmi do Národního technického muzea se slevou 60%

1 650 Kč za 2 dny v komfortním hotelu Expo **** pro rodinu s dětmi v Praze a vstupenkami do Národního technického muzea! Nejoblíbenější pražské muzeum pro rodiny vás zve na návštěvu.

» Pokračování »


600

Šance pro mimopražské. Vychutnejte si Prahu a odhalte tajemství Pražského hradu se slevou 64%

Speciální a velmi výhodná nabídka pro naše mimopražské čtenáře. Navštivte Pražský hrad, projděte si areál včetně nejvýznamějších památek a jedinečných galerií a odhalte jeho tajemství! Zajistili jsme pro Vás exkluzivní slevu na ubytování a vstupné 64%

» Pokračování »


Prazsky hrad - zahrada Na Valech101030_001

Podzimní pražské zahrady a parky

Blíží se kouzelný a barevný podzim. Příroda zbarvý stromy do krásných sytých barev. Duby budou krásně žlutočervené a břízy žluté. Poznejte, že pražské zahrady jsou na podzim opravdu kouzelné a jejich atmosféra Vás uchvátí. A hlavně nemeškejte, některé zahrady se na zimu zamykají.

» Pokračování »

« « Jan Vičar – Sadař | Židovské muzeum v Praze – popis muzea » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

2 reakce u článku “První české muzeum čokolády – Čokoládový dům”

  1. ryšavá napsal:

    Návštěva u vás byl pro nás otřesný zážitek.Váš rádoby Čokoládový dům je jen o vybírání nehorázného vstupného. Vnitřní i venkovní expozice je amatérský pokus.Filmovou produkci v televizi pracovnice muzea nechaly v anglickém jazyce,protože nenašly CD v češtině.S dětmi se za ty peníze dá prožít čas zajímavěji.Toto /muzeum/ nedoporučuji.

  2. Mirek napsal:

    Nedoporučuji navštěvovat toto muzeum,je to za nehorázné vstupné,které jsme mohli využít jinak,2.pubertatální dívky se staraj o chod muzea,neprofesionálně podávají výklad,všude špína,umatlané vitrýny zkrátka hruza.Už nikdy.HNUS:

Zanechat komentář