První české muzeum čokolády – Čokoládový dům

1. muzeum čokolády

Vítejte všichni milovníci čokolády a vydejme se společně navštívit první české muzeum čokolády, které si pro své návštěvníky připravilo řadu netradičních  a velmi zajímavých věcí. Kromě tradiční ochutnávky a prohlídky čokoládových výrobků si, v prvním čokoládovém muzeu v Čechách, máte možnost vlastní čokoládu vyrobit.

Rozcestník: vše o Čokoládovém domě více čtěte zde

Muzeum čokolády Muzeum čokolády - Čokoládový dům
Muzeum si klade za cíl především seznámit s historií této velmi oblíbené pochutiny. Dále si v muzejních sbírkách mohou návštěvníci prohlédnout čokoládové exponáty, ale jistě každého z vás zaujme ojedinělá kolekce, čítající na sto obrazů. Nejedná se však o klasická díla, malovaná na plátno barvami. Tyto obrazy byly vyhotoveny kompletně z čokolády. Jsou malované bílou, hořkou, mléčnou a také barevnou čokoládou a autorem těchto pozoruhodných děl je profesor výtvarného umění a rýsování Vladimír Čech. Muzeum si pro návštěvníky připravilo řadu akcí, kdy si máte možnost vlastní čokoládový obrázek namalovat. Mezi další interaktivní zážitky patří výroba vlastní čokolády, nebo pokreslování figurek čokoládou. Aby toho nebylo málo, nabízí Muzeum čokolády také čokoládové masáže celého těla v provedení profesionálního maséra.

Stěžejní expozice Muzeum čokolády - Čokoládový dům
Muzeum čokolády je rozděleno celkem na devět částí, kdy každá z nich je věnována určitému zajímavému tématu, které se pochopitelně váže k sladké čokoládě. V první části expozice se návštěvníci seznámí s historií čokolády a s jejím putováním z Ameriky do Evropy. Další část prohlídky je věnována pěstování kakaovníku. Zde se s rostlinou, která je základní surovinou pro výrobu čokolády, seznámíte. Následující část výstavy je věnována dlouho očekávanému procesu výroby sladké pochutiny. Velmi oblíbenou zastávkou je část prohlídky, kde je návštěvníkům ukázána výroba pralinek a jejich následná ochutnávka. Jedna z dalších částí expozice nese název Přehled vybraných zajímavých součastných výrobců cukrovinek v ČR a jejích produktů. Zajímavou částí je také sbírka historických obalů čokolád. V závěru prohlídky je připravena Čokoládová dílnička, kde si zájemci mohou za poplatek odlít vlastní barevnou čokoládku, vyrobit vlastní barevný obal, vyrobit pralinky nebo vymodelovat čokoládovou figurku nebo obrázek na jedlý papír z plastické  barevné čokolády.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Oldřichova 20/225
Praha 2
128 00
web: http://www.cokoladovydum.cz/cs/
e-mail: cokoladovemuzeum@seznam.cz
Tel. 607919438 od 12.00 do 18.00 mimo pondělí

Otevírací doba:
Pátek od 14:00 do 18.00
Sobota – Neděle od 12.00 do 18.00

Vstupné:
150,- Kč DOSPĚLÍ
120,- Kč Důchodci / STUDENTI
90,- Kč DĚTI 6 – 15 let /SENIOŘI od 65 let
75,-Kč Držiteli průkazů ZTP , 90 Kč doprovod ZTPP
25,- Kč DĚTI 3 – 5 let
450,- Kč RODINNÉ VSTUPNÉ – 2 + 3
75,- Kč ŠKOLNÍ SKUPINY do 15 let min.15 děti(2 učitelé zdarma) základní nabídka
(nekomentovaná prohlídka bez ukázky výroby pralinky,malování čokoládou na papír, na plátno, v cukru, ryti do čokoládové zdi, kvíz, dáreček za správnou odpověď)
90,-Kč ŠKOLNÍ SKUPINY do 15 let min.15 děti (2 učitelé zdarma) základní nabídka + Dr. Čoko (komentovaná prohlídka s ukázkou výroby pralinky, ochutnávka, malování čokoládou na papír, na plátno, v cukru, ryti do čokoládové zdi)
90,- Kč ŠKOLNÍ SKUPINY OD 15 let min.15 děti (2 učitele zdarma) základní nabídka (nekomentovaná prohlídka bez ukázky výroby pralinky, malování čokoládou na papír, na plátno, v cukru, ryti do čokoládové zdi,

Spojení:
tram.6,7,18,24 zastávka – Ostrčilovo náměstí

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

První české muzeum čokolády 50.065565, 14.427478 První české muzeum čokolády Kromě tradiční ochutnávky a prohlídky čokoládových výrobků si, v prvním čokoládovém muzeu v Čechách, máte možnost vlastní čokoládu vyrobit. Adresa: První české muzeum čokolády, Oldřichova 20/225, 120 00, Praha 2 GPS: 50.065565N, 14.427478E Kontakty: tel: +420 607 919 438 cokoladovemuzeum@seznam.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/prvni-ceske-muzeum-cokolady-cokoladovy-dum Otevřeno: Pá: 14.00 – 18.00, So - Ne: 12.00 - 18.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 (velikost souboru: 5,3 MiB)

Aktualizování: 8.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turisticko-naučné trase Praguecityline Praha 2. Praha 2 je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století. Trasa Prahou 2 je značena přímo v ulicích Prahy

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 (velikost souboru: 1,3 MiB)

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 vás provede po krásách Prahy 2, kde se propojuje dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století.

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Divoká Šárka | Židovské muzeum v Praze – popis muzea » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

2 reakce u článku “První české muzeum čokolády – Čokoládový dům”

  1. ryšavá napsal:

    Návštěva u vás byl pro nás otřesný zážitek.Váš rádoby Čokoládový dům je jen o vybírání nehorázného vstupného. Vnitřní i venkovní expozice je amatérský pokus.Filmovou produkci v televizi pracovnice muzea nechaly v anglickém jazyce,protože nenašly CD v češtině.S dětmi se za ty peníze dá prožít čas zajímavěji.Toto /muzeum/ nedoporučuji.

  2. Mirek napsal:

    Nedoporučuji navštěvovat toto muzeum,je to za nehorázné vstupné,které jsme mohli využít jinak,2.pubertatální dívky se staraj o chod muzea,neprofesionálně podávají výklad,všude špína,umatlané vitrýny zkrátka hruza.Už nikdy.HNUS:

Zanechat komentář