Průmyslový palác

Pha7 - vystaviste_Prumyslovy palac120316_002

Přímo u vchodu do areálu Výstaviště vás přivítá jeho největší klenot, kterým je bezpochyby Průmyslový palác. Impozantní výstavní palác z ocele a skla odedávna patřil k hlavním aktérům všech holešovických výstav. Potkala jej ale i obrovská tragédie, ale o té až později.

   Vše o: parku  Stromovka a výstavišti čtete zde

Průmyslový palác – klenot Výstaviště Praha 7 - Výstaviště v Holešovicích - Průmyslový palác
Stavba, jedinečná nejen svým provedením, ale i celkovým designem, který u mnohých lidí probouzí hluboké emoce, pochází z roku 1891. Toho roku v samotném srdci areálu holešovického Výstaviště vyrostla pozoruhodná robustní ocelová konstrukce, která byla postupně vyplňována sklem. Stavba je zrealizovanou myšlenkou architekta Bedřicha Münzberdera. Ten navrhl celou ocelovou konstrukci, která ve svém nejvyšším bodě přesahuje výšku padesáti metrů. Stavební styl Průmyslového paláce je mnohými odborníky označován za secesi, jiní jej přirovnávají spíše k historismu.

Proměna paláce Praha 7 - Výstaviště v Holešovicích - Průmyslový palác
První rozsáhlou rekonstrukci doznala stavba v letech 1952 – 1954. Přestavba probíhala podle projektu Pavla Smetany. Tehdy byl palác přejmenován na Sjezdový palác. Jeho původní název, který si zachoval dodnes, se paláci navrátil zpět v roce 1990. Původně bylo průčelí paláce tvořeno majestátním vstupním portálem, který byl osazen sochami významných českých velikánů. Tento portál je dodnes patrný na zadní straně budovy. Na boční křídla budovy byly umístěny busty proslulých českých techniků a vědců. Průmyslový palác byl a je využíván především k výstavním účelům, ale i k pořádání kulturních akcí.

Výstaviště lehlo popelem Praha 7 - Výstaviště v Holešovicích - Průmyslový palác
Obrovská tragédie se udála 16. října 2008. Průmyslový palác zachvátil obrovský požár a celé levé křídlo lehlo popelem. Vyšetřování odhalilo, že byl požár způsoben zapnutým elektrickým vařičem ve stánku jednoho z vystavovatelů, ve kterém byly umístěny i hořlavé předměty. Škoda byla vyčíslena až na 1 miliardu korun. V současné době probíhají stavební práce na záchranu zničeného křídla.

Adresa:
Areál Výstaviště Praha Holešovice
170 00 Praha 7

GPS: 50.107052, 14.430842
GPS:50°6’22.963″N, 14°25’48.096″E

Parkování:
V Areálu Výstaviště Praha – Holešovice je k dispozici na 1000 parkovacích míst jak uvnitř areálu, tak na jeho hranici.

Spojení:
Tramvaje číslo: 1, 12, 17, 24, 53, 54 do stanice Výstaviště

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


Pražský hrad - Královska zahrada

Pražské zahrady a parky

Praha nabízí mnoho zahrad a parků. Některé jsou okrasné a nabízejí úžasnou podívanou. Jiné jsou oázou klidu a pohody. Je velice důležité občas odejít z ruchu velkoměsta do zahrady a parku a uvědomit si jak je příroda krásná

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

 

« « Nejvýznamnější pražské památky pořádají Den otevřených dveří | Holešovické výstaviště – společenské a kulturní centrum Prahy » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář