Muzeum kostek 2019

Mysteria Pragensia – dvě muzea, dvě podoby tajemné tváře Prahy

Muzeum prazskych povesti a strasidel01

Tajemnou tvář Prahy nelze nikdy poznat bezezbytku. Můžete v ní žít odjakživa, proplétat se denně jejími křivolakými uličkami a přesto vám v zapadlých koutech, stínech plynových lamp, pod oblouky mostů a pod krovy věží zůstane ledacos utajeno. Existují však dvě muzea, která vám nabídnou alespoň letmé nahlédnutí pod roušku pražských tajemství. Pod roušku pražských mystérií.

Vše o: Muzeum  pražských pověstí a strašidel čtěte zde

Muzeum pražských pověstí a strašidel v těsné blízkosti Karlova mostu vtáhne návštěvníky do nekonečného světa pražských pověstí a jejich strašidel. Není snad v Praze ulice, náměstí a možná ani dům, ke kterému by se navázala nějaká pověst. Jsou to příběhy lidí, kteří zde žili, spoluutvářeli tvář Prahy svými životy a někteří z nich zde zůstali i po smrti, díky něčemu co upoutalo lidové vyprávěče. Říká se jim strašidla, ale jsou to spíše zjevení, přízraky, poetické bytosti se svým smutkem i humorem. V muzeu se nejprve seznámíte s těmi nejslavnějšími v pověstech z obří knihy pověstí, díky interaktivním exponátům nahlédnete pod pokličky vodnických hrnků, uvidíte zjevení kněžny Libuše i sebe sama coby pražské strašidlo. A když se pak na strašidla podíváte i v podobě kreseb či plastik vystupujících ze zdí, sejdete o patro níž, abyste jim stanuli tváří v tvář. V tu ránu jste nejen v čase o nějaké to století zpět, ale jste přímo na úrovni středověké ulice, kde ostatně jedna ulička také je – ulička duchů, ve které je čas zastavený na půlnoci, abyste se i vy, smrtelníci, mohli se strašidly osobně setkat.

Muzeum pražských pověstí a strašidel
Mostecká 18, Praha 1
www.muzeumpovesti.cz
Pokladna – tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00

Vstupné základní:
Dospělí: 150 Kč
Studenti: 100 Kč
Děti a důchodci: 70 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 330 Kč
Dítě v rodině navíc: + 30Kč

Dopravní spojení: Tram 12,20,22 (+2 min pěšky) nebo metro A  (+5-10 min.pěšky)

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »


Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
O tři roky mladší je Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy, jehož expozice je přímo v domě historicky spjatém s pobytem slovutného alchymisty magistra Edwarda Kelleyho v Praze. Při stoupání Nerudovou ulicí k Hradu se tedy rozhodně nezapomeňte na chvilku zastavit, sejít po schodech Jánského vršku a navštívit Dům U osla v kolébce. I tady se zastavil čas a to v době císaře Rudopfa II, ve zlaté době pražských alchymistů. Když vystoupáte po jedněch z nejstarších dřevěných schodišť v Praze do Kelleyho věže, najdete tam jeho alchymistickou půdní laboratoř. Čeká vás toho však mnohem víc. Kromě autentické atmosféry tajné laboratoře potkáte samotného magistra Kelleyho, jeho guru Johna Dee, samotného Císaře Rudolfa II, ale i jednu postavu, kterou byste tu nečekali – Williama Shakespeara. Co tu dělá? To se dozvíte v expozici. Stejně jako se dozvíte, co to vůbec alchymie je, něco o slavných Pražanech nejen rudolfínské doby, kteří holdovali alchymii a v místnosti z Faustova domu s dírou ve stropě potkáte kromě alchymistů i mágy, jako je kouzelník Žito, nebo proslulý doktora z hor -  Eleazar Kittel.  To vše najdete v přízemní části muzea. Tady svoji pouť muzeem začnete, ale přes dvůr ve alchymistické hospůdce Kellyxír ji jistě zakončíte, aby byl pro vás návrat do 21. století o něco přijatelnější.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
Jánský vršek 8, Praha 1
www.uzeumalchymistu.cz
Pokladna – tel.: 257 224 508
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 20:00

Vstupné základní:
Dospělí: 190 Kč
Studenti: 140 Kč
Děti a důchodci: 90 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 390 Kč
Dítě v rodině navíc: + 40Kč

Dopravní spojení:
Tramvaj 22, 20, 12 – Malostranské náměstí, 5 min pěšky

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Restaurace Luka Lu | Slevové kupóny v turistických průvodcích Prahou – Prague City Line » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář