Muzeum policie České republiky

Pha2 - Karlov110521_035

Ochrana státu se právem řadí mezi nejdůležitější a nejodpovědnější činnosti. Díky Muzeu policie České republiky máme jedinečnou možnost nahlédnout do historie  obranných složek státu, seznámit s jejich náplní práce a s technologiemi, které v minulosti využívaly a které napomáhají při odhalování zločinu nadále.

Vše o: Kostele Panny Marie a svatého Karla Velikého a muzeum Policie

Expozice Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Činnost muzea Policie České republiky
je především zaměřena na vývoj a samotnou činnost bezpečnostních sborů a složek na území naší republiky. Sbírky jsou věnovány období od vzniku těchto sborů až do současnosti. Expozice podává dokonalý obraz činnosti ochránců státu především díky množství vystavených exponátů, které v současné době čítají přes jeden tisíc kusů. Nalezneme zde nejen dokumenty, ale také například důležitá technická zařízení a přístroje, které napomáhají k ochraně státu. Některé z těchto technických zajímavostí si při prohlídce muzea máte možnost sami vyzkoušet.

Křížová chodba Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Další část expozice, Křížová chodba, je zaměřena na historii četnictva a policie Československé republiky v letech 1918 – 1938. Zde si mohou návštěvníci prohlédnout nejen četnické uniformy, ale také výzbroj a výstroj z třicátých let dvacátého století. Krom dalších významných artefaktů máte možnost nahlédnout to zcela autentické četnické stanice. Druhá část expozice je věnována tématům, jako například: Historie naší policie a četnictva v době Protektorátu Čechy a Morava, struktura a organizace poválečného Sboru národní bezpečnosti, vznik a vybavení Pohotovostního pluku 1. Národní bezpečnosti, Pohraniční útvary SNB, poválečné bezpečnostní letectvo, a mnoho dalších.

Ve třetí části výstavy si přijdou na své nadšenci, zajímající se o poválečný černý trh, historii Pohraniční stráže a její technické vybavení. Dále zde máte možnost seznámit se s operativní technikou, kterou používal Sbor národní bezpečnosti a poté Státní bezpečnost. Poslední část expozice je věnována vývoji Veřejné bezpečnosti od 60. do 90. let 20. století. Tímto jsme měli možnost nahlédnout do historického vývoje policejních složek.

Prohlídkové sály Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Součástí muzejních prostor je také množství sálů, kdy každý z nich je věnuje určité problematice. První z nich je sál Policie České republiky. Zde se návštěvníci mohou seznámit s činnosti Policie ČR, ale také s činností pořádkové služby, jízdní policie, s prací pyrotechniků, ale i veterinární služby. Dále je v tomto sálu prezentována výstroj a výzbroj policistů z Útvaru rychlého nasazení. Zájemce o střelbu a zajímavostí s ní spojenou jistě potěší výstava, věnovaná vývoji zbrojních pasů. Další část výstavy je zaměřena na dopravní nehodovost. Zde se mohou návštěvníci poučit díky několika simulačním programům dopravních situací. Dále jsou zde umístěny staré jednostopé policejní dopravní prostředky. V závěru výstavy je pro návštěvníky připravena expozice, zaměřená na činnost kriminalistů

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Ke Karlovu 453/1
Praha 2


GPS: 
50.0685936N, 14.4279872E

Kontakty:
224 922 183
muzeum@mvcr.cz
www.muzeumpolicie.cz

Otevírací doba kostela pro veřejnost:
Kostel Panny Marie a svatého Karla Velikého:
neděle 14:00-16:30

Otevírací doba muzea:
Muzeum Policie

út – ne …10.00 – 17.00
pondělí – zavírací den

Vstupné:
Dospělí 30,- Kč
Děti, studenti, důchodci 10,- Kč
Rodinné vstupné 50,- Kč
Odpoledne pro děti 5,- Kč

Více informací o vstupném a otevírací době – zde

Spojení:
Bus: 291 -  stanice Dětská nemocnice Karlov dále ulicí Ke Karlovu směrem k Nuselskému mostu
Tram: 6, 11, 56 -  stanice Pod Karlovem nahoru po schodech , přejít podchodem magistrálu
Tram:7, 18, 24, 53, 55 – stanice Albertov dále do ulice Albertov a stále rovně po schodech nahoru do ulice Ke Karlovu a doprava do muzea.

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

 

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Muzeum policie České republiky 50.069205, 14.428517 Muzeum policie Díky Muzeu policie České republiky máme jedinečnou možnost nahlédnout do historie  obranných složek státu, seznámit s jejich náplní práce a s technologiemi, které v minulosti využívaly a které napomáhají při odhalování zločinu nadále. Adresa: Muzeum policie, Ke Karlovu 453/1, 120 00, Praha 2 GPS: 50.069205N, 14.428517E Kontakty: tel: +420 224 922 183 muzeum@mvcr.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/muzeum-policie-ceske-republiky Otevřeno: Út - Ne: 10.00 – 17.00, pondělí zavřeno

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 (velikost souboru: 5,3 MiB)

Aktualizování: 8.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turisticko-naučné trase Praguecityline Praha 2. Praha 2 je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století. Trasa Prahou 2 je značena přímo v ulicích Prahy

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 (velikost souboru: 1,3 MiB)

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 vás provede po krásách Prahy 2, kde se propojuje dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století.

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Nonstop parking FLORENC | POZOR – Nové jízdné v MHD v Praze od 1.7.2011 » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář