Muzeum kostek 2019

Muzeum policie České republiky

Pha2 - Karlov110521_035

Ochrana státu se právem řadí mezi nejdůležitější a nejodpovědnější činnosti. Díky Muzeu policie České republiky máme jedinečnou možnost nahlédnout do historie  obranných složek státu, seznámit s jejich náplní práce a s technologiemi, které v minulosti využívaly a které napomáhají při odhalování zločinu nadále.

Vše o: Kostele Panny Marie a svatého Karla Velikého a muzeum Policie

Expozice Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Činnost muzea Policie České republiky
je především zaměřena na vývoj a samotnou činnost bezpečnostních sborů a složek na území naší republiky. Sbírky jsou věnovány období od vzniku těchto sborů až do současnosti. Expozice podává dokonalý obraz činnosti ochránců státu především díky množství vystavených exponátů, které v současné době čítají přes jeden tisíc kusů. Nalezneme zde nejen dokumenty, ale také například důležitá technická zařízení a přístroje, které napomáhají k ochraně státu. Některé z těchto technických zajímavostí si při prohlídce muzea máte možnost sami vyzkoušet.

TURISTICKÁ TRASA PRAGUE CITY LINE PRAHA 2

Toulejte se Prahou 2, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 2. Trasa je vyznačena přímo v ulicích! Nezabloudíte! Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Křížová chodba Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Další část expozice, Křížová chodba, je zaměřena na historii četnictva a policie Československé republiky v letech 1918 – 1938. Zde si mohou návštěvníci prohlédnout nejen četnické uniformy, ale také výzbroj a výstroj z třicátých let dvacátého století. Krom dalších významných artefaktů máte možnost nahlédnout to zcela autentické četnické stanice. Druhá část expozice je věnována tématům, jako například: Historie naší policie a četnictva v době Protektorátu Čechy a Morava, struktura a organizace poválečného Sboru národní bezpečnosti, vznik a vybavení Pohotovostního pluku 1. Národní bezpečnosti, Pohraniční útvary SNB, poválečné bezpečnostní letectvo, a mnoho dalších.

Ve třetí části výstavy si přijdou na své nadšenci, zajímající se o poválečný černý trh, historii Pohraniční stráže a její technické vybavení. Dále zde máte možnost seznámit se s operativní technikou, kterou používal Sbor národní bezpečnosti a poté Státní bezpečnost. Poslední část expozice je věnována vývoji Veřejné bezpečnosti od 60. do 90. let 20. století. Tímto jsme měli možnost nahlédnout do historického vývoje policejních složek.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Prohlídkové sály Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Součástí muzejních prostor je také množství sálů, kdy každý z nich je věnuje určité problematice. První z nich je sál Policie České republiky. Zde se návštěvníci mohou seznámit s činnosti Policie ČR, ale také s činností pořádkové služby, jízdní policie, s prací pyrotechniků, ale i veterinární služby. Dále je v tomto sálu prezentována výstroj a výzbroj policistů z Útvaru rychlého nasazení. Zájemce o střelbu a zajímavostí s ní spojenou jistě potěší výstava, věnovaná vývoji zbrojních pasů. Další část výstavy je zaměřena na dopravní nehodovost. Zde se mohou návštěvníci poučit díky několika simulačním programům dopravních situací. Dále jsou zde umístěny staré jednostopé policejní dopravní prostředky. V závěru výstavy je pro návštěvníky připravena expozice, zaměřená na činnost kriminalistů

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Ke Karlovu 453/1
Praha 2


GPS: 
50.0685936N, 14.4279872E

Kontakty:
224 922 183
muzeum@mvcr.cz
www.muzeumpolicie.cz

Otevírací doba kostela pro veřejnost:
Kostel Panny Marie a svatého Karla Velikého:
neděle 14:00-16:30

Otevírací doba muzea:
Muzeum Policie

út – ne …10.00 – 17.00
pondělí – zavírací den

Vstupné:
Dospělí 30,- Kč
Děti, studenti, důchodci 10,- Kč
Rodinné vstupné 50,- Kč
Odpoledne pro děti 5,- Kč

Více informací o vstupném a otevírací době – zde

Spojení:
Bus: 291 -  stanice Dětská nemocnice Karlov dále ulicí Ke Karlovu směrem k Nuselskému mostu
Tram: 6, 11, 56 -  stanice Pod Karlovem nahoru po schodech , přejít podchodem magistrálu
Tram:7, 18, 24, 53, 55 – stanice Albertov dále do ulice Albertov a stále rovně po schodech nahoru do ulice Ke Karlovu a doprava do muzea.

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

 

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Muzeum policie České republiky 50.069205, 14.428517 Muzeum policie Díky Muzeu policie České republiky máme jedinečnou možnost nahlédnout do historie  obranných složek státu, seznámit s jejich náplní práce a s technologiemi, které v minulosti využívaly a které napomáhají při odhalování zločinu nadále. Adresa: Muzeum policie, Ke Karlovu 453/1, 120 00, Praha 2 GPS: 50.069205N, 14.428517E Kontakty: tel: +420 224 922 183 muzeum@mvcr.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/muzeum-policie-ceske-republiky Otevřeno: Út - Ne: 10.00 – 17.00, pondělí zavřeno

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 (velikost souboru: 5,3 MiB)

Aktualizování: 8.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turisticko-naučné trase Praguecityline Praha 2. Praha 2 je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století. Trasa Prahou 2 je značena přímo v ulicích Prahy

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 (velikost souboru: 1,3 MiB)

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 vás provede po krásách Prahy 2, kde se propojuje dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století.

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Nonstop parking FLORENC | POZOR – Nové jízdné v MHD v Praze od 1.7.2011 » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář