Apartmány Jagellonská

Muzeum policie České republiky

Pha2 - Karlov110521_035

Ochrana státu se právem řadí mezi nejdůležitější a nejodpovědnější činnosti. Díky Muzeu policie České republiky máme jedinečnou možnost nahlédnout do historie  obranných složek státu, seznámit s jejich náplní práce a s technologiemi, které v minulosti využívaly a které napomáhají při odhalování zločinu nadále.

Vše o: Kostele Panny Marie a svatého Karla Velikého a muzeum Policie

Expozice Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Činnost muzea Policie České republiky
je především zaměřena na vývoj a samotnou činnost bezpečnostních sborů a složek na území naší republiky. Sbírky jsou věnovány období od vzniku těchto sborů až do současnosti. Expozice podává dokonalý obraz činnosti ochránců státu především díky množství vystavených exponátů, které v současné době čítají přes jeden tisíc kusů. Nalezneme zde nejen dokumenty, ale také například důležitá technická zařízení a přístroje, které napomáhají k ochraně státu. Některé z těchto technických zajímavostí si při prohlídce muzea máte možnost sami vyzkoušet.

mapa PCL Praha 2a

TURISTICKÁ TRASA PRAGUE CITY LINE PRAHA 2

Toulejte se Prahou 2, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 2. Trasa je vyznačena přímo v ulicích! Nezabloudíte! Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Křížová chodba Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Další část expozice, Křížová chodba, je zaměřena na historii četnictva a policie Československé republiky v letech 1918 – 1938. Zde si mohou návštěvníci prohlédnout nejen četnické uniformy, ale také výzbroj a výstroj z třicátých let dvacátého století. Krom dalších významných artefaktů máte možnost nahlédnout to zcela autentické četnické stanice. Druhá část expozice je věnována tématům, jako například: Historie naší policie a četnictva v době Protektorátu Čechy a Morava, struktura a organizace poválečného Sboru národní bezpečnosti, vznik a vybavení Pohotovostního pluku 1. Národní bezpečnosti, Pohraniční útvary SNB, poválečné bezpečnostní letectvo, a mnoho dalších.

Ve třetí části výstavy si přijdou na své nadšenci, zajímající se o poválečný černý trh, historii Pohraniční stráže a její technické vybavení. Dále zde máte možnost seznámit se s operativní technikou, kterou používal Sbor národní bezpečnosti a poté Státní bezpečnost. Poslední část expozice je věnována vývoji Veřejné bezpečnosti od 60. do 90. let 20. století. Tímto jsme měli možnost nahlédnout do historického vývoje policejních složek.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Prohlídkové sály Karlov - muzeum Policie - Expozice historie bezpečnostních složek
Součástí muzejních prostor je také množství sálů, kdy každý z nich je věnuje určité problematice. První z nich je sál Policie České republiky. Zde se návštěvníci mohou seznámit s činnosti Policie ČR, ale také s činností pořádkové služby, jízdní policie, s prací pyrotechniků, ale i veterinární služby. Dále je v tomto sálu prezentována výstroj a výzbroj policistů z Útvaru rychlého nasazení. Zájemce o střelbu a zajímavostí s ní spojenou jistě potěší výstava, věnovaná vývoji zbrojních pasů. Další část výstavy je zaměřena na dopravní nehodovost. Zde se mohou návštěvníci poučit díky několika simulačním programům dopravních situací. Dále jsou zde umístěny staré jednostopé policejní dopravní prostředky. V závěru výstavy je pro návštěvníky připravena expozice, zaměřená na činnost kriminalistů

Výstavy, expozice a akce v muzeu:
Žádné Události

Adresa:
Ke Karlovu 453/1
Praha 2


GPS: 
50.0685936N, 14.4279872E

Kontakty:
224 922 183
muzeum@mvcr.cz
www.muzeumpolicie.cz

Otevírací doba kostela pro veřejnost:
Kostel Panny Marie a svatého Karla Velikého:
neděle 14:00-16:30

Otevírací doba muzea:
Muzeum Policie

út – ne …10.00 – 17.00
pondělí – zavírací den

Vstupné:
Dospělí 30,- Kč
Děti, studenti, důchodci 10,- Kč
Rodinné vstupné 50,- Kč
Odpoledne pro děti 5,- Kč

Více informací o vstupném a otevírací době – zde

Spojení:
Bus: 291 -  stanice Dětská nemocnice Karlov dále ulicí Ke Karlovu směrem k Nuselskému mostu
Tram: 6, 11, 56 -  stanice Pod Karlovem nahoru po schodech , přejít podchodem magistrálu
Tram:7, 18, 24, 53, 55 – stanice Albertov dále do ulice Albertov a stále rovně po schodech nahoru do ulice Ke Karlovu a doprava do muzea.

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »


Whisky Live Prague

Festival Whisky Live! Prague

Neopakovatelná nabídka. Zveme všechny milovníky whisky na festival s ochutnávkou až 160 druhů kvalitní whisky!. 30% sleva na vstupní vouchery! Festival se koná 26. a 27 září 2014 na Novoměstské radnici za účasti jednoho z největších světových expertů na whisky Jima Murraye!

» Pokračování »


Jagellonska bytc9_130711_002

Oblíbené apartmány v centru Prahy za skvělou cenu !

Ubytování v Praze. Levné apartmány v centru s výbornou dopravní dostupností pro 2 až 10 osob. Vítáme rodiny i skupiny. 10 min na Václavské náměstí. Cena od 350 Kč / os / noc. Zdarma tištěný turistický průvodce Prahou.

» Pokračování »


Svatovítský poklad 2 - web malá

Vydejte se po stopách Svatovítského pokladu a ubytujte se v Praze se slevou 55%!

Dopřejte si v Praze luxusní pobyt s jedinečným programem.Sleva 55% na pobyt pro 2 osoby se vstupenkami na Pražský hrad a prohlídkou největšího českého pokladu.V balíčku najdete i turistického průvodce a slevu do vyhlášené mexické restaurace

» Pokračování »


Národní technické muzeum 3

S dětmi do Národního technického muzea se slevou 60%

1 650 Kč za 2 dny v komfortním hotelu Expo **** pro rodinu s dětmi v Praze a vstupenkami do Národního technického muzea! Nejoblíbenější pražské muzeum pro rodiny vás zve na návštěvu.

» Pokračování »


600

Šance pro mimopražské. Vychutnejte si Prahu a odhalte tajemství Pražského hradu se slevou 64%

Speciální a velmi výhodná nabídka pro naše mimopražské čtenáře. Navštivte Pražský hrad, projděte si areál včetně nejvýznamějších památek a jedinečných galerií a odhalte jeho tajemství! Zajistili jsme pro Vás exkluzivní slevu na ubytování a vstupné 64%

» Pokračování »


Prazsky hrad - zahrada Na Valech101030_001

Podzimní pražské zahrady a parky

Blíží se kouzelný a barevný podzim. Příroda zbarvý stromy do krásných sytých barev. Duby budou krásně žlutočervené a břízy žluté. Poznejte, že pražské zahrady jsou na podzim opravdu kouzelné a jejich atmosféra Vás uchvátí. A hlavně nemeškejte, některé zahrady se na zimu zamykají.

» Pokračování »

 

« « Letní fotografická soutěž Vyfoť projekt | Vyšehrad – Leopoldova brána » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.