Ubytování Jagellonská

Lichtenštejnský palác na ostrově Kampa

Pha1 - Lichtenstejnsky palac na Kampe

Tajemný ostrov Kampa ukrývá velké množství skvostů. Jedním z nich je také  Lichtenštejnský palác, dotvářející důvěrně známý pohled na vltavský břeh. V minulosti překrásný barokní vodní palác, dnes reprezentativní prostory vlády České republiky, ve kterých bydlela i britská královna Alžběta II.

Stránka  vše o ostrově Kampa a Lichtenštejnském paláci

Historické ohlédnutí ostrov Kampa - Lichtenštejnský palác

Palác se tyčí na rohu ulic U Sovových mlýnů a Na Kampě, nedaleko Werichova domu. Přesuňme se ale zpět do historie, konkrétně do roku 1555. Tehdy na místě současného paláce vznikla rozlehlá zahrada se dvěma dřevěnými domy. O sto let později zahrada dostala nového majitele, který si na její ploše dal postavit velký dům. V letech 1697–1698 byl v těchto místech postaven překrásný barokní palác.  Stavba byla vedena dle stavebního projektu Giovanniho Battisty Alliprandiho. Po dokončení vznikl na malostranském vltavském břehu šestiboký palác s několika dominantními věžemi. Na palác mimo jiné navazovala také rozlehlá zahrada, stáje pro koně a přístaviště pro loďky. Díky tunelu, kterým bylo možné z přístaviště do paláce vstoupit, byl často označován jako ,,vodní palác.‘‘

Změna majitelů ostrov Kampa - Lichtenštejnský palác - Hnědý salónek
V období osmnáctého století palác velmi často měnil své majitele. Do majetku rodu Lichtenštejnů se dostal až roku 1831 a ti  jej vlastnili až do roku 1864. Během této doby zde bylo provedeno množství stavebních úprav. Mimo jiné byly strženy okrasné věže paláce a do vstupního portálu byl vsazen rodový erb Lichtenštejnů. Roku 1864 palác kupují významní pražští mlynáři František a Marie Odkolkovi. Jejich zásluhou je přistavěno další patro a palác je ozdoben balkony.  Původní barokní fasádu mění na modernější klasicistní avšak unikátní barokní portál je  zachován.  Již roku 1897 palác opět mění majitele a dostává se do držení Obce pražské, která objekt využívá především pro administrativní účely.

Pha1 - Kampa01

Kouzelná Pražská KAMPA a okolí

Pražský ostrov Kampa patří mezi nejvýznamnější památky Prahy. Je to malebné zákoutí se spoustou zajímavých míst a historických památek. Klikněte na tuto upoutávku a přejděte na stránku o Kampě.

» Pokračování »

Využití Lichtenštejnského paláce
Během období druhé světové války se stal Lichtenštejnský palác sídlem krajského vedení NSDAP, který v okolním parku zřizuje cvičiště Hitlerjugend. Po válce palác opět přechází do majetku Československé republiky, který zde zřizuje různé státní instituce: sídlí  zde například Státní výbor pro výstavbu a nebo Státní plánovací komise.

ostrov Kampa - Lichtenštejnský palác Od roku 1978 se stává  palác majetkem Úřadu předsednictva vlády ČSSR. V této době byl palác v dezolátním stavu, proto bylo zapotřebí provézt nákladnou rekonstrukci. Roku 2002 byly přízemní prostory paláce v důsledku povodní poničeny, proto musel být objekt znovu rekonstruován.

Současnost
V současnosti je  Lichtenštejnský palác využíván k reprezentačním účelům Vlády České republiky. Konají se zde porady či konference.  Apartmány v druhém podlaží jsou vyhrazeny pro vzácné zahraniční státní návštěvy. Pobývali zde při návštěvě Prahy  španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko.

Mapa Praha 1

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
U Sovových mlýnů 4/506
ostrov Kampa
Praha 1, 110 00

GPS: 50°5’7.821″N, 14°24’32.045″E

Spojení:
Tram: 12, 20, 22, 57 – Malostranské náměstí
Bus: 292 – Malostranské náměstí
Metro: A – Malostranská (odtud 12, 20, 22, 57 do zastávky Malostranské náměstí)
Odtud směrem ke Karlovu mostu, na mostě vpravo ulicí Na Kampě

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Lichtenštejnský palác 50.085502, 14.409091 Lichtenštejnský palác Tajemný ostrov Kampa ukrývá velké množství skvostů. Jedním z nich je také  Lichtenštejnský palác, dotvářející důvěrně známý pohled na vltavský břeh. V minulosti překrásný barokní vodní palác, dnes reprezentativní prostory vlády České republiky, ve kterých bydlela i britská královna Alžběta II. Adresa: U Sovových mlýnů 4/506 ostrov Kampa Praha 1, 110 00 GPS: 50°5\'7.821\"N, 14°24\'32.045\"E http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/lichtenstejnsky-palac-na-ostrove-kampa

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 8,9 MiB)

Aktualizováno: 5.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede poturistické trase Praguecityline Praha 1. Praha 1 stále patří mezi nejlákavější části celé Prahy. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 16,5 MiB)

Aktualizováno: 27.12.2015 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. Hardly anywhere you can walk on the same paths where were walking Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, and the Golem of Prague.

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Prague_Boat-hodinova-plavba-po-vltave

A co takhle vyplout ?

Plavby po Vltavě s Prague Boats a Pražskou Paroplavbou. Pro všechny romantiky, milovníky plaveb, všechny, kdo se chtějí podívat na Prahu z jiného úhlu, mají rádi vůni vody nebo jednoduše nechtějí při poznávání šlapat pěšky máme skvělou nabídku na plavbu po Vltavě.

» Pokračování »


Vinobrani Uvodni

Vinobraní nejen v Praze

Navštivte nejvyužívanější stránku o Vinobraní. Najdete zde akce, které se k oslavě vína konají. S příchodem podzimu nastává doba, ke které neodmyslitelně patří slavnosti vína zvané Vinobraní. Na slavnosti se připravují vinaři z celé republiky, aby nabídli milovníkům vína to nejlepší ze své produkce.

» Pokračování »


den-deti-je-tu-a-s-nim-sleva-na-hracky-v-drevenem-svete-hracek-na-francouzske

Využívejte naše slevy, vždyť PRAHA není DRAHÁ

Slevy na zajímavé pražské akce, nebo na místa, o kterých si myslíte, že je stojí za to navštívit.

» Pokračování »


Muzeum Kouzlo starych casu 1

Neminout - Muzeum Kouzlo starých časů

Chcete vstoupit do romantického a obdivovaného viktoriánského a edwardiánského období po roce 1850 ? Obdivovali jste někdy kostýmy z filmů třeba viktoriánské Anglie ? Ty nekonečné proudy skvěle oblečených šlechticů, služek ... Tak zde uvidíte originály, perfektně koncipované do obrazů doby a příběhů....

» Pokračování »


Prague City Line - průvodce

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


DinoParkZije-230x230px-sRgb

DINOPARK ŽIJE !

Na střechu Galerie Harfa se usadilo kolem padesáti prehistorických živočichů. Vypadá to, jako by se zde zastavil čas v Druhohorách. Neváhejte, a podnikněte společně s celou rodinou výlet do doby asi před 235 miliony let.

» Pokračování »


puzzle room

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

« « Poslanecká sněmovna – základní informace | MindMaze. Unikni nudě. Unikáním! » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář