Letná – obecný článek

Pha7 - Letna - Metronom002

Letná, často označovaná jako Letenská pláň je místem jako stvořeným pro příjemné trávení volného času. Zatravněný park, lemovaný stromy, keři a dřevinami je využíván nejen k relaxaci, procházkám se čtyřnohými mazlíčky, ale naleznete zde množství atraktivních staveb a cenných památek. Jen málokdo z vás jistě tuší, kolik zajímavých míst je na Letenské pláni ukryto. My vám letenské tajemství pomůžeme odhalit.

 Vše o Letné - více informací klikněte zde

Proč právě na Letnou? Pohled na Letnou ze Štefánikova mostu
Na Letnou jsou návštěvníci přivábeni nejen kvůli odpočinku, ale i pro historii, která je s plání spojována. Ať už se zde konaly bohaté královské korunovační hostiny nebo na trávě tábořila vojska, postupně se Letná proměnila ve vinici a rozlehlý sad. Dnes byste zde vinnou révu jen těžko hledali. Zato však naleznete síť klikatých cestiček, kterými je areál protkán. Každá z nich vás dovede k nějakému zajímavému cíli. Může to být například Hanavský pavilon s pohádkovým výhledem na Prahu. Nebo se ocitnete před Letenským zámečkem a historickým kolotočem, odkud je to jen krůček do Národního technického muzea. Pokud patříte mezi příznivce moderní architektury, neměli byste vynechat Bruselský pavilon. Zavedeme vás i k pohyblivému metronomu.

Co o Letné možná nevíte Praha 7  - Letenské sady - Metronom
Dozvíte se, že na jeho místě stával v minulosti Stalinův pomník, a povíme si zajímavé informace i o podzemí pod metronomem. Vydáme-li se po stopách zaniklých letenských staveb, musíme kromě diktátorova pomníku, zmínit známou pražskou studentskou kolej Kolonku, která stávala v horní části areálu. Na Letnou bylo dříve možné vyjet pomocí lanové dráhy. Víte, odkud jezdila, a kde jsou dodnes patrné její pozůstatky? Lanovou dráhu po letech nahradili pohyblivé schody, se kterými vás také seznámíme. Při ohlédnutí do minulosti bychom neměli zapomenout ani na vážnou tramvajovou tragédii, během které zahynulo a bylo zraněno velké množství lidí.

Letenská pláň je ideální i pro rodiny s dětmi. Najdete zde několik zábavných dětských hřišť, která potěší zejména vaše děti. Pod stromy jsou umístěny lavičky určené k odpočinku, nebo četbě knih. Věříme, že si zde každý z vás najde to své, a příjemně tak stráví svůj volný čas….

Adresa
Letenské sady 223
170 00 Praha 7 – Holešovice

GPS: 50.095449,14.415386

Kudy na Letnou:
1. Ze zastávky Sparta. Linka metra A – stanice Hradčanská a pak tramvají  1, 8,12,  25, – Sparta, linka metra C a dále  pak tramvají  1,  25,  – Sparta.

2. Z Čechova mostu. Linky tramvaje č. 17, 26 a dále po schodech nahoru na Letnou

3. Z Chotkových sadů. Linky tramvaje 12,18,20,26 – stanice Chotkovy sady a pak přes můstek na Letnou.

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

« « Chrám sv. Barbory v Kutné hoře | Letná a její historie » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.