Apartmány Jagellonská

Národní technické muzeum

Budova NTM

Národní technické muzeum v Praze je klenotem mezi pražskými muzei. Najdete zde spoustu nádherných exponátu a opravdu historických skvostů. Díky nedávné rozsáhlé rekonstrukci je technické muzeum moderní a  technicky vyspělé. Přijďte sami a nebo s dětmi, věřte nebudete litovat.

Vše o Národním technickém muzeu - klikněte zde

Národní technické muzeum v Praze je místem, kde je soustředěno rozsáhlé obrovské množství exponátů z oblasti vědy, ale i techniky. Muzeum dále ukrývá unikátní a zcela ojedinělé technické exponáty, jako například první československý automobil či astronomické přístroje Tychona Brahe.

Historie muzea Praha 7 - Národní technické muzeum - interiér
Národnímu technickému muzeu předcházela sběratelská činnost několika pražských škol, které se tak zasloužily o shromažďování unikátních technických exponátů. Jednalo se o stavovskou inženýrskou školu, pražskou polytechniku a České průmyslové muzeum, jehož činnost byla zahájena v roce 1873. Národní technické muzeum vzniklo v roce 1908, v té době pod názvem Technické muzeum Království českého. Muzeum bylo vedeno Spolkem technickém muzea, které v roce 1910 zveřejnilo své technické sbírky. Sbírky byly umístěny ve Schwarzenberském paláci na Hradčanech.

Stavba nové budovy Praha 7 - Národní technické muzeum - interiér
Muzejní spolek shromáždil mezitím finanční prostředky, které měly sloužit k výstavě vlastní budovy muzea. Stavba se konala v letech 1938–1942. Stavba však byla zanedlouho zabrána a muzeum bylo přemístěno do pražské Invalidovny. Po válce byla část budovy opět navrácena technickému muzeu. Název Národní technické muzeum vznikl v roce 1951 v době, kdy bylo muzeum zestátněno. Kromě muzea se zde začala také provozovat náročná vědecká technická činnost. V letech 1952 – 1953 bylo muzeum rozšířeno a rozsáhlé hornické sbírky. V roce 1989 začalo muzeum představovat své exponáty také v zahraničí, čímž se výrazně prosadilo.

Významné muzejní exponáty Praha 7 - Národní technické muzeum - interiér
Technické muzeum se, jak už se samotného názvu vyplývá, specializuje na muzejní exponáty technického charakteru. V současnosti si máte možnost mezi rozsáhlými exponáty muzea, prohlédnout unikátní výtvory vědy a techniky, ale také exponáty z odvětví dopravy či architektury. Unikátními exponáty, kterými se muzeum dále pyšní, jsou například astronomické přístroje, které pocházejí z období šestnáctého století. Podle dochovaných pramenů se jedná o přístroje, se kterými podle všeho pracoval astronom Tycho Brahe. Dále se za zdmi technického muzea ukrývá například první československý automobil.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Současnost
V muzeu se v současnosti nachází více než šedesát tisíc předmětů, sto pětatřicet tisíc archiválií a čtvrtmilión knih, které dokumentují vývoj vědy a techniky na území českých zemí. Od roku 2006 v muzeu probíhala rozsáhlá rekonstrukce, díky kterému bylo muzeum pro veřejnost uzavřeno. Muzeum bylo znovu otevřeno v únoru roku 2011.

Výstavy, expozice a akce muzea:


Adresa:
Národní technické muzeum
Kostelní 42
170 78 Praha 7
Česká republika

GPS: 50°5’50.59″N, 14°25’30.81″E

Kontakty:
220 399 111
info@ntm.cz

www.ntm.cz

Otevírací doba a vstupné
Pondělí:                         zavřeno
Úterý – pátek:                9-17,30 hod
První čtvrtek v měsíci:  9-20 hod
Sobota a neděle:         10-18 h
Vánoční svátky a Nový rok budou upřesněny samostatně.

Vstupné
Plné: 170 Kč
Snížené: 90 Kč (pro seniory nad 70 let, držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, Staff Card, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)

Rodinné: 370 Kč pro rodiče s dětmi do 15 let (2 dospělí podmínkou, celkem maximálně 6 osob)

Více informací o vstupném zde

Spojení:
Pokud cestujete prostředky městské hromadné dopravy, vystupte z tramvaje na zastávce Letenské náměstí. Nejbližší spojení metrem je do stanice Hradčanská na lince A nebo stanice Vltavská na lince C. Z obou stanic můžete pokračovat tramvají na Letenské náměstí.
Dále pak Tram: 1, 15, 25, 26, 51, 56 – Letenské náměstí

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »


Whisky Live Prague

Festival Whisky Live! Prague

Neopakovatelná nabídka. Zveme všechny milovníky whisky na festival s ochutnávkou až 160 druhů kvalitní whisky!. 30% sleva na vstupní vouchery! Festival se koná 26. a 27 září 2014 na Novoměstské radnici za účasti jednoho z největších světových expertů na whisky Jima Murraye!

» Pokračování »


Jagellonska bytc9_130711_002

Oblíbené apartmány v centru Prahy za skvělou cenu !

Ubytování v Praze. Levné apartmány v centru s výbornou dopravní dostupností pro 2 až 10 osob. Vítáme rodiny i skupiny. 10 min na Václavské náměstí. Cena od 350 Kč / os / noc. Zdarma tištěný turistický průvodce Prahou.

» Pokračování »


Svatovítský poklad 2 - web malá

Vydejte se po stopách Svatovítského pokladu a ubytujte se v Praze se slevou 55%!

Dopřejte si v Praze luxusní pobyt s jedinečným programem.Sleva 55% na pobyt pro 2 osoby se vstupenkami na Pražský hrad a prohlídkou největšího českého pokladu.V balíčku najdete i turistického průvodce a slevu do vyhlášené mexické restaurace

» Pokračování »


Národní technické muzeum 3

S dětmi do Národního technického muzea se slevou 60%

1 650 Kč za 2 dny v komfortním hotelu Expo **** pro rodinu s dětmi v Praze a vstupenkami do Národního technického muzea! Nejoblíbenější pražské muzeum pro rodiny vás zve na návštěvu.

» Pokračování »


600

Šance pro mimopražské. Vychutnejte si Prahu a odhalte tajemství Pražského hradu se slevou 64%

Speciální a velmi výhodná nabídka pro naše mimopražské čtenáře. Navštivte Pražský hrad, projděte si areál včetně nejvýznamějších památek a jedinečných galerií a odhalte jeho tajemství! Zajistili jsme pro Vás exkluzivní slevu na ubytování a vstupné 64%

» Pokračování »


Prazsky hrad - zahrada Na Valech101030_001

Podzimní pražské zahrady a parky

Blíží se kouzelný a barevný podzim. Příroda zbarvý stromy do krásných sytých barev. Duby budou krásně žlutočervené a břízy žluté. Poznejte, že pražské zahrady jsou na podzim opravdu kouzelné a jejich atmosféra Vás uchvátí. A hlavně nemeškejte, některé zahrady se na zimu zamykají.

» Pokračování »

 

« « Významné židovské osobnosti | Jezuitská kolej v Kutné Hoře » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

14 reakce u článku “Národní technické muzeum”

 1. Jan Rellig napsal:

  Dobrý den. Chystáme se k návštěvě muzea. Mám dotaz. Jsem bývalý politický vězeň, člen Konfederace politických vězňů. Není mi ještě 70 let. Mám nárok na slevu vstupného? Děkuji ze odpověď. S pozdravem Jan Rellig.

 2. petra napsal:

  Bohužel na členy Konfederace politckých vězňů nebylo při slevách na vstupném pamatováno. Budete tedy platit plné vstupné beze slev, které činí 170,-Kč. Jen nutné zde upozornit všechny další čtenáře tohoto příspěvku, že v Národním technickém muzeu platí seniorské slevy až od 70-ti let, přičemž obvyklé je, že seniorské slevy na mnohých jiných místech platí již od 65-ti let. Slevu pro návštěvníky můžete uplatňovat ještě tehdy, jste-li držitele průkazu ZTP, ISIC, ITIC, Staff Card, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu )

 3. Andrea Dušková napsal:

  Dobrý den, měla bych jen malý dotaz.Chtěla bych svému muži koupit k Vánocům lístek do Vašeho muzea, neustále o tom mluví, ale protože nejsme z Prahy ale od Litomyšle, ráda bych to zařídila tak, abychom se vydali.Když už budeme mít lístky, zkrátka musíme vyrazit…Proto bych se chtěla informovat, jestli je možnost si 2lístky nechat poslat(nebo i jiná varianta),samozřejmě bych vše nejprve dopředu uhradila.Děkuji Andrea

 4. petra napsal:

  Dobrý den, ano toto je možné zařídit a pokud se chystáte do Prahy a chtěli byste si z toho udělat víkendový výlet, můžeme vám nabídnout i vhodné ubytování v Praze s vysokou slevou okolo 50% a doporučit vhodnou trasu pro poznávání Prahy. Podrobnosti Vám zašleme e-mailem.

 5. Helena Hadincová napsal:

  Dobrý den,
  chtěla jsem Vás poprosit, mám stejný dotaz jako paní Dušková, také bych chtěla přítelovi k Vánocům koupit lístek a byla bych ráda, pokud by jstei mě mohli poradit také s ubytováním. Předem moc děkuji. Hadincová

 6. petra napsal:

  Dobrý den,
  děkujeme Vám za dotaz, jsme velmi rádi, že jsou Vám naše informace užitečné. Nabídku ubytování a další informace Vám zašleme také e-mailem.

 7. Andrea Dušková napsal:

  Dobrý den, moc děkuji za Vaši rychlou odpověď.Jsem ráda, že by to bylo možné, proto vás touto cestou prosim o zaslání podrobnějších informací e-mailem.Děkuji A.Dušková

 8. Buleca Mikuláš napsal:

  Jsem zklamán, že vyžadujete na důchodcích do sedmdesáti let plné vstupné, které není nijak levné. Přijde mi to neobvyklé, nemorální a řekl bych kontraproduktivní. Můžete s tím něco udělat v jejich prospěch? Vždyť to jsou hlavně dědečkové a jistě i babičky, kteří vám tam přivádějí budoucí návštěvníky a fandy do techniky. Mikuláš

 9. petra napsal:

  Vaše zklamání v ceně vstupenek chápeme a s tímto názorem se také často setkáváme. Jedním dechem také ale píšeme, že nejsme Technické muzeum, ale organizace, která má za cíl informovat o všem, co je v Praze zajímavého a tvoříme turistické trasy Prahou, tak aby bylo možné strávit volný čas v Praze co nejlépe. Nyní pracujeme také na toM, aby co nejlevněji. V tomto duchu se budeme také snažit vytvořit pro všechny příznivce tohoto portálu slevy na vstupenky, útraty v restauracích a podobně. Do tohoto našeho snažení zahrneme také Technické muzeum a věříme, že vám budeme schopni přinést na vstup nějakou zajímavou slevu. Určitě vás budeme informovat.

 10. Jana napsal:

  Dobrý den, měla bych zájem o koupi dvou lístků jako dárek. Jsem z Moravy, ale nevím termín návštěvy, platba předem není problém, můžete mi pomoci? Děkuji

 11. Iva napsal:

  Dobrý den, rádi bychom navštívili Národní technické muzeum v Praze o velikonocích. Ale bohužel nejsme zdejší a po Praze se nevyznáme. Prosím o radu když bychom nechali auto na Černém moste. Předem děkujem

 12. petra napsal:

  Dobrý den, z Černého mostu se k Národnímu technickému muzeu dostanete metrem trasy B stanice Černý most, kde budete parkovat. Pojedete na stanici Náměstí Republiky, kde vysoupíte z metra a přestoupíte na tramvaj č.26, která vás doveze na zastávku Sparta. Odtud je to už je pár kroků k muzeu. Cesta vám bude trvat cca 35 min. Pokud nejste z Prahy a chtěli byste v Praze strávit Velikonoce, můžeme Vám nabídnout exkluzivní cenu pobytu v hotelu Expo **** společně se vstupenkami do Národního technického muzea. Hotel je od muzea vzdálen 5 zastávek tramvají. Cena 1990,-Kč / 2-lůžkový pokoj/noc zahrnuje ubytování, snídani, 10% slevu na konzumaci v hotelové restauraci, 50% slevu na pravé americké steaky v restauraci T-Bones steak house u Technického muzea, v rámci této ceny se můžete ubytovat s dětmi do 6 let a s dětmi do 12 let s mírným příplatkem. Pokud budete mít o tento pobyt zájem napiště nám.

 13. Antonin napsal:

  Jsem vozíčkář ZTP-P na el.vozíčku,dnes 15.4.2012 jsem byl na prohlídce zrekonstruovaného Tech.muzea,a bohužel jsem hlavní expozici,letadla,automobily,motocykly,nemohl zhlédnout,nebot hala dík schodům není přístupná ani maminkám s kočárkem,ani vozíčkářům se standartním interierovým el.vozíkem,schodištní výtah pro vozíčkáře,má totiž nosnost pouze 220kg,běžný interietový el.vozík váží mezi 125 – 160 kg + vozíčkář 65 – 100kg.
  Čekáte snad že vozíčkář sejde po schodech a vozík si pošle výtahem ???
  Nebo se prostě jenom lidem se ZTP-P vysmíváte?
  Můžete mi prosím odpovědět?
  Děkuji Antonin

 14. Jana Bystřinová napsal:

  Vážení, mám dotaz, zda nevykupujete staré šicí stroje, nebo neporadili kam se obrátit. Děkuji a hezký den. J. Bystřinová

Zanechat komentář