Lennonova zeď – Mekka příznivců The Beatles

Lennonova zeď

Na pražské Kampě nedaleko Karlova mostu stojí pestrobarevně pomalovaná zeď, symbolizující hrob slavného frontmana legendární hudební skupiny The Beatles. Dnes patří tato zeď k vyhledávaným pražským památkám. Stala se místem, kde lidé s obdivem vzhlíží k světoznámé hudební ikoně, ale také místem, kde lidé vyjadřovali své názory a protesty proti komunistickému režimu.

Rozcestník: Lennonova zeď na pražské Kampě

Zeď nářků Ostrov Kampa - Lennonova zeď
V minulosti byla tato zahradní zeď označována jako ,“ Zeď nářků.‘‘ To proto, že si na omítku zdi lidé vylévali svá srdce, a zanechávali po sobě různé vzkazy, či milostné básně. Komunistický režim to však neakceptoval, a proto byla zeď několikrát přebílena. Význam zdi ale vzrost až po smrti světově proslulého zpěváka a hudebního skladatele, čelního představitele legendární britské hudební skupiny The Beatles, Johna Lennona.

Hudební skupina - The Beatles Vznik kapely The Beatles
Legendární představitel rockové hudby
se narodil v Liverpoolu dne 9. října 1940. Roku 1952 započal studium na gymnáziu Quarry Bank, kde později založil hudební skupinu s názvem The Quarry Men. V roce 1957 Johnův život ovlivnilo setkání s Paulem McCartneym, kterého přijal do své kapely, co by kytaristu. Název kapely se několikrát změnil. Nejprve na Johnny and the Moondogs, později na The Silver Beetles a v roce 1960 vznikl název nejslavnější kapely všech dob, která významně ovlivnila hudební scénu dvacátého století, na The Beatles.

Pha1 - Kampa01

Kouzelná Pražská KAMPA a okolí

Pražský ostrov Kampa patří mezi nejvýznamnější památky Prahy. Je to malebné zákoutí se spoustou zajímavých míst a historických památek. Klikněte na tuto upoutávku a přejděte na stránku o Kampě.

» Pokračování »

Lennonův osobní život John Lennon
První láskou významného zpěváka byla jeho spolužačka ze studií Cynthia Powellová, se kterou se 23. srpna 1962 oženil a zplodil s ní syna. V roce 1966 se totiž seznámil se svou největší životní láskou, japonskou umělkyní Yoko Ono. Neprodleně se s manželkou Cynthií rozvedl, a oženil se s Yoko Ono. Jejich vztah ale poněkud začal vrhat stín ,,brouky‘‘ a později se dokonce Lennon vydal na sólovou dráhu a ve spolupráci s novou manželkou natočil album Unfinished Music No. 1: Two Virgin. Obal byl veliko kontroverzní, oba manželé na něm byli totiž nazí. Po nějaké době společně založili novou hudební skupinu s názvem Plastic Ono Band, jejíž hlavním cílem bylo protestovat proti válkám, kdy se proslavili hitem s názvem Give Peace a Chance. Do lidského podvědomí se však zapsal například písněmi Imagine, Strawberry Fields Forever.

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Konec legendárních ,,Brouků‘‘ a atentát na Lennona
Kapela The Beatles se definitivně rozpadla roku 1970
. V roce 1975 se Yoko Ono a Lennonovi narodil syn. Tragédie však potkala Lennona 8. Prosince oku 1980. Tehdy se vracel z natáčení a před jeho bytem na něj byl spáchán atentát, jehož následkům Lennon podlehl.

Pietní místo žijící legendy Ostrov Kampa - Lennonova zeď
Na pražské Kampě byl po smrti Johna Lennona vytvořen jakýsi fiktivní hrob slavného zpěváka. Lidé začali na přilehlou zeď malovat symboly, připomínající život a především tvorbu slavného umělce. K uměle vytvořenému pietnímu místu začaly proudit davy lidí, kteří zde na důkaz obdivu a lásky nejen k Lennonovi, ale k celé kapele The Beatles, pokládali květiny či zapalovali svíčky. Na zdi vznikala sgraffitová výzdoba a byly zde umisťovány také texty písní The Beatles. To se však nelíbilo komunistickému režimu, a proto zde byly texty, vyjadřující touhu po svobodě, mnohokrát zabíleny. Lidé je ale obratem na zeď opět dopsaly a proto dnes zeď slouží jako připomínka řady významných období novodobé historie.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Velkopřevorské náměstí,
Malá Strana, Praha 1, 100 00

Spojení:

Tram: 12, 20, 22, 57 – Malostranské náměstí
Bus: 292 – Malostranské náměstí
Metro: A – Malostranská (odtud  12, 20, 22, 57 do zastávky Malostranské náměstí)
Odtud ulicí Mostecká, poté Lázeňskou ulicí až k Velkopřevorskému náměstí

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

GPS: 50°5’10.32252″N, 14°24’24.48108″E
………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Lennonova zeď 50.086226, 14.406745 Lennonova zeď Na pražské Kampě nedaleko Karlova mostu stojí pestrobarevně pomalovaná zeď, symbolizující hrob slavného frontmana legendární hudební skupiny The Beatles. Adresa: Velkopřevorské náměstí, Malá Strana, Praha 1, 100 00 http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/lennonova-zed-%E2%80%93-mekka-priznivcu-the-beatles

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Malostranské mostecké věže – strážkyně Karlova mostu | Kostel Panny Marie pod řetězem » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář