Kramářova vila – rezidence předsedy vlády

Pha1 - Kramarova vila110508_017

Kramářova vila byla odedávna sídlem vysokých vládních představitelů. Prvním z nich byl její stavitel – první československý předseda vlády Karel Kramář, který dal vilu postavit jako své sídlo. Po několik let zde byly uloženy sbírky Národní galerie a nyní slouží tato kulturní památka jako rezidence předsedy vlády České republiky.

 Rozcestník: vše o Kramářově vile více čtěte zde

Rodina Kramářova Kramářova vila - dnes sídlo předsedy vlády
Karel Kramář (1860 – 1937), politik, rusofil a první československý předseda vlády nechal Kramářovu vilu postavit v letech 1912 – 1914 jako sídlo pro sebe a svoji ženu Naděždu. Kramář byl vysoce postaveným politikem, což vedlo v roce 1915 pro nepohodlnost k zatčení a odsouzení k trestu smrti. Po dvou letech strávených ve vězení mu byla udělena amnestie a v roce 1918 se stal předsedou vlády, kde působil pouze do roku 1919. Manželé Kramářovi jsou pohřbeni v kryptě na Olšanských hřbitovech.

 Vše o Letné - více informací klikněte zde

Stavba vily Kramářova vila - interiér - pracovna
Pro stavbu svého pražského sídla koupil Karel Kramář v roce 1911 pozemek na baště svaté Máří Magdaleny. V těchto místech se předtím nacházelo i městské opevnění. Místo si zvolil především pro ojedinělý výhled na historické centrum Prahy. O projekt novobarokní vily se zasloužil rakouský architekt Friedrich Ohmann.

Samotná stavba započala v roce 1912. Kromě novobarokních a secesních prvků výzdoby dominuje stavbě především předsunutý balkon, na jehož zábradlí dal Karel Kramář zvěčnit své motto: Pravdou třeba proti všem. Výzdoba interiéru byla ponechána na profesoru Uměleckoprůmyslové školy Janu Benešovi a sochařích Štiplovi a Kloučkovi. V patře byla vybudována společenská jídelna a zimní zahrada s výhledem na Pražský hrad. Kromě salonků, pokojů pro hosty nechyběl ani kulečníkový pokoj, kuchyně, Kramářova pracovna, ložnice, a další z padesáti pokojů.

 

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Rezidence předsedy vlády ČR Kramářova vila - výhled ze zahrady na Pražský hrad
Po smrti Karla a Naděždy Kramářových se vlastníkem vily stala Společnost dr. Karla Kramáře, jež stavbu pronajímala Národní galerii. Po ukončení činnosti Společnosti připadla vila Národnímu muzeu a v roce 1952 se stala majetkem Úřadu předsednictva vlády. Především zde byli ubytováváni významní zahraniční hosté. V letech 1994 – 1998 prodělala vila nákladnou rekonstrukci a byla uzpůsobena jako rezidence předsedy vlády České republiky. Kramářova vila není běžně přístupná veřejnosti. Nahlédnout do ní můžete pouze ve dnech otevřených dveří nebo při zvláštních společenských akcích.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa
Gogolova 1, čp. 212/IV
Praha 1 – Hradčany

Objekt není přístupní veřejnosti.
Pouze v dny otevřených dveří jsou prohlídky.

Spojení:
1. Tram: 12, 51, 56 – Malostranská
Bus: I2 – Malostranská
Metro: A – Malostranská

dále do kopce až k Chotkovým sadům a zde doprava.

2. Z Chotkových sadů. Linky tramvaje 12,18,20,26 – stanice Chotkovy sady a pak přes můstek a za můstkem doprava až k vile.

GPS: 50.093804,14.410252

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Kramářova vila – rezidence předsedy vlády 50.093550, 14.410411  Rozcestník: vše o Kramářově vile  čtěte zde Kramářova vila byla odedávna sídlem vysokých vládních představitelů. Prvním z nich byl její stavitel – první československý předseda vlády Karel Kramář, který dal vilu postavit jako své sídlo. Po několik let zde byly uloženy sbírky Národní galerie a nyní slouží tato kulturní památka jako rezidence předsedy vlády České republiky.  

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Turistický výlet Prague City Line - Pražské nábřeží

  Turistický výlet Prague City Line - Pražské nábřeží (velikost souboru: 6,0 MiB)

Aktualizováno: 6.2.2017 Výlet Vás provede po pražském vltavském nábřeží kolem mnoha významných památek. O zajímavosti zde opravdu nebude nouze a my Vás při procházce po nábřeží upozorníme na poklady v okolí. Věříme, že tento výlet Vás obohatí a spoustu nových informací a příjemných zážitků.

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Kostel sv. Havla – kostel s latinskou liturgií | Historie Karlovy Univerzity » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář