Muzeum kostek 2019

Kostel svatého Jiljí v Praze na Starém městě

Pha1 - Kostel sv. Jilji 110518_004

Kostel svatého Jiljí, památka, kde se snoubí prvky gotiky s překrásným barokním interiérem. Kostel je vyhledávaným místem nejen pro svou výzdobu, ale především pro bohatou historii, se kterou jsou mimo jiné spojena jména významných církevních představitelů.

Rozcestník: vše o kostele sv. Jiljí více čtěte zde

Historie kostela Staré město Pražské (kolem roku 1683) v ve středu kostel sv. Jiljí  
Stavební práce, započaté na výstavbě kostela svatého Jiljí, byly započaty již ve čtrnáctém století. O výstavbu se zasloužil především  biskup Jan IV. z Dražic, na jehož snahu později navázal arcibiskup Arnošt z Pardubic. Dne 4. května roku 1371 došlo k slavnostnímu vysvěcení památky. Tímto došlo ke vzniku překrásného trojlodního kostela na Starém Městě pražském. Původní kapitula, pro kterou byl kostel zřízen, zanikla roku 1420. Řádu dominikánů byl kostel darován až v roce 1626. Dominikáni následně v prostorách kostela svatého Jiljí vybudovali také klášter. Následovaly četné přestavby, které původní gotický kostel oblékly do barokního kabátu.

Interiér kostela sv. Jiljí v Praze Praha 1 - kostel sv. Jiljí - interiér kostela
Při vstupu do kostela si každý z návštěvníků nejprve povšimne dominantních barokních pilířů a bohaté štukové výzdoby. O štukaturu se zasloužil autor B. Spinetti. Dalším unikátním prvek výzdoby jsou fresky, nacházející se na klenbách kostela. Ty pocházejí z roku 1734, a byly vytvořeny rukou V.V. Reinera. Další významnou památkou je oltář Bolestné Panny Marie, který si můžeme prohlédnout v pravé boční lodi kostela. Oltář byl zhotovený v roce 1750,  společně s nedalekým oltářem svaté Kateřiny Sienské patří mezi nejvyhledávanější zajímavosti kostela svatého Jiljí. Druhý zmíněný oltář je unikátní především pro sochy apoštolů od slavného českého sochaře Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa.

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Praha 1 - kostel sv. Jiljí - interiér kostela Dominantním oltářem celé památky je hlavní oltář v přední části kostela. Oltář je doplněn obrazem z roku 1660, který znázorňuje Založení dominikánského řádu. Interiér kostela dotvářejí čtyři unikátní zpovědnice. Jejich dokonalou řezbářskou práci provedl v letech 1760 – 1765 řezbář Prachner. Hlavním pokladem kostela svatého Jiljí jsou překrásné kostelní varhany z roku 1733. Právě tyto varhany se pyšní dokonalými hudebními vlastnostmi, a pro jejich libé tóny jsou často vyhledávaným cílem významných českých, ale také světových varhaníků.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Římskokatolická farnost u kostela sv. Jiljí Praha – Staré Město
Husova 234/8
110 00 Praha 1-Staré Město
tel. 224 220 235
web: www.kostel-praha.cz
e-mail: fara@jilji.cz

 GPS: 50°5’6.088″N, 14°25’7.291″E

Spojení:
Tram: 17,18,53 – Staroměstská
Bus: 133 – Staroměstská
Metro: A – Staroměstská
Odtud ulicí Valentinská směrem na Mariánské náměstí, dále ulicí Husova až ke kostelu svatého Jiljí

Dopravní spojení:

Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Kostel sv. Jiljí 50.085316, 14.418388 Kostel sv. Jiljí Kostel svatého Jiljí, památka, kde se snoubí prvky gotiky s překrásným barokním interiérem. Kostel je vyhledávaným místem nejen pro svou výzdobu, ale především pro bohatou historii, se kterou jsou mimo jiné spojena jména významných církevních představitelů. Adresa: Římskokatolická farnost u kostela sv. Jiljí Praha - Staré Město Husova 234/8 http://www.praguecityline.cz/pamatky/kostel-sv-jilji-rozcestnik

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Vyšehrad – rotunda sv. Martina je v Praze nejstarší | Na Remešský evangeliář omylem přísahali francoužští králové stovky let » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář