Kostel svatého Václava na Zderaze

Pha2 kostel sv. Václava007

Kostel sv. Václava na Zderaze se nachází na podobně vyvýšeném terénu jako kostel sv. Cyrila a Metoděje na protější straně ulice. Kostelík byl postavený jako jednolodní románská stavba v letech 1170 – 1180. V první polovině 14. století prošel gotickou přestavbou s dodnes patrným románským zdivem v severozápadním nároží lodi.

Rozcestník:vše o  Kostele sv. Václava na Zderaze čtěte zde

Kostel svatého Václava na Zderaze Historie kostela:
U kostela dříve stával hrádek krále Václava IV., který na počátku 17. století získal řád bosých augustiniánů a ti jej přestavěli na klášter. V této době i kostel získal novou barokní podobu. V době Josefínských reforem potkal klášter podobný osud jako mnohé další církevní stavby. Klášter byl zrušen   Osud ke stavbě byl nemilosrdn- nejprve byl  využíván jako vojenská prádelna, poté jako Svatováclavská trestnice. Ta byla roku 1893 zbořena a dnes na jejím místě stojí činžovní domy.

Legenda:
K tomuto místu se také váže jedna z méně známých pražských legend, podle které v těchto místech zabloudil na své vyjížďce kníže sv. Václav. Žíznící spatřil jelena, který před ním ve skále vyhrabal pramen čisté a léčivé vody. Kníže Václav tuto studánku pojmenoval Pučka. Na jejím místě později vznikly oblíbené Svatováclavské lázně, u nichž byl v 19. století postavena restaurace s tanečním sálem. Dne 11. března 1848 se zde konalo shromáždění lidu, na které navazovaly revoluční bouře roku 1848.

mapa PCL Praha 2a

TURISTICKÁ TRASA PRAGUE CITY LINE PRAHA 2

Toulejte se Prahou 2, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 2. Trasa je vyznačena přímo v ulicích! Nezabloudíte! Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Resslova / Na Zderaze
120 00 Praha 2 – Nové Město

GPS: 50°4’32.008″N, 14°24’57.188″E
GPS: 50.0755578N, 14.4158856E

Otevírací doba:
otevřeno jen při bohoslužbách

BEZBARIÉROVOST: ne

Spojení:
Metro B stanice Karlovo náměstí(dále dolu ulicí Resslova)
Tram – 3, 4, 10, 14, 16, 18, 24, 52, 53, 54, 55 – Karlovo náměstí(dále dolu ulicí Resslova)
Tram 17,21 zastávka Jiráskovo náměstí (dále nahoru ulicí Resslova)
Bus – 291 – Karlovo náměstí

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Kostel sv. Václava na Zderaze 50.075556, 14.416048 Kostel sv. Václava na Zderaze Kostel sv. Václava na Zderaze se nachází na podobně vyvýšeném terénu jako kostel sv. Cyrila a Metoděje na protější straně ulice. Kostelík byl postavený jako jednolodní románská stavba v letech 1170 - 1180. V první polovině 14. století prošel gotickou přestavbou s dodnes patrným románským zdivem v severozápadním nároží lodi. Adresa: Resslova / Na Zderaze 120 00 Praha 2 - Nové Město http://www.praguecityline.cz/pamatky/kostel-sv-vaclava-na-zderaze

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 (velikost souboru: 5,3 MiB)

Aktualizování: 8.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turisticko-naučné trase Praguecityline Praha 2. Praha 2 je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století. Trasa Prahou 2 je značena přímo v ulicích Prahy

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 (velikost souboru: 1,3 MiB)

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 vás provede po krásách Prahy 2, kde se propojuje dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století.

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Prague Boats 1

Vyhlídkové plavby po Vltavě

Zcela výjimečné pohledy na Prahu, nejlepší místa na fotografování, slavné historické památky ze zcela jiného úhlu pohledu, komfortní prostředí lodí, nejmodernější flotila v Praze. Zkuste to !

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Muzeum_Grevin_PataMat

Muzeum Grévin

Navštivte nejzábavnější muzeum voskových figurín v Praze! Nechte se okouzlit půvabem staropražské kavárny, navštivte ples s úchvatně zářícími reflektory a celebritami, poměřte se s nejlepšími sportovci světa nebo propadněte kouzlu našeho magického divadla.

» Pokračování »


Muzem_Starych_casu_230x230

Muzeum Kouzlo starých časů

Chcete vstoupit do romantického a obdivovaného viktoriánského a edwardiánského období po roce 1850 ? Obdivovali jste někdy kostýmy z filmů třeba viktoriánské Anglie ? Ty nekonečné proudy skvěle oblečených šlechticů, služek ... Tak zde uvidíte originály, perfektně koncipované do obrazů doby a příběhů....

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


Faer_House_230x230

Prague Fear House - Dům hrůzy

Navštivte první Dům hrůzy ve střední Evropě. Máte rádi horory a adrenalin? Tak právě pro vás je tady. Zažijete napětí ze strašidelné prohlídky. Součástí Domu hrůzy je také strašidelný bar, kde si můžete v klidu vychutnat kávu nebo drink.

» Pokračování »


Puzzle_Room_230x230

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

« « Kostel svaté Voršily | NOVÉ MĚSTO PRAŽSKÉ – originální stavební koncept » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář