Kaple Betlémská

Pha1 - Betlémská kaple

Betlémská kaple byla významným střediskem českého reformačního hnutí spjatého především se jménem mistra Jana Husa, který v letech 1402-13 právě zde kázal. Kaple, která pojala až 3000 posluchačů, byla budována na místě, jež bylo vyhlášeným místem neřesti v pražské chudinské čtvrti a byla vždy určena jen pro kázání.

Rozcestník: vše o  Kaple Betlémská více se dočtete zde

Kaple Betlémská Je zasvěcena památce Nemluvňátek, novorozenců, zavražděných v Betlémě na příkaz krále Heroda. Kaple se zapsala do českých dějin jako místo reformních kázání Mistra Jana Husa. Jan Hus byl silně ovlivněn učením anglického reformátora Johna Wycliffa. Hus se snažil o obrodu církve, která byla v této době rozdělena vícepapežstvím, úplatky, honbami na čarodějnice. Hus se snažil vrátit církev k jejímu původnímu poslání. Tvrdil, že bible by měla být jediným zdrojem církevního učení. Jeho kázání navštěvovali tisíce lidí včetně samotné královny. Mistr Jan Hus se ale nakonec stal pro církev tak nebezpečným a ta rozhodla o jeho upálení jako kacíře na Kostnickém koncilu v roce 1415, kam byl pozván, aby hájil své učení.

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Kaple Betlémská Po třicetileté válce připadla Betlémská kaple jezuitům a v roce 1786 byla stržena a přestavěna na obytný dům, v němž se z původní kaple zachovaly tři stěny. V letech 1950-54 byla rekonstruována do původní podoby spolu se sousedním Domem kazatelů. Ještě dnes můžeme v kapli najít studni, která zde bývala již před postavením svatyně, a její voda byla tak chutná, že se z ní čerpala i tehdy, když se studně stala součástí stavby. Kaple byla původně vymalována červeně, zřejmě proto, aby vynikly nápisy a obrazy, kterými byly zaplněny všechny stěny. Tři z těchto nápisů – jeden z roku 1412 o svatokupectví, další dva pojednávající o příjímání podobojí  se dosud zachovaly. Zbytek výzdoby jsou kopie starých předloh.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Betlémské náměstí 255/4
110 00 Praha 1

GPS: 50°5’3.613″N, 14°25’2.868″E
GPS:
50.0843369N, 14.4174633E

Objekt je přístupný veřejnosti

Otevírací doba:
zimní čas – 10:00 – 17:30
letní čas – 10:00 – 18:30

Vstupné:
dospělí – 60 Kč,
studenti – 30 Kč,
senioři – 30 Kč (60 let a více) ZTP – zdarma

Kontakt:
tel: 224 248 595,  222 221 030
e-mail: betlem@suz.cvut.cz

http://www.bethlehemchapel.eu/

www.http://www.suz.cvut.cz/ostatni/betlemska-kaple.cz

Spojení:
metro trasa B,  do stanice Národní třída (Dále ulicí Karolíny Světlé do ulice Betlémská až na Betlémské náměstí.)
tramvaj. č. 9, 17, 18, 22  -  zastávka Národní divadlo (Dále ulicí Karolíny Světlé do ulice Betlémská až na Betlémské náměstí.)
tramvaj č. 17, 18, 53  -  zastávka Karlovy lázně (Dále ulicí Karolíny Světlé do ulice Betlémská až na Betlémské náměstí.)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Kaple Betlémská 50.084348, 14.417488 Kaple Betlémská Betlémská kaple byla významným střediskem českého reformačního hnutí spjatého především se jménem mistra Jana Husa, který v letech 1402-13 právě zde kázal. Kaple, která pojala až 3000 posluchačů, byla budována na místě, jež bylo vyhlášeným místem neřesti v pražské chudinské čtvrti a byla vždy určena jen pro kázání. Adresa: Betlémské náměstí 255/4 110 00 Praha 1 GPS: 50°5\'3.613\"N, 14°25\'2.868\"E http://www.praguecityline.cz/pamatky/betlemska-kaple

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


Pražský hrad - Královska zahrada

Pražské zahrady a parky

Praha nabízí mnoho zahrad a parků. Některé jsou okrasné a nabízejí úžasnou podívanou. Jiné jsou oázou klidu a pohody. Je velice důležité občas odejít z ruchu velkoměsta do zahrady a parku a uvědomit si jak je příroda krásná

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Novotného Lávka a Muzeum Bedřicha Smetany | Krannerova kašna – popis památky » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář