Kaple Betlémská

Pha1 - Betlémská kaple

Betlémská kaple byla významným střediskem českého reformačního hnutí spjatého především se jménem mistra Jana Husa, který v letech 1402-13 právě zde kázal. Kaple, která pojala až 3000 posluchačů, byla budována na místě, jež bylo vyhlášeným místem neřesti v pražské chudinské čtvrti a byla vždy určena jen pro kázání.

Rozcestník: vše o  Kaple Betlémská více se dočtete zde

Kaple Betlémská Je zasvěcena památce Nemluvňátek, novorozenců, zavražděných v Betlémě na příkaz krále Heroda. Kaple se zapsala do českých dějin jako místo reformních kázání Mistra Jana Husa. Jan Hus byl silně ovlivněn učením anglického reformátora Johna Wycliffa. Hus se snažil o obrodu církve, která byla v této době rozdělena vícepapežstvím, úplatky, honbami na čarodějnice. Hus se snažil vrátit církev k jejímu původnímu poslání. Tvrdil, že bible by měla být jediným zdrojem církevního učení. Jeho kázání navštěvovali tisíce lidí včetně samotné královny. Mistr Jan Hus se ale nakonec stal pro církev tak nebezpečným a ta rozhodla o jeho upálení jako kacíře na Kostnickém koncilu v roce 1415, kam byl pozván, aby hájil své učení.

Mapa Praha 1

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Kaple Betlémská Po třicetileté válce připadla Betlémská kaple jezuitům a v roce 1786 byla stržena a přestavěna na obytný dům, v němž se z původní kaple zachovaly tři stěny. V letech 1950-54 byla rekonstruována do původní podoby spolu se sousedním Domem kazatelů. Ještě dnes můžeme v kapli najít studni, která zde bývala již před postavením svatyně, a její voda byla tak chutná, že se z ní čerpala i tehdy, když se studně stala součástí stavby. Kaple byla původně vymalována červeně, zřejmě proto, aby vynikly nápisy a obrazy, kterými byly zaplněny všechny stěny. Tři z těchto nápisů – jeden z roku 1412 o svatokupectví, další dva pojednávající o příjímání podobojí  se dosud zachovaly. Zbytek výzdoby jsou kopie starých předloh.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Betlémské náměstí 255/4
110 00 Praha 1

GPS: 50°5’3.613″N, 14°25’2.868″E
GPS:
50.0843369N, 14.4174633E

Objekt je přístupný veřejnosti

Otevírací doba:
zimní čas – 10:00 – 17:30
letní čas – 10:00 – 18:30

Vstupné:
dospělí – 60 Kč,
studenti – 30 Kč,
senioři – 30 Kč (60 let a více) ZTP – zdarma

Kontakt:
tel: 224 248 595,  222 221 030
e-mail: betlem@suz.cvut.cz

http://www.bethlehemchapel.eu/

www.http://www.suz.cvut.cz/ostatni/betlemska-kaple.cz

Spojení:
metro trasa B,  do stanice Národní třída (Dále ulicí Karolíny Světlé do ulice Betlémská až na Betlémské náměstí.)
tramvaj. č. 9, 17, 18, 22  -  zastávka Národní divadlo (Dále ulicí Karolíny Světlé do ulice Betlémská až na Betlémské náměstí.)
tramvaj č. 17, 18, 53  -  zastávka Karlovy lázně (Dále ulicí Karolíny Světlé do ulice Betlémská až na Betlémské náměstí.)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Kaple Betlémská 50.084348, 14.417488 Kaple Betlémská Betlémská kaple byla významným střediskem českého reformačního hnutí spjatého především se jménem mistra Jana Husa, který v letech 1402-13 právě zde kázal. Kaple, která pojala až 3000 posluchačů, byla budována na místě, jež bylo vyhlášeným místem neřesti v pražské chudinské čtvrti a byla vždy určena jen pro kázání. Adresa: Betlémské náměstí 255/4 110 00 Praha 1 GPS: 50°5\'3.613\"N, 14°25\'2.868\"E http://www.praguecityline.cz/pamatky/betlemska-kaple

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 7,6 MiB)

Aktualizováno: 5.7.2017 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede poturistické trase Praguecityline Praha 1. Praha 1 stále patří mezi nejlákavější části celé Prahy. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,5 MiB)

Aktualizováno: 25.6.2017 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. Hardly anywhere you can walk on the same paths where were walking Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, and the Golem of Prague.

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Prague Boats 1

Vyhlídkové plavby po Vltavě

Zcela výjimečné pohledy na Prahu, nejlepší místa na fotografování, slavné historické památky ze zcela jiného úhlu pohledu, komfortní prostředí lodí, nejmodernější flotila v Praze. Zkuste to !

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Muzeum_Grevin_PataMat

Muzeum Grévin

Navštivte nejzábavnější muzeum voskových figurín v Praze! Nechte se okouzlit půvabem staropražské kavárny, navštivte ples s úchvatně zářícími reflektory a celebritami, poměřte se s nejlepšími sportovci světa nebo propadněte kouzlu našeho magického divadla.

» Pokračování »


Muzem_Starych_casu_230x230

Muzeum Kouzlo starých časů

Chcete vstoupit do romantického a obdivovaného viktoriánského a edwardiánského období po roce 1850 ? Obdivovali jste někdy kostýmy z filmů třeba viktoriánské Anglie ? Ty nekonečné proudy skvěle oblečených šlechticů, služek ... Tak zde uvidíte originály, perfektně koncipované do obrazů doby a příběhů....

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


Faer_House_230x230

Prague Fear House - Dům hrůzy

Navštivte první Dům hrůzy ve střední Evropě. Máte rádi horory a adrenalin? Tak právě pro vás je tady. Zažijete napětí ze strašidelné prohlídky. Součástí Domu hrůzy je také strašidelný bar, kde si můžete v klidu vychutnat kávu nebo drink.

» Pokračování »


Puzzle_Room_230x230

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

« « Novotného Lávka a Muzeum Bedřicha Smetany | Krannerova kašna – popis památky » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář