iQLANDIA – Science centrum, které ukazuje vědu v jiném světle

foto: (c) Jiří Částka, www.MediaFoto.cz

Na přírodní zákonitosti si tu můžete doslova sáhnout – projedete se po Měsíci, proletíte vesmírem a vydáte se do nitra planety Země. Prozkoumáte i lidské tělo nebo naše smysly a ochutnáte makromolekulární kuchyni. Kde? V libereckém science centru iQLANDIA.

Už příchod k centru dává tušit, že tady to nebude nudné muzeum, kde se nesmí na nic sáhnout. Hned u vchodu si zkusíte vlastní silou zvednout auto, zaujme také tobogán, který vede z druhého patra až do přízemí. Uvnitř iQLANDIE pak čeká dalších deset expozic, které přibližují různá vědecká odvětví.

Pod povrch Země IQLANDIA
Když sestupujete do podzemních prostor centra, stylově se ocitnete pod povrchem Země. Stroj času vás zde navíc přesune miliony let do naší minulosti. Ale zpět do současnosti. Zajímá vás, jak funguje lidské tělo? Nebo jste fascinováni vesmírem? V iQLANDII se dozvíte víc. Vše si lze osahat, na exponátech navíc jednoduše zjistíte, jak věci fungují. Prožijete tu vichřici i zemětřesení, projedete se po povrchu Měsíce nebo si na svém těle vyzkoušíte přetížení, jaké zažívají astronauté. Vydat se do zákoutí vesmíru lze také v Planetáriu. Připraveno je několik filmů, před každým je navíc krátký živě komentovaný program o aktuálních jevech, které můžeme pozorovat na obloze.

Mluvící robot Thespian IQLANDIA
Nejznámějším obyvatelem iQLANDIE je mluvící humanoidní robot Thespian. Ovládá několik světových jazyků a zvládne s vámi nezávazně konverzovat. Navíc je jediným svého druhu u nás, takže Thespiana rozhodně nepřehlédněte.iQLANDIA, to je i doprovodný program. Nenechte si ujít speciální Science show. Pokusy plné ohňů, výbuchů a kouře připravují lektoři centra a se svou show jsou oceňování i na mezinárodních přehlídkách. Do laborek zase zajděte na workshopy. Zkusíte si třeba makromolekulární kuchyni – uvaříte štrůdl ve tvaru kuličky nebo kaviár s příchutí limonády. Po celém centru pak probíhá Kriminálka iQLANDIA. Za pomoci skutečných kriminalistických metod zapátráte po vrahovi doktorky Pospíšilové.

Více o science centru iQLANDIA se dozvíte na webových stránkách www.iQlandia.cz.

Otevírací doba:
Po – Ne: 9:00 – 17:00 hod.

Adresa:
iQLANDIA
Nitranská 10, 460 07 Liberec

GPS:  50.7610144N, 15.0531408E
GPS: 50°45’39.652″N, 15°3’11.307″E

Kontakt:
Telefon:  486 103 090
E-mail:  info@iQlandia.cz
Web:  www.iqlandia.cz

Get directionsKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
IQLANDIA

loading map - please wait...

IQLANDIA 50.761014, 15.053141 Na přírodní zákonitosti si tu můžete doslova sáhnout – projedete se po Měsíci, proletíte vesmírem a vydáte se do nitra planety Země. Prozkoumáte i lidské tělo nebo naše smysly a ochutnáte makromolekulární kuchyni. Kde? V libereckém science centru iQLANDIA. Více informací zde

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Golden Pacific Café – Mašinková kavárna | KIDDŮM – Zjistěte, jak věci fungují! » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář