iQLANDIA – Science centrum, které ukazuje vědu v jiném světle

foto: (c) Jiří Částka, www.MediaFoto.cz

Na přírodní zákonitosti si tu můžete doslova sáhnout – projedete se po Měsíci, proletíte vesmírem a vydáte se do nitra planety Země. Prozkoumáte i lidské tělo nebo naše smysly a ochutnáte makromolekulární kuchyni. Kde? V libereckém science centru iQLANDIA.

Už příchod k centru dává tušit, že tady to nebude nudné muzeum, kde se nesmí na nic sáhnout. Hned u vchodu si zkusíte vlastní silou zvednout auto, zaujme také tobogán, který vede z druhého patra až do přízemí. Uvnitř iQLANDIE pak čeká dalších deset expozic, které přibližují různá vědecká odvětví.

Pod povrch Země IQLANDIA
Když sestupujete do podzemních prostor centra, stylově se ocitnete pod povrchem Země. Stroj času vás zde navíc přesune miliony let do naší minulosti. Ale zpět do současnosti. Zajímá vás, jak funguje lidské tělo? Nebo jste fascinováni vesmírem? V iQLANDII se dozvíte víc. Vše si lze osahat, na exponátech navíc jednoduše zjistíte, jak věci fungují. Prožijete tu vichřici i zemětřesení, projedete se po povrchu Měsíce nebo si na svém těle vyzkoušíte přetížení, jaké zažívají astronauté. Vydat se do zákoutí vesmíru lze také v Planetáriu. Připraveno je několik filmů, před každým je navíc krátký živě komentovaný program o aktuálních jevech, které můžeme pozorovat na obloze.

Mluvící robot Thespian IQLANDIA
Nejznámějším obyvatelem iQLANDIE je mluvící humanoidní robot Thespian. Ovládá několik světových jazyků a zvládne s vámi nezávazně konverzovat. Navíc je jediným svého druhu u nás, takže Thespiana rozhodně nepřehlédněte.iQLANDIA, to je i doprovodný program. Nenechte si ujít speciální Science show. Pokusy plné ohňů, výbuchů a kouře připravují lektoři centra a se svou show jsou oceňování i na mezinárodních přehlídkách. Do laborek zase zajděte na workshopy. Zkusíte si třeba makromolekulární kuchyni – uvaříte štrůdl ve tvaru kuličky nebo kaviár s příchutí limonády. Po celém centru pak probíhá Kriminálka iQLANDIA. Za pomoci skutečných kriminalistických metod zapátráte po vrahovi doktorky Pospíšilové.

Více o science centru iQLANDIA se dozvíte na webových stránkách www.iQlandia.cz.

Otevírací doba:
Po – Ne: 9:00 – 17:00 hod.

Adresa:
iQLANDIA
Nitranská 10, 460 07 Liberec

GPS:  50.7610144N, 15.0531408E
GPS: 50°45’39.652″N, 15°3’11.307″E

Kontakt:
Telefon:  486 103 090
E-mail:  info@iQlandia.cz
Web:  www.iqlandia.cz

Get directionsKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
IQLANDIA

loading map - please wait...

IQLANDIA 50.761014, 15.053141 Na přírodní zákonitosti si tu můžete doslova sáhnout – projedete se po Měsíci, proletíte vesmírem a vydáte se do nitra planety Země. Prozkoumáte i lidské tělo nebo naše smysly a ochutnáte makromolekulární kuchyni. Kde? V libereckém science centru iQLANDIA. Více informací zde

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Golden Pacific Café – Mašinková kavárna | KIDDŮM – Zjistěte, jak věci fungují! » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář