Černínský palác – hlavní budova ministerstva

Handicap trasa2_cerninsky palac01

Černínský palác je někdy považován za nejvyšší stupeň nadřazenosti a pýchy. Byl postaven šlechtickým rodem Černínů jako monumentální soupeř Pražskému hradu. Dnes je tato 150 metrů dlouhá budova díky zmíněné pýše nejvýznačnější barokní stavbou pražské světské architektury.

Rozcestník: vše o Černínském paláci více zde

Plány paláce vypracoval architekt Francesco Caratti a v jeho díle pokračovali další význační architekti a stavitelé, jako např. F.M.Kaňka, G. Santini-Aichl a A. Lurago. O výzdobu se pak postarali především sochař M.B.Braun a malíř V.V.Reiner.

Krásu paláce a jeho rozsáhlost v době jeho dokončení obdivoval i císař Leopold, který chtěl palác vidět při své návštěvě Prahy bezprostředně po sejmutí lešení.

Rozsáhlost a monumentalita této stavby tak z jedné strany budila obdiv a podporovala význačné postavení rodu Černínů v monarchii, a z druhé strany způsobovala Černínům problémy s vysokými finančními náklady na jeho údržbu a opravy. Černínský palác se dokonce roku 1742 stal při obléhání Prahy francouzským vojskem v jistém slova smyslu rukojmím. Francouzové začali hrozit habsburským vojskům, že Černínský palác poboří a že do jeho zdí umístí své dělostřelectvo. A na oplátku císařská vojska, která v té době držela Mnichov, hrozila, že vyhodí do povětří tamější kurfiřtský palác, stane-li se něco paláci Černínskému. Toto nakonec způsobilo, že oba paláce zůstaly zachovány.

Přes tento úspěch byla oprava paláce po této válce tak finančně nákladná, že rod Černínů finančně zruinovala. V roce 1851 prodal zchudlý rod Černínů palác státu a na krátký čas zde byla zřízena kasárna. Po vzniku Československé republiky v roce 1918 byl palác znovu zrestaurován a začal sloužit pro potřeby úřadu Ministerstva zahraničních věcí, které zde sídlí dodnes. V roce 1948 z oken tohoto paláce vypadl tehdejší ministr zahraničí Jan Masaryk, okolnosti jeho smrti jsou dodnes nevyjasněné.

veřejnosti běžně nepřístupné
hlavní budova ministerstva zahraničních věcí
úřadovna ministr

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Loretánské náměstí 5
118 00 Praha 1 – Hradčany

Kontakty:
+420 224 181 111
www.mzv.cz

Bezbariétovost: Ano

Spojení:
Tram: 22, 57 – Pohořelec

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Černínský palác - Ministerstvo zahraničí 50.088771, 14.390719 Černínský palác - Ministerstvo zahraničí Černínský palác je někdy považován za nejvyšší stupeň nadřazenosti a pýchy. Byl postaven šlechtickým rodem Černínů jako monumentální soupeř Pražskému hradu. Dnes je tato 150 metrů dlouhá budova díky zmíněné pýše nejvýznačnější barokní stavbou pražské světské architektury. Adresa: Loretánské náměstí 5 118 00 Praha 1 - Hradčany http://www.praguecityline.cz/pamatky/cerninsky-palac

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD

  Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD (velikost souboru: 21,9 MiB)

Pražský hrad patří mezi nejkrásnější a nejrozlehlejší památky Prahy. Pojďme společně navštívit místo spojené s bájnými knížaty, králi a prezidenty. Místo, kde se utvářely dějiny našeho státu.

Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Aktualizováno: 22.1.2016 - Tato pro mnohé nejromantičtější trasa v Praze vás provede nejkrásnější částí pražského vrchu Petřín, neminete Petřínskou rozhlednu, Bludiště, Růžový sad ani Strahovský klášter. Projdete místy s nejkrásnějšími výhledy na Prahu a v případě dobré viditelnosti i na daleké okolí Prahy. Nakonec vás cesta dovede až na Pražský hrad.

Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle

  Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle (velikost souboru: 4,7 MiB)

Aktualizováno: 27.10.2015 - Dear friends, this for many the most romantic track in Prague will take you around the most beautiful part of the Prague Petřín Hill, you will not miss the Petřín Lookout Tower, Mirror Maze, Rose Garden or Strahov Monastery. You will pass the places with the most beautiful views and in case of good visibility you will see also the distant surroundings of Prague. In the end the track will take you to Prague Castle. You can take a walk also in the evening or at ni-ght.The lanterns will be shining nicely and you will feel the atmosphere of the mysterious or even mystical Pra-gue.

Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Tato trasa je publikována jako součást série poznávacích a naučných tras Prahou, které jsou vhodné pro výlety a procházky Prahou. Trasa vede touto oblastí: Obora Hvězda - Letohrádek Hvězda - Ladronka - Petřín - Strahov - Pražský hrad

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Černínský palác nejvyšší stupeň nadřazenosti a pýchy | Kostel svatého Bartoloměje na Starém Městě v Praze » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář