Bruselský pavilon na Letné

Letenske sady_Expo110422_002

Dalším zajímavým místem k zastavení, které byste při návštěvě Letenských sadů neměli vynechat, je Bruselský pavilon. Seznamte se s historií této pozoruhodné stavby, která proslavila tehdejší Československou republiku na EXPO 58. Nenechte si ujít ani nezapomenutelný výhled, který se vám právě z tohoto místa naskytne.

Rozcestník: vše o Bruselské pavilonu – Expo 58  více zde

EXPO 58 v Bruselu Praha 7 - Letná - Bruselský pavilon (Expo 58)
Zavítáme – li do východní části Letenských sadů, jistě naší pozornosti neunikne pozoruhodná stavba. Jedná se o Bruselský pavilon, který zde stojí již od roku 1960. Pavilon, respektive pouze jeho část, byla na pražskou Letnou přemístěna po ukončení EXPO 58, které se konalo v Bruselu. Společně s pavilonem reprezentovala Československo také restaurace. Ta byla umístěna v samém srdci pavilonu. O výstavbu obou budov se zasloužili projektanti F. Cubr, J. Hrubý a Z. Pokorný. Projekt měl na výstavě mezi všemi expozicemi veliký úspěch, a proto vyvstaly snahy objekt zachovat.

 Vše o Letné - více informací klikněte zde

Bruselský pavilon Praha 7 - Letná - Bruselský pavilon (Expo 58)
Po ukončení EXPO 58 bylo rozhodnuto o přemístění pavilonu na pražskou Letnou. V roce 1960 byla tedyLetná obohacená o další restauraci. Ta zde fungoval až do roku 1990. Poté byla restaurace prodána do soukromého vlastnictví a objekt začal pomalu chátrat. Majitel historickému významu stavby nepřisuzoval takovou váhu, a zcela jej nechal se rozpadat. Po několika letech byl ve velmi dezolátním stavu, a bylo rozhodnuto o jeho rekonstrukci. Ta se uskutečnila v roce 2001. Původní stavební plány se bohužel nedochovaly. V bývalé letenské restauraci bylo vybudováno moderní sídlo reklamní agentury, odkud je k spatření ojedinělý výhled na Prahu.

Adresa:
Letenské sady 1500/80
170 00 Praha 7 – Holešovice,

GPS: 50.096399,14.429918

Objekt Bruselského pavilonu není volně přístupný veřejnosti

pojení:
Tram: 5, 8, 12, 14, 17, 26, 51, 53, 54 – Nábřeží Kapitána Jaroše
Tram: 1, 8, 15, 25, 26, 51, 56– Letenské náměstí

Kudy na Letnou:
1. Ze zastávky Sparta. Linka metra A – stanice Hradčanská a pak tramvají  1, 8,12,  25, – Sparta, linka metra C a dále  pak tramvají  1,  25,  – Sparta.

2. Z Čechova mostu. Linky tramvaje č. 17, 26 a dále po schodech nahoru na Letnou

3. Z Chotkových sadů. Linky tramvaje 12,18,20,26 – stanice Chotkovy sady a pak přes můstek na Letnou.

Spojení:
Tram: 12, 17, 53 – Čechův most
Tram: 18, 20, 57 – Chotkovy sady
Tram: 1, 8, 15, 25, 26, 51, 56 – Sparta

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 


« « C. K. polní kuchyně aneb Gulaschkanone | Osobní kapesní průvodce » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.