Toulcův dvůr – obecné informace

Toulcuv dvur110129_020

Praha je velmi rušné město. Existují zde ale i místa, kde není slyšet hukot projíždějících aut a ruch velkoměsta. Jedním takovým místem je i Toulcův dvůr, představující jakousi přírodní oázu v centru hlavního města. V historických prostorách starobylého statku se můžete díky zajímavým programům pro děti a dospělé ještě více přiblížit zvířatům a poznat přírodní krásy.

Ohlédnutí do středověku Praha 10 - Toulcův dvůr
První zmínky o Toulcově dvoře sahají až do středověku. Historické prameny se o tomto statku zmiňují poprvé v roce 1362, kdy dvůr spolu s rychtou a vsí dostal do zástavy rychtář Petřík z Lešťan. Celá tvrz, spolu s dnešní Hostivaří, spadala do správy stavů Království českého. Tak tomu bylo až do roku 1866, kdy se veškeré pozemky staly vlastnictvím obce království Českého.

Jak šel čas
V letech 1870 – 1919 měla dvůr pronajatý akciová společnost „První Česká rafinerie cukru v Modřanech“, ale po 1. světové válce byl dvůr zestátněn. Novým nájemcem celého areálu se stal František Toulec, který zde zemědělsky hospodařil až do roku 1950, kdy byl donucen se vystěhovat. Podle posledního hospodáře byl proto statek pojmenován. V 60. letech dvacátého století přešel Toulcův dvůr do správy Státního statku Praha, který zde zřídil velkovýrobnu krmných směsí a průmyslový areál. Od roku 1994 je dvůr postupně rekonstruován a dnes slouží jako Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy, provozované Zájmovým sdružením Toulcův dvůr.

Toulcův dvůr dnes Praha 10 - Toulcův dvůr - areál
V současné době slouží Toulcův dvůr jako centrum ekologické výchovy a vzdělávání. V rozsáhlém areálu se nachází množství historických budov, ale i řada přírodních zajímavostí. Dvůr je obklopen loukami, mokřady i lužními lesy. Byla zde vybudována i ekozahrada, lesní školka, sad a hospodářský dvůr, který se stal zázemím pro množství domácích zvířat. Areál můžete navštívit denně, například v rámci některého z výukových programů či seminářů. Pravidelně se zde konají setkání se zvířaty a nejrůznější akce pro děti i dospělé.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Kubatova 32/1
Praha 10

GPS: 50.0484064N, 14.5193386E
GPS: 50°2’54.263″N, 14°31’9.619″E

Kontakty:
272660500
info@toulcuvdvur.cz
www.toulcuvdvur.cz/

Bezbariérovost: Ano

Spojení:
metro trasa C - stanice Opatov (dále bus č. 177 na zastávku Toulcův dvůr)
metro trasa A - stanice Skalka (dále bus č. 177 na zastávku Toulcův dvůr)
Bus: 177Toulcův dvůr
Tram č. 22, 26 na zastávku Na Groši, na křižovatce, na které vystoupíte, odbočit doprava směrem z centra, po 50 m zahnout do uličky napravo, přejít lávku přes Botič, kolem základní školy a za ní doprava do kopce po schodech.

Autem:
Možnost parkování před dvorem, ale omezení množství parkovacích míst

Více informací o dopravní spojení do Toulcova dvora zde

 

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Toulcův dvůr 50.048203, 14.519732 Toulcův dvůr Praha je velmi rušné město. Existují zde ale i místa, kde není slyšet hukot projíždějících aut a ruch velkoměsta. Adresa: Toulcův dvůr Kubatova 32/1, 101 00, Praha 10 GPS: 50.048203N, 14.519732E Kontakty: tel: +420 272 660 500, info@toulcuvdvur.cz web: http://www.praguecityline.cz/prahou-za-zabavou/toulcuv-dvur-obecne-informace Otevřeno: denně

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

-

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Šternberský palác – představení památky | Oslava dne sv. Valentýna » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář