Prague City Line – Prahou bez bariér

Titulní stránka publikace PRAGUE CITY LINE - PRAHOU BEZ BARIÉR

Milí méně či více mobilní návštěvníci Prahy, rádi bychom vám představili novou tištěnou publikaci PRAGUE CITY LINE – PRAHOU BEZ BARIÉR, jehjíž obsah je zaměřen na oblast turistiky vozíčkářů a zpřístupňování informací o bezbariérovém cestování po Praze.

Publikace je dostání ZDARMA. Pokud je zaslána na objednávku poštou je k jejímu získání nutné uhradit poplatek za dobírku dle sazebníku České pošty ve výši od 95.-Kč (dle hmotnosti zásilky).

Pro zájemce o publikace Prague City Line je další a preferovanou možností odběru zaplacení poštovného ve výši 55.-Kč přímo na číslo našeho účtu: 4200145675/6800 a zásilka vám bude odeslána bez dobírky. Volbu této možnosti nám potvrďte při objednávce.

Datum vydání publikace: 19.12.2008

Technické parametry publikace: ISBN 978-80-254-3540-3

Provedení: barevná, rozsah 64 stran

Publikace ke stažení ve formátu PDF zde.

Objednávka tištěné verze zde:

Všichni víme, že s bariérami v oblasti cestování a trávení volného času se ve svém okolí nesetkávají pouze lidé se zdravotním handicapem, ale i staří lidé, maminky s kočárky a mnozí další. Dle oficiálních statistik Ministerstva zdravotnictví žije v České republice téměř 10 % osob s různým zdravotním postižením a dalších 20% osob jim pomáhá. Všichni tito lidé rádi cestují, ale od svých cest jsou mnohokrát odrazování nejrůznějšími bariérami a hlavně nedostatkem informací o těch, které je na cestách čekají. Na druhou stranu ale právě turistika, patří k těm aktivitám, které mohou provozovat vozíčkáři i s tím nejtěžším postižením, pakliže k tomu mají vhodné podmínky.

Kolikrát již každý z nás zažil situaci, kdy přijede k vybranému bezbariérovému objektu a až na místě zjistí, že jsou zde schody, není funkční záchod, nejdou otevřít dveře nebo se nedostaneme do dopravního prostředku. Právě z těchto důvodů si dopředu musíme odpovědět minimálně na tyto otázky: Je v těchto místech trasa vhodná pro můj handicap? Najdu zde bezbariérově přístupné památky? Mohu v tomto místě bez obav navštívit restauraci? Je zde přístupná bezbariérová toaleta a je vhodná pro mě?

Praha je považována ze jedno z nejkrásnějších historických měst celé Evropy, má i mnoho zelených a zalesněných ploch, které vybízí k provozování pěší turistiky. I přes to pro bezbariérové cestování často znamená mnoho komplikací. Jen málokdo z nás se zde, vzhledem ke svému omezení, může toulat přesně tudy, kudy by chtěl. Z tohoto podnětu jsme sestavili průvodce 10 -ti podrobně popsaných bezbariérových tras, který Vám, jak doufáme, usnadní orientaci pro výlety Prahou.

Všechny trasy byly nejprve navrženy a poté osobně prověřeny na mechanickém vozíku. Hlavním kritériem při výběru vozíčkářských tras byla bezbariérová dostupnost MHD. Dále sjízdnost terénu s minimální pomocí asistence, převážně rovinatý, zpevněný terén s pozvolným klesáním a s minimálním stoupáním. Dalším kritériem byla síť služeb, jako je bezbariérové sociální zařízení, občerstvení. Mezi sledovaná hlediska patřilo i to, zda trasy budou zajímavé z hlediska okolí nebo dostupných památek. Trasy jsme doplnili o aktuální informace o navštívených objektech, jako jsou např. šířka dveří, obtížnost otvírání dveří, výška prahu, prostor v místnosti pro manipulaci s vozíkem, vybavení toalety pro vozíčkáře, zkušenost a ochota personálu, sjezdy a nájezdy na chodník, dostupnost MHD aj. V závěru průvodce pak najdete shrnutí informací o pražské MHD a další doporučení pro turistiku.

Přejeme vám tedy při používání tohoto průvodce příjemné cestování a dobrou zábavu. Věříme, že se do Prahy budete rádi vracet, a že tento průvodce bude přínosný pro vás, pro vaše rodiny i pro vaše asistenty. V neposlední řadě, také děkujeme všem, kteří tento projekt podpořili.

A pokud vás budou zajímat další informace o Praze a bezbariérovém cestování, napište nám na e-mailovou adresu praguecityline@gmail.com, nebo nás najdete na www.praguecityline.cz.

Váš Prague City Line

« « Nové dětské hřiště U Draka v Riegrových sadech | Bezbariérové památky Česká republika » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář