První paintball vyladěný pro děti a mladistvé

RCR - JUNIOR PAINTBALL, Foto 1m

Společnost Paintballgame.cz představuje projekt nazvaný JUNIOR PAINTBALL. V České republice se jedná o ojedinělou službu, která má za cíl poskytnout sportovní vyžití dětem a mladistvým, a díky zábavné formě je dostat od televize a počítačových her. Základním rozdílem mezi všeobecně známou kolektivní zábavou, kterou představuje paintball, a dětským paintballem, je primárně důraz kladený na nadstandardní bezpečnost, lehčí značkovače pro komfortnější manipulaci a menší kuličky.

 Stránka Zábava v Praze více čtěte zde

Dlouhou dobu bylo pro děti hraní paintballu velmi problematické díky těžkým a nekomfortním značkovačům a kuličkám kalibr 68, které pro ně byly mnohdy příliš bolestivé. Projekt JUNIOR PAINTBALL problém řeší tím, že přináší nové technologie uzpůsobené právě pro děti a mladistvé, ale zároveň i pro veřejnost, která si doposud na paintball netroufala.

Společnost, která za projektem stojí, si na svá bedra vzala nelehký úkol, a to, aby splnila očekávaný cíl a zároveň získala na svou stranu rodiče, kteří v současné době, kdy je všude hodně násilí, považují paintball za nebezpečnou a militantní hru.

rcr-junior-paintball-foto-3m Celá realizace projektu probíhala pod drobnohledem profesionálních sportovních hráčů, kteří reprezentují ČR v zahraničí a zároveň vedou paintballovou akademii pro děti a mládež. Základem se stalo zachování stejné porce zábavy při použití sportovních značkovačů s váhou 0,9 kg (standardní značkovače mají okolo 1,7 kg) a malých kuliček .50 CAL. Ty mají o více jak 60% nižší dopadovou energii oproti standardním .68 CAL. Dalo by se tedy říct, že junior paintball nebolí.

„Kalibr 50, který je v zámoří již delší dobu běžným standardem se k nám dostává s několikaletým zpožděním, a tak jsme schopni uvést v život paintball pro děti teprve nyní. Myslím si, že to rozhodně bude převratná změna i co se týče úhlu pohledu veřejnosti na tento sport,“ říká vedoucí projektu Jakub Sochor.

rcr-junior-paintball-foto-2m Ze statistik výzkumné studie prováděné v USA, která je kolébkou tohoto sportu vychází, že pravděpodobnost zranění je 0,3 na 1000 obyvatel v roce, což řadí paintball k nejbezpečnějším sportům vůbec, a to pouze za použití standardních bezpečnostních prvků a dodržování pravidel. Junior paintball však posouvá hranice bezpečnosti ještě mnohem dále díky zařazení celo-hlavových ochranných masek, kombinéz se speciálně vyztuženým krčním límcem a v neposlední řadě ochrannou vestou do základního vybavení. „Samozřejmostí jsou kombinézy a rukavice v dětských velikostech,“ dodává technický specialista Bc. Petr Šedivý.

Více informací zde

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Pálkařská 225, Praha 4 – Krč

 GPS: 50°2’4.22″, 14°26’9.84″

Kontakt:
+420 777 099 099
info@paintballgame.cz
www.paintballgame.cz

Spojeni MHD:
Bus 170 stanice – Na Vrstevnici

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Junior Paintball 50.033591, 14.434237 Junior Paintball Základním rozdílem mezi všeobecně známou kolektivní zábavou, kterou představuje paintball, a dětským paintballem, je primárně důraz kladený na nadstandardní bezpečnost, lehčí značkovače pro komfortnější manipulaci a menší kuličky. Adresa: Junior Paintball, Pálkařská 225, 140 00, Praha 4 GPS: 50.033591N, 14.434237E Kontakty: tel: +420 777 099 099, info@paintballgame.cz web: http://www.praguecityline.cz/kulturni-zivot-v-praze/prvni-paintball-vyladeny-pro-deti-a-mladistve Otevřeno:

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

-

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Úniková hra Questerland | Den Evropy 2016 » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář