Prague boats

Muzeum Karla Zemana

Muzeum_K_Zemana01

Karel Zeman – jeden z nejvýznamnějších českých režisérů a výtvarníků má v Praze své muzeum. Přijďte se zúčastnit dobrodružné výpravy do pravěku, proletět se v létajícím stroji, procházet se s Baronem Prášilem po Měsíci nebo řídit slavný Vynález zkázy.

Vše o Muzeu Karla Zemana více čtěte zde

O muzeu Muzeum Karla Zemana
Muzeum Karla Zemana
je věnováno odkazu a celoživotnímu dílu světově proslulého filmového tvůrce, který dokázal díky svým filmovým trikům proslavit českou kinematografii. V muzeu vás čeká exkurz do Zemanova života a to přes první animace, loutkové filmy až po režisérovo poslední tvůrčí období. Středobod celé výstavy tvoří pochopitelně nejznámější Zemanovy filmy -  Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil.

Staňte se jedním ze zemanových hrdinů

Netradiční je i pojetí samotné výstavy, nudit se zde opravdu nebudete. Výstava byla vytvořena v zemanovském duchu. Budete procházet jednotlivými filmovými scénami a malými ateliéry, a díky autentickým kulisám se ocitnete v samotném centru dění. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo se v ponorce vydáte pod hladinu oceánu. Vystaveny jsou i originální loutky, dosud nepublikované fotografie a dokumenty.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Kdo byl Karel Zeman? Práce Karla Zemana na filmu Baron Prášil
Narodil se 3. listopadu roku 1910 v Ostroměři nedaleko Nové Paky. Již v raném dětství se u malého, do té doby nenápadného chlapce, projevil zájem o umění. Oblíbil si loutková divadla, a sám v jenom loutkovém souboru působil. Po studiu obchodní školy odešel do Francie za studiem reklamního výtvarnictví. Právě zde si oblíbil animované filmy.

Režisér, který zvedl prestiž českého filmu
Zemanova profesní kariéra odstartovala v roce 1943 si mladého talentovaného muže všiml režisér Elmar Klos, a nabídl mu spolupráci ve zlínských ateliérech. Průkopnickým dílem Zemanovy tvorby byl film Cesta do pravěku z roku 1955. Zde poprvé zkombinoval hranou, animovanou a loutkovou tvorbu. Režisér se proslavil o čtyři roky později filmem Vynález zkázy, který se stal nejúspěšnějším českým filmem všech dob. Dalším filmovým počinem byl, kromě oblíbených verneovek, i Baron Prášil. Karel Zeman zemřel 5. dubna 1989.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Muzeum Karla Zemana
Saský dvůr – Saská 3, 118 00 Praha 1
Malá Strana u Karlova mostu

Otevírací doba
Denně od 10:00 – 19:00 i ve svátek.
Poslední vstup je možný v 18:00.

Vstupné
Dospělí – 200 Kč
Děti do 15 let – 140 Kč
Děti do 1 m – zdarma
Rodinné vstupné – 490 Kč
Balíček muzeum + plavba – dospělý 390 Kč, dítě 310 Kč

Kompletní vstupné naleznete zde.

Pro skupiny nad 10 osob a pro návštěvu workshopů
animace a výtvarných dílen je nutná rezervace.

Kontakt:
WWW:
www.muzeumkarlazemana.cz
Email: info@muzeumkarlazemana.cz
Tel: +420 724 341 091

Spojení:
Tram: 12202257 - Malostranské náměstí
Bus: 292 - Malostranské náměstí

Dopravní spojení:

Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Muzeum Karla Zemana 50.086851, 14.407260 Muzeum Karla Zemana Karel Zeman – jeden z nejvýznamnějších českých režisérů a výtvarníků má v Praze své muzeum. Přijďte se zúčastnit dobrodružné výpravy do pravěku, proletět se v létajícím stroji, procházet se s Baronem Prášilem po Měsíci nebo řídit slavný Vynález zkázy. Adresa: Muzeum Karla Zemana, Sasslý dvůr - Saská 3, 118 00, Praha 1 GPS: 50.086851N, 14.407260E Kontakty: tel: +420 724 341 091 info@muzeumkarlazemana.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/muzeum-karla-zemana Otevřeno: Po - Ne: 10.00 – 19.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 8,9 MiB)

Aktualizováno: 5.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede poturistické trase Praguecityline Praha 1. Praha 1 stále patří mezi nejlákavější části celé Prahy. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 16,5 MiB)

Aktualizováno: 27.12.2015 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. Hardly anywhere you can walk on the same paths where were walking Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, and the Golem of Prague.

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

muzeum_ceskeho_granatu_web

Muzeum českého granátu

Zveme vás do nového Muzea českého granátu s jedinečnou expozicí šperků zdobených výhradně českým granátem. Kolekce je uceleným průřezem šperkařství od raných dob, kdy se granát začal ve šperkařství používat, až do počátku dvacátého století. Dozvíte se vše o historii těžby granátů v českých zemích, technologii broušení a lokalitách výskytu.

» Pokračování »


h

Aktuální tipy na každý víkend!

Sledujte aktuální tipy na víkend. Co dělat, co navštívit, kde zabavit děti. Doufáme, že Vám pomůže při rozhodování jak strávit volný čas.

» Pokračování »


The Chamber_upoutavka

Skutečné dobrodružství v centru Prahy. Nejlepší úniková hra.

Odhalte tajemství císaře Karla IV. v unikátních prostorách ze 14.století! nebo Porazte mocného Hackera a zachraňte svět! nebo Unikněte ze středověkého žaláře v napínavé a dlouho očekávané HŘE NOVÉ GENERACE na Petrském náměstí! a je vám to málo? Možností je mnohem víc ....

» Pokračování »


DumVLACKU_CMYK

Náš tip na prázdniny: 170 LET NEGRELLIHO VIADUKTU

Na jaře roku 1846 začala stavba nejstaršího železničního mostu v Praze. Po tragickém úmrtí Jana Pernera se stavby tehdy ujal rakouský inženýr Alois Negrelli. Současnou podobu viaduktu znázorňuje jeho 160x zmenšený a 7 metrů dlouhý model v Domě vláčků v Praze Na Petřinách. Přijďte si vyfotit jednu z 22 zde provozovaných souprav!

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Stahujte ZDARMA turistické průvodce a mapy Prahou !

NOVÝ TURISTICKÝ PRŮVODCE PRAHOU 3 S MAPOU A SLEVOVÝMI KUPÓNY! Projděte si pražský Žižkov, Vítkov, Parukářku, zažijte místní neopakovatelnou atmosféru a nezapomeňte cestou využít slevové kupóny ! Vytiskněte si celého průvodce nebo jen mapu se slevovými kupóny do restaurací a na akce, které budete cestou míjet ! Vyberte si tu nejlepší ! Můžete prohlížet i v tabletu nebo mobilu a kupóny ve vybraném podniku nemusíte mít vytištěné, stačí jen ukázat na obrazovce vašeho pomocníka !

» Pokračování »


DinoParkZije-230x230px-sRgb

DinoPark Žije !

Na střechu Galerie Harfa se usadilo kolem padesáti prehistorických živočichů. Vypadá to, jako by se zde zastavil čas v Druhohorách. Neváhejte, a podnikněte společně s celou rodinou výlet do doby asi před 235 miliony let.

» Pokračování »


puzzle room

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

« « Křižíkova elektrická dráha | Romantické Valentýnské speciality v tradiční francouzské brasserii v centru Prahy » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář