Stálé výstavy Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
Zde Vám přinášíme seznam stálých výstav a expozic, které naleznete v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. Stálá expozice Uměleckoprůmyslového muzea vás díky svým bohatým sbírkám, provede vývojem řady exponátů, které obklopují náš všední život. Prostřednictvím tématicky zaměřených sálů budete moci odhalit tajuplné Příběhy materiálů. Uvidíte nejen nejvzácnější muzejní exponáty, ale i předměty z textilu, ze skla či porcelánu, šperky, drahé kovy i bájný Karlštejnský poklad.
Vše o Uměleckoprůmyslovém muzeu čtěte zde
Celá expozice je rozdělena do jednotlivých sálů, podle tématického zaměření sbírek. Příběhy materiálů jsou založeny na grafických, textilních i fotografických sbírkách. Další sály naopak návštěvníkům odhalují tajemství skla, keramiky či kovů. Vystaveny jsou exponáty, sahající od pozdní antiky až do dvacátého století. Jaké exponáty jsou v jednotlivých sálech vystaveny?
Votivní sál
Tento sál představuje vstupní sál do celé expozice. Prostory jsou věnovány především historii, zakladatelům a nejvzácnějším exponátům Uměleckoprůmyslového muzea. Vystaven je zde například tzv. Karlštejnský poklad. Uvidíte zde přes 387 stříbrných předmětů, které byly nalezené při rekonstrukci hradu Karlštejna. Dále si budete moci prohlédnout sbírku Hugo Vavrečky – dědečka prezidenta Václava Havla.
Více naleznete zde
Příběh vlákna
Již název napovídá, že bude expozice zaměřena na textil a svět módy. Vystaveny jsou zde překrásné historické tapiserie, koptské textilie, nejrůznější historické tkaniny, krajky, výšivky, či zdobná liturgická roucha K vidění jsou zde i oděvy, hračky a také nábytek.
Více naleznete zde
Umění ohně
Poutavá tématická část je věnována sklářskému umění a keramice. Ze sklářského odvětví uvidíte překrásné výrobky z benátského skla, secesního skla, ale i zástupce sklářského umění 20. století. Bohatě zastoupena je také expozice porcelánu. V sále je dále vystaven nábytek, charakteristický pro středoevropskou renesanci a barok. Významnou součástí výzdoby některých typů je barevné sklo nebo zrcadlo.
Více naleznete zde
Tisk a obraz
Tak je označena výstavní expozice, která obsahuje přehlídku užité grafiky a fotografie. Expozice se věnuje zejména reprodukci obrazu a znaku od středověku, přes vynález knihtisku, nástup průmyslové výroby až po současnou tvorbu
Více naleznete zde
Klenotnice
V klenotnici muzea jsou vystaveny nejrůznější vzácné a obecné kovy a různé další materiály. K vidění zde budou vzácné šperky, liturgické předměty, výrobky ze stříbra, cínu i litiny. V klenotnici jsou dále uloženy drahé kameny, perly, korály a slonovina.
Více naleznete zde
Stroje času
Tak byla pojmenována expozice, ukrývající cennou sbírku hodin a hodinek. Cílem této části expozice je zachycení technologií měření časů v proměnách historie.
Více naleznete zde
Adresa:
17. listopadu 2
110 00 Praha 1
GPS: 50.090163,14.416333
Kontakty:
420 251 093 111
info@upm.cz
www.upm.cz
Otevírací doba:
denně kromě pondělí 10-18 hodin, úterý 10-19 hodin
Vstupné:
plné 120 Kč
snížené 70 Kč
Bezbariérovost: Ano
Spojení:
Bus: 133 – Staroměstská (zastávka před muzeem)
Metro: A – Staroměstská (odtud k ulici 17. Listopadu, zde odbočíte vpravo kolem Filozofické fakulty UK, a po pár metrech přijdete k muzeu)
Tram: 17, 18, 53 – Staroměstská – vydáte se vpravo ulicí 17. Listopadu, projdete kolem Filozofické fakulty UK, a po pár metrech přijdete k muzeu)
Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde
Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde
Mapa:
Nejnovější komentáře