Velikonoce v Praze

Velikonocni_vajicka1Velikonoce patří mezi nejkrásnější období v roce.  Zima ztrácí svoji vládu a příroda se probouzí ze svého spánku. Praha nabízí mnoho zajímavého a příjemného v tomto období. Zahrady a parky se začínají zelenat a kvést. Náměstí ožijí svým tradičním ruchem a  shonem. Velikonoční Praha je plná atrakcí a akcí nejen pro děti, ale pro všechny co jsou právě zde. Nepromarněte možnost prožit velikonoce v našem hlavním městě  a zažijte velikonoce přesně podle svých představ. My Vám na této stránce přinášíme přehled velikonoční akcí v naší stověžaté matičce. Dále na této stránce  zde najdete popis co jsou velikonoce, historii tohoto jarního svátku a nakonec i nabídku strávení velikonoc v Praze pro mimopražské.

 

Velikonoce na rok 2019 připadají na 18.4.2019 – 22.4.2019  (Velikonoční pondělí 22.4.2019)

Akce a události k oslavě Velikonoc v roce 2019

Akce a události k oslavě Velikonoc v roce 2018
Žádné Události


Akce budeme průběžně doplňovat

__________________________________________________________________________
Co jsou Velikonoce Velikonoce

Řada lidí si myslí, že nejvýznamnějším církevním svátkem jsou Vánoce, tedy doba, kdy se narodil Ježíš Kristus. Křesťané však za nejvýznamnější církevní svátek považují právě Velikonoce, kdy oslavují Kristovo zmrtvýchvstání tři dny poté, co byl ukřižován. Historikové vedou o přesné datum Ježíšově smrti četné spory. Údajně k ní mělo dojít někdy v dubnu roku 30 nebo 33. Podle církevních tradic trvají Velikonoce několik dní a jsou završeny tzv. velikonočním triduem, které představuje Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. Velikonoční triduum představuje období tří dnů, které předcházejí Neděli Zmrtvýchvstání a připomíná umučení, pohřbení a vzkříšení Ježíše Krista. Každý z těchto dní má určitý význam a jsou s ním spojeny jisté zvyky a tradice.

Více klikněte zde

-

Velikonoce Velikonoční tradice a zvyky

Dodnes se v České republice dodržují starobylé velikonoční tradice. Příprava na Velikonoce začíná několik dní předem a je v různých krajích odlišná. Ve vesnicích ještě mnohdy potkáte děti, které o Velikonocích obcházející ves a svým rachtáním nahrazují vyzvánění kostelních zvonů. Zvony totiž podle tradice na Velikonoce odlétají do Říma. K tradičnímu veselí neodmyslitelně patří pletení pomlázek. Muži a chlapci za pomoci vrbového proti pletou pomlázky, kterými o Velikonočním pondělí šlehají ženy. To proto, aby prý byly po celý rok zdravé. Ženy pak jako poděkování dávají za velikonoční koledu malované kraslice.

Více klikněte zde

Další výstavy, akce a informace naleznete v kalendáři akcí – kliknutím zde přejdete do kalendáře

Nenašli jste velikonoční akci  o které víte ?  Pořádáte akci a chcete ji uveřejnit ? Prosím napište nám na praguecityline@gmail.com

Upozornění: informace uvedené v jednotlivých článcích uvádějí sami organizátoři výstavy. Internetové stránky www.praguecityline.cz nemohou garantovat aktuálnost a pravdivost těchto informací.