GEOLOGICKÁ STEZKA v Praze

geosvet1

Společnost Geosvět ve spolupráci s Botanickou zahradou hlavního města Prahy připravují novou geologickou stezku.
Pojďte se s námi vydat na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.
Tropický skleník Fata Morgana leží zapuštěn do skalnatého terénu na prosluněném jižním svahu trojské stráně. Expoziční plocha o rozloze 1750 m2 je terasovitě rozdělena do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou vzduchu. Pokochejte se exotickou přírodou tropických hor, lesů i polopouští.
V Asijské zahradě s čajovým pavilonem můžete obdivovat expozici věnovanou středoasijským rostlinám.
Velkým lákadlem pro naše návštěvníky jistě bude Zkamenělý les v expozici Mexiko. Jedná se o ukázky prokřemenělých stromů z Českých nalezišť v Horní Bříze u Plzně a okolí Radvanic u Trutnova.
Na stezce budete potkávat další geologické zajímavosti. Připravujeme ukázky vápenců s různými zkamenělinami, břidlic s trilobity, křemenů s dutinami plnými krásných krystalů, ale i zdánlivě obyčejný čedič, žulu, buližník. Každé zastavení bude opatřeno odborným textem a mineralogickými specialitami.

Datum konání: Stálá akce

Geosvět – muzeum minerálů a fosilií

Praha 2 – Vinohrady, Londýnská 55
tel: 221 513 220, fax: 221 513 153
e-mail: info@geosvet.cz
web: www.geosvet.cz

« « Architekt Josef Hlávka jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů | KOSTEL SV. APOLINÁŘE a historie porodnictví » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář