Veletržní palác – základní informace

Pha7 - Veletrzni palac121006_002

Představme si chloubu funkcionalistické architektury a úložiště vzácných pokladů nejvýznamnějších českých, ale i zahraničních umělců od 20. století po současnost. Veletržní palác představuje především výstavní prostor Národní galerie v Praze, ve kterém svá díla vystavují opravdoví velikáni s velkým V, Muchovu Slovanskou epopej nevyjímaje.

Rozcestník: vše o Veletržním paláci čtěte zde

Praha 7 - Veletržní palác - interiér Vznik stavby, která neměla ve světě obdoby
Stavba Veletržního paláce, jež v současnosti patří mezi dominantní holešovické budovy, byla započata v roce 1925. Palác byl stavěn dle návrhu architektů Josefa Fuchse a Oldřicha Tyla. Stavební práce ustaly o tři roky později, a vznikl jedinečný funkcionalistický komplex, který neměl v té době ve světě obdoby. Vystavěn byl, jak je již z názvu patrné, pro pořádání veletrhů a nejrůznějších výstav. Palác má celkem šest podlaží. V levém křídle budovy byla vybudována přízemní dvorana, která byla určená k převážení a manipulaci s rozměrným exponáty. Palác se mohl pyšnit i prosklenou velkou dvoranou, která díky výstavním ochozům prostupovala všemi patry pravého křídla.

Tajemná minulost, na kterou se nezapomíná Praha 7 - Veletržní palác - požár budovy (převzato z internetových stránek www.pozary.cz)
K výstavním účelům sloužil palác až do II. Světové války. Po válce se stal sídlem několika společností, které se za socialismu zabývali zahraničním obchodem. Sídlil zde kupříkladu Tuzex či společnost Strojimport. Tragédie se odehrála v roce 1974, kdy budovu Veletržního paláce zachvátil obrovský požár. Následovaly nákladné a zdlouhavé stavební práce, díky kterým byla budova zcela zrekonstruována a může opět sloužit v výstavním účelům.

Expozice, výstavy a akce Veletržního paláce


Národní galerie Praha 7 - Veletržní palác - umění 20. a 21. století
Od roku 1976 patří Veletržní palác Národní galerii v Praze, která jej využívá jako jeden z výstavních objektů. V současné době je v paláci umístěna stálá expozice uměleckých děl 20. a 21. století, čítající na 2 000 vzácných exponátů.

Adresa:
Dukelských hrdinů 47,
170 00 Praha 7 – Holešovice

GPS: 50°6’3.860″N, 14°25’58.032″E
GPS: 50.1010722N, 14.4327867E

Kontakty:
(+420) 224 301 122
vzdelavani@ngprague.cz

http://www.ngprague.cz

Vstupné:
Základní:250,-Kč
Snížené: 150,-Kč
Více informací o vstupném – klikněte zde

Bezbariérovost: Ano

Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou:
tram. 6, 17 – zastávka  Veletržní palác
tram:1, 6, 8, 12, 17, 25, 26 - zastávka Strossmayerovo nám
metro trasa  C stanice Vltavská a dále tram.  do stanice Strossmayerovo náměstí a dále do ulice  Dukelských hrdinůV okolí Veletržního paláce jsou modré zóny. Zaparkovat lze v boční ulici Heřmanova, kde je oranžová zóna s placeným stáním.

Popis hromadné dopravy v Praze
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


Pražský hrad - Královska zahrada

Pražské zahrady a parky

Praha nabízí mnoho zahrad a parků. Některé jsou okrasné a nabízejí úžasnou podívanou. Jiné jsou oázou klidu a pohody. Je velice důležité občas odejít z ruchu velkoměsta do zahrady a parku a uvědomit si jak je příroda krásná

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »

 

« « Veletržní palác – tajemství a zajímavosti | Národní galerie – základní popis » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář