Apartmány Jagellonská

Muzeum Montanelli

Muzeum Montanelli16

Za jedním z mála pražských soukromých muzeí se dnes vydáme do historické části Prahy. V Nerudově ulici, nedaleko Pražského hradu, sídlí Muzeum Montanelli. Zažijte atmosféru, kde se snoubí moderní umělecké styly s historií. Poznejte díla současných umělců v muzeu, jehož patronem byl bývalý prezident Václav Havel.

Rozcestník: vše o Muzeu Montanelli více čtěte zde

Nadace DrAK Muzeum Montanelli - interiér
Hlavním posláním onoho malostranského muzea je především správa a prezentace sbírek Nadace DrAK a dalších privátních uměleckých sérií. Nadace DrAK, která muzeum provozuje, byla založena v roce 2006 česko-německou podnikatelkou a lékařkou Dr. Dadjou Altenburg-Kohl. Tato žena díky zasazení současného umění do historického kontextu vybudovala jednu z nejzajímavějších galerií moderního umění v Praze.

Muzeum Montanelli
V muzeu se pravidelně konají monografické i skupinové výstavy nejrůznějších umělců. Každá z těchto výstav bývá oživena pomocí poutavých komentovaných prohlídek a dokonce nechybí ani dílny nebo vzdělávací programy pro mládež. Patronem muzea byl i bývalý český prezident Václav Havel. Muzeum navázalo se svou činností na již fungující Galerii Montanelli, která zde byla založena již v roce 2003.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Muzeum Montanelli - interiér

V Galerii byla vystavována díla významných českých i zahraničních osobností, jako byla například Běla Kolářová, Hugo Demartini, Radek Kratina, Bedřich Dlouhý, Jitka Válová, Adéla Matasová, Václav Bláha a další. V činnosti Galerie od roku 2009 pokračuje Muzeum Montanelli, které pro vystavování sbírek využilo bývalé galerijní a nově rekonstruované přízemní a podzemní prostory domu v Nerudově ulici.

Výstavy, expozice a akce muzea:
Žádné Události

Adresa:
Nerudova 13
Praha 1, 110 00

GPS: 50.088465,14.400168

Otevírací doba:
Út – So: 12:00 – 18:00
Neděle – 12:00 – 16:00

Kontakty:
Tel: 257531220
info@muzeummortanelli.com

Spojení:
Tram: 12,20,22,23 Malostranské náměstí
dále pěšky nahoru vpravo přes náměstí do Nerudovy ulice

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »


Whisky Live Prague

Festival Whisky Live! Prague

Neopakovatelná nabídka. Zveme všechny milovníky whisky na festival s ochutnávkou až 160 druhů kvalitní whisky!. 30% sleva na vstupní vouchery! Festival se koná 26. a 27 září 2014 na Novoměstské radnici za účasti jednoho z největších světových expertů na whisky Jima Murraye!

» Pokračování »


Jagellonska bytc9_130711_002

Oblíbené apartmány v centru Prahy za skvělou cenu !

Ubytování v Praze. Levné apartmány v centru s výbornou dopravní dostupností pro 2 až 10 osob. Vítáme rodiny i skupiny. 10 min na Václavské náměstí. Cena od 350 Kč / os / noc. Zdarma tištěný turistický průvodce Prahou.

» Pokračování »


Svatovítský poklad 2 - web malá

Vydejte se po stopách Svatovítského pokladu a ubytujte se v Praze se slevou 55%!

Dopřejte si v Praze luxusní pobyt s jedinečným programem.Sleva 55% na pobyt pro 2 osoby se vstupenkami na Pražský hrad a prohlídkou největšího českého pokladu.V balíčku najdete i turistického průvodce a slevu do vyhlášené mexické restaurace

» Pokračování »


Národní technické muzeum 3

S dětmi do Národního technického muzea se slevou 60%

1 650 Kč za 2 dny v komfortním hotelu Expo **** pro rodinu s dětmi v Praze a vstupenkami do Národního technického muzea! Nejoblíbenější pražské muzeum pro rodiny vás zve na návštěvu.

» Pokračování »


600

Šance pro mimopražské. Vychutnejte si Prahu a odhalte tajemství Pražského hradu se slevou 64%

Speciální a velmi výhodná nabídka pro naše mimopražské čtenáře. Navštivte Pražský hrad, projděte si areál včetně nejvýznamějších památek a jedinečných galerií a odhalte jeho tajemství! Zajistili jsme pro Vás exkluzivní slevu na ubytování a vstupné 64%

» Pokračování »


Prazsky hrad - zahrada Na Valech101030_001

Podzimní pražské zahrady a parky

Blíží se kouzelný a barevný podzim. Příroda zbarvý stromy do krásných sytých barev. Duby budou krásně žlutočervené a břízy žluté. Poznejte, že pražské zahrady jsou na podzim opravdu kouzelné a jejich atmosféra Vás uchvátí. A hlavně nemeškejte, některé zahrady se na zimu zamykají.

» Pokračování »


« « Lobkowiczký (Lobkovický) palác na Pražském hradě | Šivovo kolo života, divadelní představení s mýtickou historií i současností Indie » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.