Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum Alchymistu a magu004

Za mistry alchymie a magie se vypravíme do domu U osla, kde žil dvorní alchymista císaře Rudolfa II. – Magistr Edward Kelley. Pro někoho podivín, pro jiné mistr svého umění, který pomocí svých zkumavek a nejrůznějších přísad vyráběl zázračné elixíry. Vydejte se do jeho laboratoře, vyzkoušejte si přípravu záhadných elixírů, které budete moci také ochutnat. Cesta časem do rudolfínské doby právě začíná.

 Vše o: Muzeum alchymistů a mágů čtěte zde

Co je to alchymie a kdo ji provozoval? Praha 1 - Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
Muzeum bylo rozděleno na dvě části. Jakmile vstoupíte do první z nich, dozvíte se nejdůležitější informace o alchymii a alchymistech. Zjistíte, co vše musí správná laboratoř obsahovat a dokonce zde na vás čeká několik interaktivních exponátů. Expozice vám objasní, z čeho se které elixíry vyráběly a co vše ona náročná výroba obnášela. Vzápětí se ocitnete v jedné z tajemných muzejních prostor. Prohlídka vás zavede do magické místnosti v domě legendárního doktora Fausta.

Spirálou života až do Kelleyho tajuplné laboratoře
Unikátní částí muzea je dlouhé dřevěné schodiště, které údajně navrhoval sám Kelley. Měla to být jakási spirála života, která měla vést k omládnutí. Vám umožní cestovat v čase do 16 století.  Schody nás zavedou do alchymistického kabinetu, kde jsou uskladněny všechny nezbytné pomůcky pro práci. Ve skladu je i část nekonečné knihovny alchymisty Johna Dee, který působil na dvoře anglického krále Edvarda VI.  Potkáte zde ovšem i Williama Shakepspeara. Co zde slavný dramatik dělá? To Vám rád poví průvodce, který se vás ujme hned u vstupu.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »


Praha 1 - Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy Nastává chvíle, na kterou všichni netrpělivě čekáte. Ocitáme se v laboratoři samotného Edwarda Kelleyho. Nejprve budete muset rozdmýchat oheň v několika pecích. Dále si můžete vyzkoušet výrobu homunkula a některých elixírů. Kromě zkumavek, kádinek a dalších předmětů uvidíte i nejrůznější destilační přístroje, trubičky a skleněné spirály, kterými se magistr pokoušel vyrobit kámen mudrců. Veškeré vyrobené elixíry budete moci v závěru výstavy ochutnat v alchymistické Vinárně s kavárnou Kellyxír. A pokud nebudete mít ještě alchymie dost, najděte si v programu muzea nejbliožší termín vycházky „Po zlatých stopách alchymistů Hradem i podhradím.“

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Jánský vršek 8, Praha 1

GPS: 50.088098,14.39868

Otevřeno denně 10:00 – 20:00
(Štědrý den 10 – 16h, Silvestr a Nový rok 10 – 20)

Kontakty:
pokladna: 257 224 508
email: muzeumalchymistu@email.cz,
email: mysteriapragensia@gmail.com
web: www.muzeumalchymistu.cz

Další kontakty:
Filip Jan Zvolský (bližší informace k akcím a muzeu, novináři) 725 952 652
Helena Zvolská (marketing) 732 818 470
Jana Balounová (Objednávání skupin) 724 028 152

Ceník:
Dospělí 220 Kč
Studenti: 160 Kč
Děti a senioři: 90 Kč
Rodina: 490 Kč
Dítě v rodině navíc: 40 Kč

Slevy:
Opencard, Praguecard, Spherecard 20%
Happy hour: 20% (Po – Pá 18:00 -20:00, Ne: 10:00 -13:00)

Spojení:
Bus: 292 – Šporkova
Tram: 12, 20, 22, 57 – Malostranské náměstí

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Muzeum alchymistů a mágů Staré Prahy 50.088060, 14.398670 Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy Za mistry alchymie a magie se vypravíme do domu U osla, kde žil dvorní alchymista císaře Rudolfa II. – Magistr Edward Kelley. Adresa: Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy, Jánský vršek 8, 118 00, Praha 1 GPS: 50.088060N, 14.398670E Kontakty: tel: +420 257 224 508, muzeumalchymistu@email.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/muzeum-alchymistu-a-magu-stare-prahy Otevřeno: Po – Ne: 10.00 – 20.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

« « Muzeum MHD (městské hromadné dopravy) | Muzeum pražských pověstí a strašidel » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

2 reakce u článku “Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy”

 1. Dana Šubrtová napsal:

  Chci poděkovat za ohromně zajímavý a podrobný komentář mladého dlouhovlasého průvodce při prohlídce Muzea Alchymistů 22.10.2019, který ve mě zanechal dojem a vyvolal otázky, na které si musím najít odpovědi.

  jméno bohužel nevím, prosím o předání.

  děkuji a přeji všem , ať se daří!

  krásný magický podzim 2019

 2. Tomáš napsal:

  Pár zajímavých informací o alchymii jsem sepsal zde https://pribehcesty.cz/mysterium-alchymie-a-legenda-o-jejim-vzniku/ třeba se budou hodit. Zdravím. Tomáš

Zanechat komentář