Tramvajová točna na Letné - rozcestník

Pha7 - Letna - Tramvajova smycka 120106_011

Tramvajová točna na Letné – přehled důležitých historických událostí

Jsou místa v Praze, která na první pohled nejsou zajímavá, ale přitom přitahují pozornost a někdy i tragické události. Citliví lidé by řekli, že jsou to místa s negativní energií. Takovým místem je i tramvajová točna na Letné.  Stály zde  legendární studentské koleje Kolonka. ale zmizely z povrchu zemského. Udála se zde tragická  tramvajová nehoda, při které zemřelo několik lidí.   Měla zde stát  Kaplického chobotnice ale nestojí . Pokusíme se v tomto článku vše vysvětlit.  » Pokračování »

Pha7 - Letna - pomnik Kolonka120106_002

Letná – studentské koleje Kolonka

Kromě současných památek, které si dnes můžete na Letné prohlédnout a navštívit, bychom chtěli připomenout velice významnou, dnes již zaniklou stavbu. Letenská kolonie (studenské koleje) byly ve své době pojmem. Nikdo jim totiž neřekl jinak, než Kolonka. Byla by jistě velká škoda, aby byla budoucími generacemi nadobro zapomenuta. » Pokračování »

Pha7  - Letna  - Kaplickeho knihovna03

Kaplického Chobotnice na Letné

 Kdo by neznal nedávný spor o tom, zda bude na Letenské pláni stát obrovská chobotnice a v ní moderní Národní knihovna? Extravagantní projekt architekta Jana Kaplického nebyl ale veřejností a zejména politiky  vlídně přijat. My vám nyní odpovíme na otázku, co se se žlutou chobotnicí stalo a proč nakonec na Letné nestojí. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: