Kostel Panny Marie Vítězné

kostel panny Marie Vitezne101017_003

Kostel Panny Marie Vítězné – základní popis

Kostel (někdy také nazýván chrám) Panny Marie Vítězné na Malé Straně může na některé z vás působit jako zcela obvyklá sakrální stavba. Opak je ale pravdou. Jedná se o mimořádně významnou architektonickou památku, která za svými zdmi střeží světově uctívanou sošku Pražského Jezulátka. » Pokračování »

Pha1 - kostel panny Marie Vitezne101010_002

Kostel Panny Marie Vítězné domov Pražského Jezulátka

Tento malostranský kostel, tedy původně protestantskou modlitebnu, dali vystavět němečtí luteráni v roce 1611. Po dvou letech byla stavba dokončena, a německými protestanty nazvána chrámem Nejsvětější Trojice. Původně však kostel vypadal zcela jinak, než jej známe dnes. Jednalo se o půdorys podlouhlého čtverhranu a vchod se nacházel v místě, kde je v současnosti oltář pražského Jezulátka. » Pokračování »

Prazske Jezulatko

Pražské Jezulátko

Kostel Panny Marie Vítězné na Malé Straně ukrývá historicky cenný předmět, který můžeme nazvat nejznámějším Čechem – soška Pražského Jezulátka.  Pražské Jezulátko představuje Ježíše Krista v dětském věku. Přijďte si i vy prohlédnout překrásnou sošku, který byla a stále je pro mnohé symbolem víry a naděje. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: