Oslava dne sv. Valentýna

Den svatého Valentýna každoročně připadá na 14. února. Představuje svátek lásky a partnerské náklonosti. Lidé se v tento den obdarovávají květinami, pohlednicemi a dárky s romantickou tématikou a vyjadřují k sobě své city. Málo z nás už ale ví, jaká minulost Den svatého Valentýna provází a kam tradice svátku svatého Valentýna sahá.

-

Jak svátek vznikl?
Legenda praví, že církevní základ svátku vznikl díky knězi Valentýnovi. Římský vládce Claudius II. zakazoval svým vojákům se ženit. Valentýn se však vládci postavil a všechny mladé zamilované páry i přes zákaz oddal. Za svoji troufalost vůči panovníkovi byl Valentýn zatčen a dne 14. února popraven. Na připomínku mučednické smrti stoupence zamilovaných se právě v den jeho smrti slaví Den svatého Valentýna. 

Přehled akcí a událostí konající se v Praze k oslavě sv. Valentýna klikněte zde

Tvůj osobní kapesní průvodce

Mám přehled o 290 filmových promítání, 120 divadelních představení, 60 koncertech a sportovních událostí každý den a zdarma. Takový je průvodce Qool.cz. V mobilní verzi pro chytré telefony m.qool.cz.

» Pokračování »

Obnovení svátku zamilovaných
Největší boom zažil svátek svatého Valentýna na počátku 20. století. Tehdy výrobce vánočních přání Walter Scott vymyslel, že by se mohl vymyslet den, který bude patřit zamilovaným a obnovil starobylou tradici Dne svatého Valentýna. Začal proto vyrábět romantická přáníčka, která lidé začali nakupovat a obdarovávat jimi svými partnery.

Jak se slaví Valentýn u nás?
Dnes se však tento svátek stal spíše svátkem komerčním, neboť se prodejci předhánějí s nejrůznějšími výrobky s valen

how to win a guy

tinskou tématikou. Trh se zaplní čokoládovými srdíčky, přáníčky se zamilovanými motivy, rudými růžemi a plyšovými postavičkami. Restaurace v Den svatého Valentýna pořádají romantické večeře pro zamilované a na mnoha místech v Praze se i v letošním roce bude konat množství valentinských akcí.

Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Pražský hrad - Královska zahrada

Pražské zahrady a parky

Praha nabízí mnoho zahrad a parků. Některé jsou okrasné a nabízejí úžasnou podívanou. Jiné jsou oázou klidu a pohody. Je velice důležité občas odejít z ruchu velkoměsta do zahrady a parku a uvědomit si jak je příroda krásná

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »

zp8497586rq

« « Toulcův dvůr – obecné informace | Kaplického Chobotnice na Letné » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.