Valentýn v Praze

Přehled akcí a událostí konající se v Praze k oslavě sv. Valentýna.

Co je vlastně den sv. Valentýna  a kdy se slaví ?
Den svatého Valentýna
každoročně připadá na 14. února. Představuje svátek lásky a partnerské náklonosti. Lidé se v tento den obdarovávají květinami, pohlednicemi a dárky s romantickou tématikou a vyjadřují k sobě své city. Málo z nás už ale ví, jaká minulost Den svatého Valentýna provází a kam tradice svátku svatého Valentýna sahá.

Jak svátek vznikl?Legenda praví, že církevní základ svátku vznikl díky knězi Valentýnovi. Římský vládce Claudius II. zakazoval svým vojákům se ženit. Valentýn se však vládci postavil a všechny mladé zamilované páry i přes zákaz oddal. Za svoji troufalost vůči panovníkovi byl Valentýn zatčen a dne 14. února popraven. Na připomínku mučednické smrti stoupence zamilovaných se právě v den jeho smrti slaví Den svatého Valentýna. 

Pokračování článku klikněte zde

Please provide either a template or column name

Akce a události v Praze k oslavě svátku zamilovaných sv. Valentýn 2013
Žádné Události

Další výstavy, akce a informace naleznete v kalendáři akcí – kliknutím zde přejdete do kalendáře

Nenašli jste Valentýnskou akci  o které víte ?  Pořádáte akci a chcete ji uveřejnit ? Prosím napište nám na info@praguecityline.cz

Upozornění: informace uvedené v jednotlivých článcích uvádějí sami organizátoři výstavy. Internetové stránky www.praguecityline.cz nemohou garantovat aktuálnost a pravdivost těchto informací.

5. 2. 2013

Oslava dne sv. Valentýna

Den svatého Valentýna každoročně připadá na 14. února. Představuje svátek lásky a partnerské náklonosti. Lidé se v tento den obdarovávají květinami, pohlednicemi a dárky s romantickou tématikou a vyjadřují k sobě své city. Málo z nás už ale ví, jaká minulost Den svatého Valentýna provází a kam tradice svátku svatého Valentýna sahá. » Pokračování »