Mucha Museum, Galerie Praha 1

Mucha museum 1

Muchovo muzeum, první muzeum na světě věnované životu a dílu proslulého, světově známého představitele secese Alfonsu Muchovi (1860 – 1939), je umístěno v barokním Kaunickém paláci v historickém centru Prahy. Výběr přibližně 100 děl skládající se z olejomaleb, kreseb, pastelů, soch, fotografií a osobních předmětů poskytuje jedinečný pohled do světa slavného autora plakátů pro Sarah Bernhardt, legendární pařížskou herečku konce 19. století.

Expozice podává souhrnný pohled na výtvarné dílo Alfonse Muchy (1860-1939), kromě jeho Slovanské epopeje. Pozornost je soustředěna zejména na pařížské období (1887-1904), které je světově nejproslulejší. Zde se ukazuje ucelený soubor plakátů, v čele s nejvýznamnějšími plakáty pro Sarah Bernhardt, soubor charakteristických dekorativních panó, početná ukázka z Documents décoratifs (1902), ukázka z pařížských skicáků.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Obchod, který je součástí muzea, nabízí exkluzivní výběr dárků s motivy Alfonse Muchy.Dárkové předměty, navrhované výhradně pro obchod Muchova muzea, jsou vyrobeny v licenci vlastníka rodinné sbírky Muchových děl Mucha Trust.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Kontakt:
Mucha Museum – Kaunický palác
Panská 7,
110 00 Praha 1,
Tel: +420 224 216 415,
Fax: +420 224 216 415,
web: www.mucha.cz,
e-mail: shop@mucha.cz,

Otevírací doba:
Po-Ne: 10:00-18:00

Vstupné:
Muchovo muzeum
240,- plné, 140,- snížené, 600,- rodinné

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Museum Alfonse Muchy 50.084304, 14.427577 Muzeum Alfonse Muchy Muchovo muzeum, první muzeum na světě věnované životu a dílu proslulého, světově známého představitele secese Alfonsu Muchovi (1860 - 1939), je umístěno v barokním Kaunickém paláci v historickém centru Prahy.   Adresa: Mucha muzeum, Panská 7, 110 00, Praha 1 GPS: 50.084304N, 14.427577E Kontakty: tel: +420 224 216 415 shop@mucha.cz web:http://www.praguecityline.cz/pro-handicapovane/mucha-museum-galerie-praha-1 Otevřeno: Po – Ne: 10.00 – 18.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Mucha muzeum, obchod Praha 1 | První Pražská defenestrace se vydařila » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

5 reakce u článku “Mucha Museum, Galerie Praha 1”

 1. Kristofovicova napsal:

  Dobry den. Mam na vas dotaz ,jestli se da nekde koupit nejaka obrazkova kniha od A. Muchy. Dekuji za odpoved Kristofovicova

 2. petra napsal:

  Dobrý den, Mucha Museum má v Panské ulici obchůdek, který se týká tématiky Muchových maleb. Zde jistě nějakou pěknou publikaci naleznete. Budeme rádi za zpětnou vazbu, jak se Vám obchůdek líbil a jestli jste našla, co jste hledala.

 3. jarpax napsal:

  Dobrý deň, opravte info o vstupnom. Vstup je platený.
  Ale prehliadka stojí za to.

 4. Mária Zwanzigerová napsal:

  Dobrý deň do Prahy. Koncom mesiaca júl som navštívila Prahu a vzala som so sebou moju 18-ročnú vnučku. Bola prvý krát v Prahe a bude mať krásne spomienky. Boli sme aj vo Vašom múzeu a vnučka si vybrala Muchov plagát „Večer“. Dostala ho v stočenej ruličke, zabalený do fólie. Bála sa, aby sa jej v kufri nestlačil, tak ho niesla v ruke. Nestlačil sa. Cestovali sme rýchlikom a plagát zostal vo vlaku. Ani cez straty a nálezy sme ho už nevedeli nájsť. Prosím Vás, je možné, aby som vnučke urobila radosť? Bolo by možné poslať tento plagát formou dobierky? Dala by som adresu v rámci ČR a tam by som si už zašla preň. Bola by to radosť veľká. Čakám na Vašu odpoveď a srdečne pozdravujem.
  Mária Zwanzigerová, Slovensko

 5. petra napsal:

  Dobrý den. Na Váš e-mail Vás bude kontaktovat někdo z příslušného obchodu. Přeji šťastné vyřízení. Redakce Prague City Line

Zanechat komentář