Prague boats

ZÁBAVNÍ VĚDECKÝ PARK- VIDA

exterier nocni

Věda je zábava!

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! nabízí prázdninové programy s úžasnými pokusy a novou výstavu ZVUKOHRANÍ

Z čeho připravit ten nejlepší bublinový roztok? Jak funguje bublinový stroj poháněný suchým ledem? Je možné se do bubliny celý schovat? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte během bublinových dílen v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Program trvá půl hodiny a bude probíhat každý den v červenci včetně víkendů a svátků několikrát během otevírací doby za příplatek ke vstupnému pouhých 10 Kč/os.

V srpnu jsou pro vás zase připravené pokusy s elektřinou. Dozvíte, kolik pomerančů je potřeba k nabití mobilu nebo kdy může být voda nevodivá. Na vlastní kůži si také můžete vyzkoušet účinky Van de Graaffova generátoru.

Kromě speciálních letních programů si můžete o prázdninách ve VIDA! užít i novou výstavu ZVUKOHRANÍ. Co vás tu čeká? Například hudba vlastního těla – vyzkoušíte si bubnování do rytmu srdečního tepu nebo změnu vlastního hlasu k nepoznání. Stanete se dýdžejem, otestujete mixážní pult i nezvyklé hudební systémy. Vytvoříte si svou vlastní nezaměnitelnou hudbu. Exponáty výstavy ZVUKOHRANÍ už nadchly tisíce lidí například v Abu Dhabi, Jeruzalémě, Moskvě, Paříži, Štrasburku či Varšavě. Výstava je v ceně vstupenky do expozice VIDA.

Myslíte si, že zábavní vědecký park VIDA! je jenom pro děti? Přijďte se přesvědčit o opaku! Každý první čtvrtek v měsíci vás VIDA! zve od 19:00 do 23:00 na VIDA! After Dark – večerní akci s poditulem „Bez křiku, ale zato s barem a hudbou“. Pozor! Každý měsíc má tato party jiné originální téma. V červenci, konkrétně ve čtvrtek 7. 7., se tak můžete těšit na zábavnou vědu s jedinečnou atmosférou šedesátých let. Zažijete radost z přistání na Měsíci ale i vynálezu bezešvých silonek či internetu. V srpnu vás čeká ledový program. Nenechte si ujít pokusy se suchým ledem i tekutým dusíkem. Součástí doprovodného programu bude i promítání celovečerního dokumentu Nebe a Led natočeného oscarovým režisérem Lucem Jacquetem autorem Putování tučňáků. Uvidíte, že ve čtvrtek 4. 8. vás VIDA! After Dark dokáže zchladit a zároveň zapálit pro vědu!

Zábavní vědecký park VIDA! najdete u brněnského výstaviště. Obří srdce, kolo na laně, oceán v lahvi, tornádo, rotující místnost, trenažér pilotů stíhaček, magnetické sochy, zmrazený stín – to jsou ukázky z více než 170 interaktivních exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat tak svět kolem nás.

Adresa:

VIDA! science centrum

Křížkovského 12, 603 00 Brno

bývalý pavilon D brněnského výstaviště, vstup z ulice Křížkovského

GPS: 49.1863778N, 16.5840917E

Kontakt:

Telefon: +420 515 201 000

E-mail: info@vida.cz

Facebook: www.facebook.com/vidabrno

Web: www.vida.cz

Otevírací doba:

Po 09:00 – 14:00 hod

Út – Pá 09:00 – 18:00 hod

So – Ne 10:00 – 18:00 hod

Otevírací doba během prázdnin:

Ne-Pa 10:00-18:00 hod

So        10:00-19:00 hod

Dopravní spojení:

Autobus 84: zastávka Křížkovského

Autobus 44: zastávka Velodrom

Autobus 52: zastávka Výstaviště – hlavní vstup

Trolejbusy 25, 26, 37: zastávka Výstaviště – hlavní vstup

Tramvaje 1, 11: zastávka Výstaviště – hlavní vstup

Bezproblémové parkování v okolí, k dispozici parkovací dům v ulici Křížkovského a parking za hotelem Voroněž, naproti centru VIDA!

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Banner 50x50px

30% sleva na nejsladší událost roku Prague Candy Festival 2017

Báječná sleva pro všechny milovníky sladkostí ve všech podobách ! Ochutnáte čokolády, dorty, cupcakes, makronky, bonbóny, pralinky, ovocné džusy, báječnou kávu a spousty dalších dobrot. Na Prague candy festivalu by neměl chybět žádný milovník dortů a zákusků, který prahne po kulinářském zážitku. Zní vám to jako ráj ? Koná se už 8. dubna !

» Pokračování »


h

Aktuální tipy na každý víkend!

Sledujte aktuální tipy na víkend. Co dělat, co navštívit, kde zabavit děti. Doufáme, že Vám pomůže při rozhodování jak strávit volný čas.

» Pokračování »


den-deti-je-tu-a-s-nim-sleva-na-hracky-v-drevenem-svete-hracek-na-francouzske

Využívejte naše slevy, vždyť PRAHA není DRAHÁ

Slevy na zajímavé pražské akce, nebo na místa, o kterých si myslíte, že je stojí za to navštívit.

» Pokračování »


Ikona Soutěž

Soutěž o 3 romantické hodinové plavby po Vltavě s Prague Boats

Zodpovězte správně soutěžní otázku a 3 z vás získají 2 jízdenky na romantickou vyhlídkovou plavbu po Vltavě s Prague Boats !

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Stahujte ZDARMA turistické průvodce a mapy Prahou !

NOVÝ TURISTICKÝ PRŮVODCE PRAHOU 3 S MAPOU A SLEVOVÝMI KUPÓNY! Projděte si pražský Žižkov, Vítkov, Parukářku, zažijte místní neopakovatelnou atmosféru a nezapomeňte cestou využít slevové kupóny ! Vytiskněte si celého průvodce nebo jen mapu se slevovými kupóny do restaurací a na akce, které budete cestou míjet ! Vyberte si tu nejlepší ! Můžete prohlížet i v tabletu nebo mobilu a kupóny ve vybraném podniku nemusíte mít vytištěné, stačí jen ukázat na obrazovce vašeho pomocníka !

» Pokračování »


Prague Teddy 2017

30% sleva na Prague Teddy 2017 - první český výstavní veletrh

Milujete medvědy, medvídky, medvědária? Máte děti, které mají své malé chlupaté kamarády a všude je nosí s sebou? A nebo hledáte toho nejkrásnějšího medvídka pro někoho blízkého? Tak právě pro vás máme skvělou nabídku. Využijte 30% slevu na první český medvědí festival a výstavní veletrh. 25. - 26. března. A děti s sebou !

» Pokračování »


puzzle room

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

 

 

 

 

« « PANSKÝ DVŮR DOLNÍ POČERNICE | ÚNIKOVÁ HRA THE CHAMBER » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář