Den Evropy 2018

ZÁBAVNÍ VĚDECKÝ PARK- VIDA

exterier nocni

Věda je zábava!

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! nabízí prázdninové programy s úžasnými pokusy a novou výstavu ZVUKOHRANÍ

Z čeho připravit ten nejlepší bublinový roztok? Jak funguje bublinový stroj poháněný suchým ledem? Je možné se do bubliny celý schovat? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte během bublinových dílen v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Program trvá půl hodiny a bude probíhat každý den v červenci včetně víkendů a svátků několikrát během otevírací doby za příplatek ke vstupnému pouhých 10 Kč/os.

V srpnu jsou pro vás zase připravené pokusy s elektřinou. Dozvíte, kolik pomerančů je potřeba k nabití mobilu nebo kdy může být voda nevodivá. Na vlastní kůži si také můžete vyzkoušet účinky Van de Graaffova generátoru.

Kromě speciálních letních programů si můžete o prázdninách ve VIDA! užít i novou výstavu ZVUKOHRANÍ. Co vás tu čeká? Například hudba vlastního těla – vyzkoušíte si bubnování do rytmu srdečního tepu nebo změnu vlastního hlasu k nepoznání. Stanete se dýdžejem, otestujete mixážní pult i nezvyklé hudební systémy. Vytvoříte si svou vlastní nezaměnitelnou hudbu. Exponáty výstavy ZVUKOHRANÍ už nadchly tisíce lidí například v Abu Dhabi, Jeruzalémě, Moskvě, Paříži, Štrasburku či Varšavě. Výstava je v ceně vstupenky do expozice VIDA.

Myslíte si, že zábavní vědecký park VIDA! je jenom pro děti? Přijďte se přesvědčit o opaku! Každý první čtvrtek v měsíci vás VIDA! zve od 19:00 do 23:00 na VIDA! After Dark – večerní akci s poditulem „Bez křiku, ale zato s barem a hudbou“. Pozor! Každý měsíc má tato party jiné originální téma. V červenci, konkrétně ve čtvrtek 7. 7., se tak můžete těšit na zábavnou vědu s jedinečnou atmosférou šedesátých let. Zažijete radost z přistání na Měsíci ale i vynálezu bezešvých silonek či internetu. V srpnu vás čeká ledový program. Nenechte si ujít pokusy se suchým ledem i tekutým dusíkem. Součástí doprovodného programu bude i promítání celovečerního dokumentu Nebe a Led natočeného oscarovým režisérem Lucem Jacquetem autorem Putování tučňáků. Uvidíte, že ve čtvrtek 4. 8. vás VIDA! After Dark dokáže zchladit a zároveň zapálit pro vědu!

Zábavní vědecký park VIDA! najdete u brněnského výstaviště. Obří srdce, kolo na laně, oceán v lahvi, tornádo, rotující místnost, trenažér pilotů stíhaček, magnetické sochy, zmrazený stín – to jsou ukázky z více než 170 interaktivních exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat tak svět kolem nás.

Adresa:

VIDA! science centrum

Křížkovského 12, 603 00 Brno

bývalý pavilon D brněnského výstaviště, vstup z ulice Křížkovského

GPS: 49.1863778N, 16.5840917E

Kontakt:

Telefon: +420 515 201 000

E-mail: info@vida.cz

Facebook: www.facebook.com/vidabrno

Web: www.vida.cz

Otevírací doba:

Po 09:00 – 14:00 hod

Út – Pá 09:00 – 18:00 hod

So – Ne 10:00 – 18:00 hod

Otevírací doba během prázdnin:

Ne-Pa 10:00-18:00 hod

So        10:00-19:00 hod

Dopravní spojení:

Autobus 84: zastávka Křížkovského

Autobus 44: zastávka Velodrom

Autobus 52: zastávka Výstaviště – hlavní vstup

Trolejbusy 25, 26, 37: zastávka Výstaviště – hlavní vstup

Tramvaje 1, 11: zastávka Výstaviště – hlavní vstup

Bezproblémové parkování v okolí, k dispozici parkovací dům v ulici Křížkovského a parking za hotelem Voroněž, naproti centru VIDA!

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


banner 50x50px

Prague Candy Festival 2018

Proměníme Pragovku ve sladký ráj, buďte u toho! Všichni mlsouni mají sraz 12. - 13.5. v Pragovce na třetím ročníku Prague Candy Festivalu. Nepromeškejte tuto sladkou příležitost!

» Pokračování »


Prague Boats 1

Vyhlídkové plavby po Vltavě

Zcela výjimečné pohledy na Prahu, nejlepší místa na fotografování, slavné historické památky ze zcela jiného úhlu pohledu, komfortní prostředí lodí, nejmodernější flotila v Praze. Zkuste to !

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


Faer_House_230x230

Prague Fear House - Dům hrůzy

Navštivte první Dům hrůzy ve střední Evropě. Máte rádi horory a adrenalin? Tak právě pro vás je tady. Zažijete napětí ze strašidelné prohlídky. Součástí Domu hrůzy je také strašidelný bar, kde si můžete v klidu vychutnat kávu nebo drink.

» Pokračování »


Puzzle_Room_230x230

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

 

 

 

 

« « PANSKÝ DVŮR DOLNÍ POČERNICE | ÚNIKOVÁ HRA THE CHAMBER » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář