Jak se stát mágem internetových článků


Aneb

Jak psát články na informační portál Prague City Line:

  • V žádném případě nekopírovat články či texty z jiných internetových stránek.
  • Je nutné respektovat zásady psaní pro internetové stránky. Na rozdíl od tištěných médií většinou internetový čtenáři nečtou článek celý. Přečtou si začátek a zbytek přeletí očima, zda stojí za to článek číst. Hlavní zásady tedy jsou psát stručně, nejdůležitější informace uvést hned na začátku a až dále se zaobírat detaily. Velmi důležité jsou také nadpisy a správné zvýrazňování důležitých informací v textu. Snažte se zaujmout čtenáře v prvních 3 větách. Nepsat suchý výčet základních údajů, zamyslet se nad tím jak by článek měl vypadat, abych ho i já v úloze čtenáře celý pročetl a zaujal mě.
  • Článek by měl být v rozsahu 2500 – 5000 znaků, jestliže chcete psát delší text je dobré ho rozdělit na více částí/dílů. Text rozdělujte do odstavců. Neodbíhejte od tématu , což je častý zlozvyk ze škol a hospod, nezabředávejte příliš do tématu (tím ztrácíte čtenářovu pozornost a ubíráte místo důležitějším myšlenkám.
  • První odstavec, stejně jako jeho první věta musí v čtenáři vzbudit zájem a dokonce něco víc než zájem, měla by dokonce čtenáře šokovat, abyv něm vzbudila touhu dočíst text až do konce. Jinými slovy „První věta by měla být rázná a nepříliš dlouhá“.

Zhodnocení: Čím dál více se topíme v záplavě spousty informací. Mnohdy nemáme čas číst článek celý a čteme jen první věty anebo dokonce jen nadpisy. O tom jestli čtenář bude daný článek číst bohužel rozhoduje trefný a výstižný nadpis. Proto jsem zvolil nadpis:  Jak se stát mágem internetových článků.

S přáním klidné ruky a čisté mysli při psaní internetových článků

PZ

Následující článek:

Jak se stát mágem internetových článků II

« « Planetárium Praha | E-mail zájemcům o redaktory » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář