Petřínské zahrady a parky

Petrin - rozhledna

Vrch Petřín je obecně známý jako kopec v centru Prahy, který je nejvyhledávanějším místem všech zamilovaných. Rozprostírá se zde totiž rozsáhlý komplex zahrad, které lákají k romantickým procházkám. Kromě zamilovaných páru zde ale potkáte především rodiny s dětmi a svými psími mazlíčky, protože právě petřínské zahrady patří k nejatraktivnějším místům na klidné procházky.

Stránka: Petřín

Krátce úvodem Petřín - Strahovská zahrada
Od pradávna se na kopci v samotném centru hlavního města rozprostíraly lesy, které byly však později nahrazeny vinicemi. Poté, co se začali střídat majitelé vinic, přestala se vinná réva na Petříně pěstovat a vinice byly později zatravňovány. Petřín začal být osazován jak ovocnými, tak lesními stromy, keři a dalšími okrasnými rostlinami, čímž začaly postupně vznikat první parky a zahrady. V současné době tento komplex čítá na několik zahrad, jejichž cestičky vás spolehlivě dovedou až na samotný vrchol kopce, tedy k Petřínské rozhledně, která patří k nejvyhledávanějším cílům procházek. V zahradách se také nachází množství soch, staveb a míst k odpočinku, kde se můžete zastavit a vychutnat si například překrásný výhled na nedaleký Pražský hrad.

Procházková trasa zahradami Petřín - zahrada Kinských jezírko s Lachtanem
Naše putování po petřínských zahradách a parcích započneme v Kinského zahradě, která se nachází ve spodní části Petřína. Jedná se o velmi rozlehlou zahradu, která pro návštěvníky ukrývá několik pozoruhodných staveb. Dominantou zahrady je Letohrádek Kinských. Kolem letohrádku se vydáme nahoru kolem dětského hřiště, které se nachází nedaleko kostelíku svatého Michala. Dále je v zahradě umístěn pomník Hany Kvapilové, barokní socha Herkula a také dřevěná moravská zvonice. Poté, si celou zahradu projdeme, vydáme se průchodem v Hladové zdi do sousední zahrady Nebozízek.

Pokračujeme dále
Zahrada Nebozízek
se rozprostírá mezi Kinského zahradou a lanovou dráhou. Kromě příjemné procházky vám zahrada nabízí pohled na množství soch, kdy nejznámější a nejvyhledávanější sochou je pomník českého  básníka Karla Hynka Máchy od Josefa Václava Myslbeka. Na Nebozízek navazuje Seminářská zahrada, která se řadí mezi nejrozlehlejší ze zahrad. Prochází jí hlavní petřínská vyhlídková cesta, na které se nachází restaurace Petřínské terasy. V dolní části zahrady, v blízkosti lanové dráhy, se tyčí pomník českého spisovatele Jana Nerudy. Zahrada sousedí s několika dalšími zahradami, jako je Schőnborská, Lobkovická, Vratislavská,  Vrtbovská zahrada  a také  Velká Strahovská zahrada.

Fotogalerie: Petřín

Vrchol Petřína Petřín - Růžový sad a Štefánikova hvězdárna
Přesuneme-li se do horní části Petřína, nalezneme zde nejkrásnější a nejvyhledávanější místo ze všech parků. Jedná se o Růžový sad, nacházející se nedaleko od Petřínské rozhledny. Tento sad je typický proto, že je osázený dvanácti tisíci růžemi různých druhů, barev a tvarů, které dohromady utvářejí nezapomenutelný a ojedinělý dojem.

Petřínský vrch pro návštěvníky ukrývá spoustu přírodních krás, které by málo z nás hledalo v centru hlavního města. Pokud tedy hledáte místo, kde se snoubí nejen kulturní a historické, ale především přírodní skvosty, jsou právě petřínské zahrady a parky tím nejlepším řešením na příjemně strávenou procházku.

Památky Praha 1: - zde

Památky Praha 2: - zde

Památky Praha 3: - zde

Pražský hrad: -zde

Královská cesta: - zde

Židovská Praha: - zde

Rubrika osobnosti Prahy :- zde

Zdarma tištěný průvodce po památkách: - zde

« « Door Z – Escape rooms Prague | Zahrada Kinských » »

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.