Petřín

Petrin - rozhledna

Petřínské zahrady a parky

Vrch Petřín je obecně známý jako kopec v centru Prahy, který je nejvyhledávanějším místem všech zamilovaných. Rozprostírá se zde totiž rozsáhlý komplex zahrad, které lákají k romantickým procházkám. Kromě zamilovaných páru zde ale potkáte především rodiny s dětmi a svými psími mazlíčky, protože právě petřínské zahrady patří k nejatraktivnějším místům na klidné procházky. » Pokračování »

Petrin - Ruzovy sad

Petřín – Růžový sad plánek a popis

Růžový sad patří mezi nejnavštěvovanější místa na Petříně. Jedná se o unikátní místo, které je osázeno dvanácti tisíci růžemi všech druhů, tvarů a barev. Růžový sad je tak nejvhodnějším místem k relaxaci.Připravili jsme pro Vás plánek a popis tohoto parku » Pokračování »

Historie Petřína

Jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů Prahy je kopec v samotném centru s názvem Petřín. Jedná se o významný vrch, ze kterého je nejen výhled na celou Prahu, ale nachází se také v blízkosti Pražského hradu. Petřín je plný mnoha zajímavostí a památek. Dnes se však zaměříme pouze na historii Petřína. » Pokračování »

Petrin -  Ruzovy sad

Petřín – Růžový sad

Růžový sad patří mezi nejnavštěvovanější místa na Petříně. Jedná se o unikátní místo, které je osázeno dvanácti tisíci růžemi všech druhů, tvarů a barev. Růžový sad je tak nejvhodnějším místem k relaxaci. » Pokračování »

Petřín – známá pražská dominanta

Dnešní článek  se bude týkat jedné velice známé pražské dominanty, která tvoří typické panorama hlavního města. Vrch Petřín není pouze místem, kam se zamilovaní lidé vydávají na romantické procházky. Menší sestru pařížské Eiffelovy věže vyhledávají i ti, kteří chtějí navštívit hvězdárnu, projít překrásné parky a sady nebo se pokochat nezapomenutelným výhledem na celou Prahu. Jak se tedy zpívá v písni Láska je láska, od známě zpěvačky Lucie Bílé: ,,VŠICHNI NA PETŘÍN“ » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: