Mistr Jan Hus

PHA01_pomnik mistra Jana Husa07

Mistr Jan Hus  (také mistr Jan z Husi) (1371 – 1415).  Významný český náboženský reformátor kritizující církev v době, kdy se celá Evropa dostává do náboženské krize vlivem trojpapežství. Jan Hus pocházel z malé obce Husince, vystudoval teologickou fakultu Karlovy Univerzity a později se stal i jejím rektorem.

-Rozcestník:  vše o Mistr  Jan Hus více čtěte zde

Mistr Jan Hus (z Kaple Betlémské) Patřil mezi nejvýznamnější myslitele tehdejší Evropy. V Betlémské kapli kázal o nápravě církve o návratu církve ke svým původním myšlenkám, jako byla chudoba a uznávání bible, jako jediné pravé náboženské knihy. Kritizoval úplatkářství církve, které tehdy bylo velmi rozšířeno. Napsal o nápravě církve množství spisů, které se později staly jedním ze základů náboženského reformního hnutí v Německu v době Martina Luthera. Hus na sebe velmi rychle přivolal hněv římského papeže, který ho exkomunikoval z církve a i když byl po dlouhou dobu pod ochranou samotného krále Václava IV., který s praktikami církve také nesouhlasil, musel v roce 1412 opustit Prahu. V roce 1414 byl vyzván církevním koncilem v Kostnici, aby zde hájil své myšlenky. Výsledek tohoto koncilu v otázce Husa byl ale předem jasný, Hus byl roku 1415 prohlášen za kacíře a upálen.

Mistra Jana Husa si můžete v Praze připomenout na dvou místech.

Pomník mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí více čtěte zde
Kaple Betlémská více čtěte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

zp8497586rq

« « Chlupáčovo muzeum historie Země | Mistr Jan Hus – život a práce » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.