Franz Kafka Muzeum – Hegertova cihelna, Praha 1

Franz Kafka museum 1

9-disabledDlouhodobá výstava Město K. Franz Kafka a Praha se v Praze otevírá v letním období, které mělo pro Kafku vždy osudový význam. Dne 3. července 1883 se zde narodil, 3. června 1924 umírá v sanatoriu v Kierlingu a 11. června je v Praze pohřben.Symbióza Kafkova životního osudu a díla s Prahou je dobře známa a tato osudová vazba byla za dlouhá desetiletí kafkovského bádání prozkoumána ze všech stran. Přesto má právě tato výjimečná expozice, připravená Střediskem současné kultury v Barceloně (CCCB) šanci přiblížit tento osudový vztah zcela novým způsobem. Zásluhu na tom mají jak samotné exponáty, tak především způsob, jakých expozice své téma divákovi představuje.

Premiéra výstavy se uskutečnila v Barceloně v roce 1999 a v letech 2002 – 2003 proběhla její repríza v Židovském muzeu v New Yorku, v roce 2005 byla otevřena v Praze v Hergetově cihelně. Výstava je rozdělena do dvou částí – Existenciální prostor a Imaginární topografie.

Existenciální prostor – V první fázi vstupu do Kafkova světa se setkáváme s tím, co město se spisovatelem dělá, jak tvaruje jeho život, jakou stopu v něm zanechává. Praha na Kafku působí celou svou proměňující silou a uzavírá ho v existenciálním prostoru, do něhož může vstoupit jen tak, že „pohled připoutá k povrchu věci“. Praha nutí Kafku k prostorovému zúžení, dávkujíc vytrvale svá tajemství. Praha přináší mýtus, svou temnou magii, nádhernou dekoraci, ale nenávidí to, co je zjevné. A to je právě to, co Kafka zachycuje.

Imaginární topografie – Způsob, jakým Kafka zobrazuje své město, představuje jeden z nejzáhadnějších postupů moderní literatury. Ve svých románech a povídkách Kafka, až na několik výjimek, nepojmenovává místa, která popisuje. Město ustupuje do pozadí, přestává být rozpoznatelné podle svých budov, mostů a památek. A ačkoliv může obyvatel Prahy nebo znalec Kafky nakonec tyto památky poznat, proměnily se v něco jiného.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Kontakt:
Franz Kafka Museum – Hegertova cihelna
Cihelná 2b,
118 00 Praha 1,
Tel: +420 257 535 373,
Fax: +420 257 535 373,
web: www.kafkamuseum.cz,
e-mail: kafkashop@kafkamuseum.cz,

Otevřeno | Po-Ne | 10:00-18:00

Vstupné:
200,- plné, 120,- snížené, 570,- rodinné.

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Muzeum Franze Kafky - Hegertova cihelna 50.088128, 14.410309 Muzem Franze Kafky - Hegertova cihelna Dlouhodobá výstava Město K. Franz Kafka a Praha se v Praze otevírá v letním období, které mělo pro Kafku vždy osudový význam Adresa: Muzeum Franze Kafky, Cihelná 2b, 118 00, Praha 1 GPS: 50.088128N, 14.410309E Kontakty: tel: +420 257 535 373 kafkashop@kafkamuseum.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/franz-kafka-muzeum-hegertova-cihelna-praha-1 Otevřeno: Po - Ne: 10.00 – 18.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Kostel sv. Františka patří jedinému původně českému řádu | Jak se stát mágem internetových článků II » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář