Franz Kafka

franz-kafka

FRANZ KAFKA( 1883 – 1924) Franz Kafka patří mezi mezinárodně známé a uznávané spisovatele 20. století. Je známý především svými romány Proces, Amerika nebo Zámek.
Kafka pocházel z pražské židovské rodiny a vyrůstal v době, kdy se v Praze začali zesilovat národnostní konflikty, což se také projevilo v jeho tvorbě.
Jak již bylo zmíněno Franz Kafka se narodil v bývalém benediktinském klášteře u kostela sv. Mikuláše a také většinu svého života prožil na Starém Městě. Kafkova rodina žila např. v domě U minuty, který je součástí Staroměstské radnice a v Celetné ulici. Mladý Franz také navštěvoval německé gymnázium, které bylo v paláci Golz- Kinských.
Během svého života se Kafka v Praze stýkal z tehdejší elitou pražských spisovatelů jako byli Franz Werfel, Max Brod či bratři Kischové. V roce 1915 získává svoji první literární cenu za povídku Topič. V letech 1916 – 17 tvořil ve Zlaté uličce na Pražském hradě, ale již tehdy u něj byla zjištěna tuberkulóza. Kafka na konci svého života opouští Prahu a umírá v roce 1924 na tuberkulózu v Kierlingu u Vídně.

« « Princip a cíle Prague City Line | Trvalá expozice Svatovítského pokladu » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář