Palác Kinských – umění Asie a starověkého Středomoří

Palác Kinských - umění Asie a starověkého Středomoří

Datum konání:
1.1.2013 - 31.12.2020 : 10:00 - 18:00

Místo:
Palác Kinských

Kategorie


Poznejte umění starého světa. V Paláci Kinských je umístěna stálá výstava ,,umění Asie a starověkého Středomoří“. Rozsáhlá expozice je věnována starobylým artefaktům Egypta, Mezipotámie, ale i orientu a antického Řecka a Říma. Unikátní umělecké sbírky Národní galerie v Praze mapují sedm tisíc let vývoje starověkého umění řady starobylých kultur. 

Vše o Národní galerie více čtěte zde

Stálá expozice v Paláci Kinských mapuje sedm tisíc let vývoje starověkého umění. Expozice návštěvníky seznámí s tisíci památkami starého světa – Asie, Evropy a severní Afriky. Uvidíte unikátní egyptské, mezopotamské, íránské i antické památky ze starobylého Řecka a Říma.
Na rozsáhlé sbírky antického umění navazuje přehlídka asijské tvorby. Zde si budete moci prohlédnout unikátní sbírky rituálních předmětů, čínskou hrobovou keramiku, ale i bohatou sbírku buddhistického umění. V dalších dvou sálech jsou vystaveny japonské a čínské malby, kaligrafie a grafiky. Závěr výstavy je věnován tradičnímu umění z islámské kulturní oblasti.

Více informací naleznete zde.

Adresa:
Staroměstské náměstí 12,
110 15 Praha 1

Kontakty:
(+420) 224 810 758
genreditel@ngprague.cz

http://www.ngprague.cz

Bezbariérovost: Ano

Spojení:
Tram: 17, 18, 53 – Staroměstská
Bus:207 – Staroměstská
Metro:A – Staroměstská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

Mapa:

Loading Map....