Muzeum kostek 2019

Adventní rozjímání v Botanické zahradě

Adventní rozjímání v Botanické zahradě

Datum konání:
16.12.2017 : 13:00 - 16:00

Místo:
Botanická zahrada hl. m. Prahy

Kategorie


V čase Vánoc si pro vás Botanická zahrada v Praze připravila tradiční adventní rozjímání. Advent je doba, po kterou se připravujeme na vánoční svátky. Čekání si můžete zpříjemnit při adventním rozjímání.

Vše o Botanické zahradě v Troji – klikněte zde

Sv. Klara v zime

Program:
13 h – Biblická čtení a hraní – zahájení před kaplí sv. Kláry
13.45h – Vystoupení dětí zaměstnanců botanické zahrady v Troji
14.45 h – Schola Specialis Familie – rodinný soubor Vlastislava Matouška
15.30 – Resonance

Děkujeme všem účinkujícím, že vystupují bez nároku na honorář.

Zahřát se můžete u hořícího krbu ve viničním domku a ochutnat víno z vinice sv. Kláry. Chybět nebude ani oblíbená Čajovna U Cesty s nabídkou teplých nápojů pro děti i dospělé a Zámecká pekárna.

Akce je přístupná zdarma.

Více informací naleznete zde.

Dopravní spojení:
MHD:

Do Botanické se nejjednodušeji dostanete metrem trasy C přes stanici Nádraží Holešovice, kde přestoupíte na autobus číslo 112, jedete až do zastávky Zoologická zahrada nebo Botanická zahrada Troja. Odtud dojdete do zahrady podle značení za cca 5 minut. Cesta od zastávek autobusu Zoologická zahrada nebo Botanická zahrada Troja je velice dobře značena. Nemůžete zabloudit.

Pokud zvolíte příjezd od Bohnic (ze stanice metra C – Kobylisy), od května 2006 zastavuje bus číslo 144 na zastávce Na Pazderce, tedy kousek od parkoviště botanické zahrady. Pak vás čeká cesta pěšky přes les (asfaltový povrch zaručuje příjemnou a bezpečnou chůzi) a dále přírodní cestou (kamenitá, klesající, náročnější pro méně pohyblivé, nevhodná pro handicapované a vozíčkáře), podle značení cca za 10 minut až ke skleníku Fata Morgana, případně po dalších zhruba 250 metrech k pokladnám venkovní expozice.

Autem:
Pokud se přece rozhodnete jet automobilem, a k tomu si vyberete příjezd od ZOO, riskujete, že nenajdete místo k zaparkování. Parkoviště u hlavního vchodu ZOO bývá přeplněno, v okolních ulicích bývá také málo místa a před současným hlavním vchodem do venkovních expozic Botanické zahrady na Nádvorní ulici stejně jako před vchodem do areálu skleníku Fata Morgana je vjezd povolen pouze služebním vozidlům BZ a tudíž parkování v těchto místech není možné!

V případě transportu handicapovaných návštěvníků doporučujeme přijet vozidlem co nejblíže ke vstupu do BZ (příp. skleníku Fata Morgana), pohybově omezeného návštěvníka vysadit a s vozem odjet zaparkovat na  některé z volných parkovišť.  (Pozn.: Od dubna 2008 bude vozidlům vybaveným příslušným označením vyhrazeno parkoviště pod skleníkem.)

K odstavnému parkovišti BZ se dostanete, když budete v jízdě vozidlem pokračovat po hlavní silnici, vyjedete ulicí K Bohnicím a K Pazderkám, až na parkoviště botanické zahrady. Doba jízdy trvá max. 5 minut a vede serpentinami vzhůru. Parkoviště není střežené!

Více informací o dopravním spojení do Botanické zahrady – zde

Adresa
Nádvorní 134,
171 00 Praha 7 – Troja
Přístupné pro veřejnost: ANO

GPS 50°7’11.590″N, 14°24’48.700″E

Skleník FATA MORGANA
Celoročně otevřen úterý až neděle, tzn.: pondělí je zavíracím dnem. (V pondělí je otevřeno, pokud na něj připadá státní svátek.)

Duben 9.00 – 18.00
Květen až září 9.00 – 19.00
Říjen 9.00 – 17.00
Listopad až únor 9.00 – 16.00
Březen 9.00 – 17.00

Venkovní expozice a Vinice sv. Kláry
Celoročně otevřeny denně.
Duben 9.00 – 18.00
Květen až září 9.00 – 19.00
Říjen 9.00 – 17.00
Listopad až únor 9.00 – 16.00
Březen 9.00 – 17.00
Od 1. listopadu do 31. března vstup zdarma.

Vstupné:
Informace o vstupném najdete - zde

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

Mapa:

Loading Map....