Pálení čarodějnic

-

Pálení čarodějnic Pálení čarodějnic a první máj patří neodmyslitelně k jarním svátkům a vítání jara. My jsme pro Vás připravili seznam akcí a událostí konaných v Praze. Doufáme, že si svátky jara užijete a budete se do Prahy vracet.

 

Akce Čarodejnice a pálení čarodejnic v Praze 2019
Žádné Události

Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


Akce Čarodejnice a pálení čarodejnic v Praze  v minulých letech


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »

akce budeme průběžně doplňovat

Tradice pálení čarodějnic a 1. máje:
Mnozí z nás si ani neuvědomují, že dnešní oslavy čarodějnic mají dlouholetou tradici, jejíž počátky sahají až do předkřesťanských dob. V současné době se lidé scházejí u zapálených ohňů, staví májky, zpívají, opékají vuřty nebo pálí hadrové čarodějnice. My vám proto prozradíme, proč se čarodějnice slaví a jaké tradice a zvyky se v minulosti dodržovaly.

Pohanské svátky plodnosti
Zvyky a tradice, spojení s nocí z 30. dubna na 1. května, mají počátky již v pohanských obdobích. Tehdy byla oslavována plodnost a říkalo se, že popel ze zapáleného ohně měl zlepšit úrodu. Lidé během oslav příchodu jara přes oheň skákali, což mělo ženám zajistit plodnost a krásu. Tradovalo se, že se tuto noc otevírají jeskyně a vydávají lidem své poklady. Zda tomu tak opravdu bylo, se dnes můžeme jen domnívat.

Počátky pálení čarodějnic Pálení čarodějnic
Tradice pálení čarodějnic pochází především z dob inkvizice, kdy byly na ženy, obdařené zvláštními schopnostmi, pořádány doslova hony, na jejichž konci stál krutý trest smrti. Lidé věřili, že právě v tuto noc se čarodějnice slétají na svůj sabat a proto na svou ochranu začali na vyvýšených místech zapalovat ohně. Postupem času se zapalovaná ohňů rozrostlo v současné pálení čarodějnic. Někteří na svou ochranu vhazovali do plamenů košťata, jiní hadrové postavy, které měly čarodějnice symbolizovat, což se zachovalo dodnes.

Oslavy 1. máje v dobách socialismu
Dříve narození si možná ještě živě vzpomínají na bujaré oslavy 1. máje v dobách socialismu. Na prvomájové průvody s bohatě zdobenými alegorickými vozy, vlaječkami a mávátky, pionýrské kroje a velké transparenty s budovatelskými hesly. Na mnoha místech České republiky se tyto tradice dodnes dodržují. Ne však z přesvědčení, jako v dobách komunismu, ale spíše z recese.

__________________________________________________________________________
Balíčky pro mimopražské

apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

__________________________________________________________________________

Další výstavy, akce a informace naleznete v kalendáři akcí – kliknutím zde přejdete do kalendáře

Nenašli jste  akci  o které víte ?  Pořádáte akci a chcete ji uveřejnit ? Prosím napište nám na info@praguecityline.cz

Upozornění: informace uvedené v jednotlivých článcích uvádějí sami organizátoři výstavy. Internetové stránky www.praguecityline.cz nemohou garantovat aktuálnost a pravdivost těchto informací.