Karlovo náměstí

Adresa:
Karlovo náměstí
Praha 2
Ceská republika


Koncentrační tábor na Karlově náměstí bude připomínkou 70 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Seznamte se s osudy lidí, kteří zahynuli v rámci protinacistického odboje a nebo svými životy zaplatili za Heydrichovu smrt. Unikátní výstava bude doplněna besedami s pamětníky, historiky, filozofy, filmovými projekcemi a komentovanými prohlídkami.
Na Karlově náměstí budou od 23.5.2012 – 19.6.2012  nainstalovány kulisy koncentračního tábora. Tento tábor bude sloužit jako výstavní objekt, připomínající 70 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Heydricha. Unikátní výstavu bude provázet bohatý doprovodný program pro školy i širokou veřejnost – besedy s pamětníky, historiky, filozofy, filmové projekce, komentované prohlídky.
V rámci výstavy se návštěvníkům tábora představí 70 příběhů lidí, kteří se zapojili do československého protinacistického odboje. Mnozí z těchto národních hrdinů našli smrt na popravišti nebo prožili mnoho měsíců utrpení v koncentračním táboře. Seznámíte se také s životními příběhy lidí, kteří poskytli pomoc parašutistům z Anglie, ukrývali u sebe odbojáře nebo uprchlé Židy, podíleli se na zpravodajské práci pro čs. exilové ministerstvo národní obrany.
Výstava si klade za cíl připomenout, kromě známých jmen Gabčíka a Kubiše také osoby méně známé, zato velice významné – patří mezi ně například rodina Moravcových, Fafkových, Khodlových, Zelenky-Hajského, manžele Kotrbovy, Šrámkovy a dalších. Jedná se o osoby, které prokázali obdivuhodnou statečnost a obětavost v boji za svobodu Československa. Připomeňme si ale i vyhlazené vesnice a stovky umučených a popravených lidí, kteří zaplatili svým životem za smrt zastupujícího říšského protektora Heydricha.
Více informací naleznete zde.

Adresa:
Karlovo náměstí
120 00, Praha 2

Kontakty:
+420 221 552 197
info@postbellum.cz
www.postbellum.cz
www.pametnaroda.cz

Vstupné: Zdarma
Bezbariérovost: Ano

Spojení:
Tram: 4, 6, 10, 16, 22, 51, 56, 57, 59 – Karlovo náměstí
Tram: 3, 18, 21, 22, 24, 51, 52, 53, 54, 55,- Karlovo náměstí
Bus: 176, 291 – Karlovo náměstí
Metro: B – Karlovo náměstí

Mapa:

Loading Map....

Pořádané akce

  • V tomto místě není bohužel zatím plánována žádná událost