100. let Československa

Vykradač hrobů – výstava obrazů údajně z lidského popela

tyc

Výstava obrazů, které vytvořil kontroverzní umělec Roman Týc údajně z popela zesnulých. Tvrdí, že v krematoriích vznikají přebytky, tedy popel zesnulých, který končí často bez piety na skládkách a chce tak otevřít diskusi o nezdravém vztahu současné společnosti ke smrti.

 

Autor je veřejnosti znám jako člen sdružení Ztohoven a spoluautor atomového výbuchu na druhém kanálu České televize či upravených semaforů v metropoli.

Nejnovější umělecký projekt Romana Týce nese název Grave Robber neboli Vykradač hrobů. Na obrazech uvidíte 19 kontrastních, jednoduchých portrétů osob různého věku a pohlaví. Kdo jsou, nevíme, údajně jejich obličeje našel umělec na hřbitově, kde získával přebytky zpopelněných ostatků. Právě to, že portréty vypadají jako z náhrobních kamenů a autor zvolil název Vykradač hrobů živí spekulace dokonale. Přitom použití lidského popela v umění není ničím novým.

 

Záměrem Romana Týce je tímto poukázat na „nezdravý vztah současné společnosti ke smrti“ a zároveň naši neúctu k mrtvým. Výstavu považuje za jakousi pietu těm, kteří se jí nedočkali, a proto má být popel po skončení expozice rozprášen na důstojném místě.

Více naleznete na\. http://www.dvoraksec.com/art/exhibition/read/id/43

 

Datum a místo konání:

27.9.2011 10:00 – 25.11.2011 18:00

Dvorak Sec Contemporary

Dlouhá 5
110 00 Praha 1

 

Bezbariérovost: Ano

/zdroj:www.kudyznudy.cz/

 

« « Vladimír Brunton: Portréty slavných | 25. umísťovací výstava opuštěných koček » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář