Dům vláčků

Dum_vlacku1

Aktuálně 20% sleva na vstup v turistických průvodcích.
Expozice Domu vláčků
je určena všem milovníkům velké i malé železnice bez rozdílu věku. Návštěvníky seznamuje s vývojem a výrobou modelové železnice od poloviny minulého století do současnosti. Prohlédnout si zde můžete desítky historických modelů, původní kolejiště ze 70. let, tak i modely současné, které lze díky moderním aplikacím řídit pomocí tabletů či mobilních telefonů. Návštěvníky všech generací spolehlivě upoutá řada funkčních modelových kolejišť různých velikostí a měřítek, které mohou buď sami ovládat, nebo alespoň zasahovat do jejich provozu. Lákavá je i nabídka celé řady dalších atrakcí, nabízejících zážitky pro celou rodinu.

Kolejiště

V měřítku 1:160 upoutá pozornost 7 metrů dlouhý model pražského Negrelliho viaduktu, od jehož stavby nedávno uplynulo 170 let. Do všech podrobností je zpracováno i úzkorozchodné kolejiště Jindřichohradeckých místních drah (JHMD), které je rovněž postaveno v maximální možné míře dle doposud provozovaných úzkorozchodek. Další kolejiště, tentokráte ve velikosti H0, nabízí 26 tlačítek, pomocí kterých se uvádí po činnosti řada interaktivních prvků na kolejišti. Sami návštěvníci tak mohou ovlivňovat dění na něm. Rozhodně nepřehlédnete i 70 m2 velkém kolejiště postavené na improvizované zahradě, na kterém opět uvádějí do provozu vlaky sami návštěvníci, nebo kolejiště digitální, na kterém můžete vyzkoušet všechny technické vymoženosti digitálního věku, včetně on-line jízdy vlaku přenášené na TV.

Dum_vlacku3

Muzeum

Jedinečnou příležitostí je návštěva zdejšího Muzea modelové železnice, jediného svého druhu nejen u nás, ale i ve světě. Přehlednou formou mapuje vývoj a produkci modelové železnice v bývalé Německé demokratické republice v 2. polovině minulého století. Expozice muzea nabízí ucelené sbírky a kompletní produkci modelů, vyráběných firmami Zeuke, Berliner TT-Bahnen a Piko ve velikostech N, TT a H0. Zavzpomínejte na dobu, kdy byla modelová železnice na vrcholu slávy i snem mnohých z nás.

Další atrakce a expozice

V Domě vláčků si mimo jiné můžete na Train simulátoru vyzkoušet řízení lokomotivy, na jízdním kole vyrobit elektrickou energii potřebnou k rozjetí vláčku, vyzkoušet ovládání modelů pomocí tabletu, pro nejmenší je určen dětský koutek, vybavený vláčky pro nejmladší uživatele.

Muzeum i ostatní expozice se budou každoročně rozrůstat o další exponáty, kolejiště a atrakce. Pro všechny je již nyní připraveno stylové posezení, občerstvení, promítání na velkoplošných TV a prodejna suvenýrů.

Dům vláčků se nachází v Praze 6 na Petřinách, v 2. patře bývalého obchodního domu. Petřiny jsou prvním panelovým sídlištěm v Praze, které bylo postaveno v letech 1959 – 69 pro cca 15 000 obyvatel. Dodnes patří k nejzdařilejším realizovaným projektům tohoto typu.

Dům vláčků byl otevřen v listopadu 2015. Spolupracuje s několika výrobci skutečných i modelových železnic, prodejci modelů i modelářských klubů a spolků.

………………………………………………………………………………………………………………………

SLEVA:

………………………………………………………………………………………………………………………

Sleva 2020% Voucher na tuto slevu najdete v turistickém průvodci
Prague City Line Praha 1
Prague City Line Praha 2
Prague City Line Praha 3

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Dům vláčků, Na Petřinách 55, 162 00 Praha 6
Expozice se nachází v 2. patře OC Petřiny

Kontakt:
Info linka: +420 774 715 391
www.dumvlacku.cz

Otevírací doba:
Denně 10:00 – 18:00
Fotografování a filmování: bez omezení

Vstupné:
Základní 240,- Kč
Děti do 15 let, senioři, ZTP 150,- Kč
Děto do 1 m 50,- Kč
Rodinné (2+2) 550,- Kč
Školy 90,- Kč
Školky 50,- Kč

Spojení MHD:
Metrem: Dům vláčků se nachází přímo na stanici metra A – Petřiny, 10 minut jízdy z centra.
Tramvají: K dopravě je možné též využít tramvajových linek a autobusu 191, zastávka Petřiny (změna tramvajových linek plánována na srpen 2016)
Doprava autem: Od srpna 2016 zaváděny parkovací zóny. O víkendech parkování v ulicích sídliště bez omezení.

Vyhledávání dopravního spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Dům vláčků 50.087950, 14.344989 Dům vláčků  Expozice Domu vláčků je určena všem milovníkům velké i malé železnice bez rozdílu věku. Prohlédnout si zde můžete desítky historických modelů, původní kolejiště ze 70. let, tak i modely současné, které lze díky moderním aplikacím řídit pomocí tabletů či mobilních telefonů. • Využijte do 30.12.2016 SLEVU 20% na vstupné  •  Kde najdete voucher? v elektronickém turistickém průvodci Prahou - PragueCityLine Praha 1. Adresa: Dům vláčků, Na Petřinách 55, 162 00, Praha 6 GPS: 50.087950N, 14.344989E Kontakty: tel: +420 774 715 391, info@dumvlacku.cz web: www.dumvlacku.cz Otevřeno: Po – Pá: 10.00 – 18.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Tato trasa je publikována jako součást série poznávacích a naučných tras Prahou, které jsou vhodné pro výlety a procházky Prahou. Trasa vede touto oblastí: Obora Hvězda - Letohrádek Hvězda - Ladronka - Petřín - Strahov - Pražský hrad

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

muzeum_ceskeho_granatu_web

Muzeum českého granátu

Zveme vás do nového Muzea českého granátu s jedinečnou expozicí šperků zdobených výhradně českým granátem. Kolekce je uceleným průřezem šperkařství od raných dob, kdy se granát začal ve šperkařství používat, až do počátku dvacátého století. Dozvíte se vše o historii těžby granátů v českých zemích, technologii broušení a lokalitách výskytu.

» Pokračování »


h

Aktuální tipy na každý víkend!

Sledujte aktuální tipy na víkend. Co dělat, co navštívit, kde zabavit děti. Doufáme, že Vám pomůže při rozhodování jak strávit volný čas.

» Pokračování »


The Chamber_upoutavka

Skutečné dobrodružství v centru Prahy. Nejlepší úniková hra.

Odhalte tajemství císaře Karla IV. v unikátních prostorách ze 14.století! nebo Porazte mocného Hackera a zachraňte svět! nebo Unikněte ze středověkého žaláře v napínavé a dlouho očekávané HŘE NOVÉ GENERACE na Petrském náměstí! a je vám to málo? Možností je mnohem víc ....

» Pokračování »


Ikona Soutěž

Soutěž o 3 romantické hodinové plavby po Vltavě s Prague Boats

Zodpovězte správně soutěžní otázku a 3 z vás získají 2 jízdenky na romantickou vyhlídkovou plavbu po Vltavě s Prague Boats !

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Stahujte ZDARMA turistické průvodce a mapy Prahou !

NOVÝ TURISTICKÝ PRŮVODCE PRAHOU 3 S MAPOU A SLEVOVÝMI KUPÓNY! Projděte si pražský Žižkov, Vítkov, Parukářku, zažijte místní neopakovatelnou atmosféru a nezapomeňte cestou využít slevové kupóny ! Vytiskněte si celého průvodce nebo jen mapu se slevovými kupóny do restaurací a na akce, které budete cestou míjet ! Vyberte si tu nejlepší ! Můžete prohlížet i v tabletu nebo mobilu a kupóny ve vybraném podniku nemusíte mít vytištěné, stačí jen ukázat na obrazovce vašeho pomocníka !

» Pokračování »


prague-_teddy_obrazek_balicek_hneda1

30% sleva na Prague Teddy 2017 - první český výstavní veletrh

Milujete medvědy, medvídky, medvědária? Máte děti, které mají své malé chlupaté kamarády a všude je nosí s sebou? A nebo hledáte toho nejkrásnějšího medvídka pro někoho blízkého? Tak právě pro vás máme skvělou nabídku. Využijte 30% slevu na první český medvědí festival a výstavní veletrh. 25. - 26. března. A děti s sebou !

» Pokračování »


puzzle room

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

 

« « Výstava TITANIC prodloužena do 10.07.2016. | Dinopark » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář