Anežka Live! – rodinná nedělní slavnost

Anežka Live! - rodinná nedělní slavnost

Datum konání:
30.6.2020 - 31.8.2020 : 14:00 - 18:00

Místo:
Klášter sv. Anežky České - Národní galerie v Praze

Kategorie


V úterý 30. června zahajuje Národní galerie Praha oblíbené letní programy pod hlavičkou Anežka LIVE v Klášteře sv. Anežky České. Po celé léto zde budou probíhat veřejné sportovní aktivity, autorská čtení, besedy, workshopy, taneční a divadelní představení a oblíbené letní kino.Anežka LIVE je již etablovaná značka, pod kterou si lze představit různorodé aktivity v malebných zahradách i dalších prostorách Anežského kláštera. Již počtvrté, tentokrát však v lehce modifikovaném formátu, zde v průběhu celého léta budou probíhat doprovodné programy pro veřejnost, jejichž účelem je aktivní trávení volného času, umělecké zážitky a setkávání se na čerstvém vzduchu. Součástí programu budou autorská čtení, besedy, workshopy, letní kino, živé umění – taneční a divadelní představení, lekce jógy či Tai Chi.Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor bude představeno několik autorských čtení a besed s autory, startujeme 30. 6. v 18.00 křtem audioknihy Mé cesty do hlubin mozku, kterou dle vyprávění významného českého neurochirurga Vladimíra Beneše sepsal novinář a spisovatel Martin Moravec. Dalším hostem bude herec Jiří Langmajer, který audioknihu načetl. Úvodní slovo pronese generální ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma. Touto slavnostní událostí bude Anežka LIVE oficiálně zahájena.

Anežka LIVE

Návštěvníci budou moci vybírat z bohaté nabídky sportovních aktivit, cvičit se bude jóga a Tai Chi. Lektorka Soňa Zdráhalová o svých lekcích říká: „V lekcích jógy propojuji různé jógové styly i zdravotní cvičení. Vnímám energii cvičících a tomu přizpůsobuji vedení hodiny. Často nabízím různě obtížné varianty cviků, aby si užil každý bez rozdílu věku i zkušeností. Zapojit se můžou opravdu všichni, začátečníci i pokročilí. Každý, kdo hledá odreagování od všedního dne, protažení těla a zklidnění mysli má možnost vše nalézt ve sv. Anežce.“

Do léta můžete vtančit také spolu s lektorkou Markétou Faustovou, která o sobě říká, že je duší tanečník, a proto i jógu vnímá jako tok energie, ve kterém nachází radost a aktivitu i klid zároveň. Tento pocit přenáší na své studenty ve svých lekcích, jejichž cílem je protažení, posílení, odpočinek od myšlenek, rozdýchávání zablokovaných partií – cesta k nové inspiraci přes poznávání a ovládání vlastního těla. Těšit se můžete i na speciální červencovou lekci s Markétou v kostele sv. Salvátora, s hudebním doprovodem.

Cvičení Flow formy a Lymfa flow aneb cvičení pro zdraví a pohodu představí lektor Tai Chi Ivan Trebichavský. Veškerá cvičení jsou nízkozátěžová, každý je cvičí dle svých možností a jenom to co chce, člověk by se u nich neměl zadýchat, ani výrazně zapotit. Prostor bude pro dotazy a konzultace s lektorem, lekce jsou English friendly. Ve spolupráci s Českou obcí sokolskou můžete díky cvičení podpořit Alianci žen s rakovinou prsu.Program letos obohatí famózní akrobaté Losers Cirque Company. Jako první uvedou v zahradách kláštera hereckou, taneční a akrobatickou inscenaci Kolaps, která propojuje typický „loserovský“ humor s vrcholnou akrobacií a audiovizuální scénou tvořenou studiem Hyperbinary. Druhým titulem bude tanečně-akrobatická inscenace na motivy knihy Jonathan Livingston Racek s názvem Vzduchem.Stejně jako vloni, chybět nebude ani populární letní kino s originálním výběrem artových filmů. I letos se bude také pravidelně promítat na střeše Veletržního paláce. Letnímu kinu ve „Veletržáku“ budou patřit úterý a čtvrtky.V Anežském klášteře lze navštívit stálou expozici Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550. Vstup do areálu kláštera, včetně jeho zahrad se sochařským parkem a prohlídkového okruhu, je celoročně volný. Vstupné programu Anežka LIVE se liší podle jednotlivých akcí (50 – 350 Kč).

Více informací zde: 

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa a Kontakt:

………………………………………………………………………………………………………………………

Národní galerie v Praze – Klášter sv.Anežky České
Klášter sv.Anežky České
110 00 Praha 1

GPS: N 50°5.51500′, E 14°25.40295′

GPS: 50°5’30.900″N, 14°25’24.177″E

Kontakty:

Tel: +420 221 879 216
Email: ak.educ@ngprague.cz
Web:  www.ngprague.cz

Bezbariérovost: Ano

………………………………………………………………………………………………………………………

Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou

………………………………………………………………………………………………………………………
Bus: 207 - Nemocnice Na Františku/Dlouhá třída

Tram: 26, 6, 15, 14, 8, 2, 7 - Dlouhá třída

………………………………………………………………………………………………………………………

Popis hromadné dopravy v Praze:

………………………………………………………………………………………………………………………
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

Zajímavé odkazy – čtěte také:

………………………………………………………………………………………………………………………
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

Mapa:

Loading Map....