2018 Prague Candy Festival

Halloween

halloween-151618__180

Halloween, tento veselý svátek u nás sice nemá dlouhou tradici (upřednostňujeme dušičky), ale rychle se zabydluje. Vždyť, proč ne (je přece původně keltský a trochu té keltské krve pravděpodobně proudí v každém z nás). Děti ho milují, a kdo by se rád nebavil. V Praze se každý rok koná víc a víc skvělých halloweenských akcí –  a jak jinak, než se strašidelnou tématikou. Jejich nejobsáhlejší seznam najdete zde a pro všechny, kteří nevědí, proč jej slavit, jak tomu bývalo kdysi, přidáváme informace o tomto svátku. 

halloween-2614593_500_web_

………………………………………………………………………………………………………………………

Kam na halloweenské akce tento rok:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

Historie a tradice hallowenských akcí:

………………………………………………………………………………………………………………………

Kde se vlastně Halloween vzal, proč jej lidé slaví a s jakými zvyky je spojován? Víte vůbec, proč se právě na Halloween dlabou obličeje z dýní

Historie Halloweenu

Halloween představuje anglosaský lidový svátek. Slaví se každoročně 31. října den před Svátkem všech svatých a Dušičkami. Kořeny tohoto svátku vycházejí z prastaré tradice dávných Keltů, kteří se loučili s létem a slavili příchod nového roku přesně tento den. Samotný název označuje anglickou zkratku „All Hollows Day“, tedy Předvečer Všech svatých.

Halloween1

Jak vypadají oslavy
K oslavám Halloweenu neodmyslitelně patří strašidla, vyřezávané dýně se světlem uvnitř, duchové, čarodějnice a hlavně strašidelné kostýmy. Ty si oblékají zejména děti, které v tajuplných maskách obcházejí domy s tradičním pořekadlem „Trick or treat“ – „Koledu, nebo vám něco provedu“ a koledují o sladkosti. Podle všeho symbolizují tyto převleky snahu přiblížit se duchům zemřelých. Svátek je oblíbený zejména v Americe, Anglii, Austrálii a jiných anglicky mluvících zemích.

Proč právě vydlabané dýně?
Když se řekne Halloween, řadě z nás se vybaví především vydlabané obličeje v oranžových tykvích. I tento zvyk je opředen zajímavou legendou. Traduje se, že kdysi dávno žil muž jménem Hrozný Jack, který byl tak zlý, že ho nechtěli vzít ani do pekla. Od té doby se Jack s takto vydlabanou dýní toulal světem a hledal si kamaráda.

Halloween2

Halloween v Čechách
V České republice
oslavy Halloweenu příliš velkou tradici nemají, ale zabydlují se. Upřednostňují je zejména děti, které se rády převlékají za strašidla, dlabou dýně apod. V České republice se namísto Halloweenu slaví Svátek všech svatých, nazývaný též Dušičky. Lidé v tento den navštěvují hřbitovy a vzpomínají na své zemřelé. Halloween se slaví 31. října den před Svátkem všech svatých a Dušičkami

Další výstavy, akce a informace naleznete v kalendáři akcí – kliknutím zde přejdete do kalendáře

Upozornění: informace uvedené v jednotlivých článcích uvádějí sami organizátoři výstavy. Internetové stránky www.praguecityline.cz nemohou garantovat aktuálnost a pravdivost těchto informací.

Prague Boats 1

Vyhlídkové plavby po Vltavě

Zcela výjimečné pohledy na Prahu, nejlepší místa na fotografování, slavné historické památky ze zcela jiného úhlu pohledu, komfortní prostředí lodí, nejmodernější flotila v Praze. Zkuste to !

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


Faer_House_230x230

Prague Fear House - Dům hrůzy

Navštivte první Dům hrůzy ve střední Evropě. Máte rádi horory a adrenalin? Tak právě pro vás je tady. Zažijete napětí ze strašidelné prohlídky. Součástí Domu hrůzy je také strašidelný bar, kde si můžete v klidu vychutnat kávu nebo drink.

» Pokračování »


Puzzle_Room_230x230

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »