Muzeum kostek 2019

Halloween

halloween-151618__180

Halloween, tento veselý svátek u nás sice nemá dlouhou tradici (upřednostňujeme dušičky), ale rychle se zabydluje. Vždyť, proč ne (je přece původně keltský a trochu té keltské krve pravděpodobně proudí v každém z nás). Děti ho milují, a kdo by se rád nebavil. V Praze se každý rok koná víc a víc skvělých halloweenských akcí –  a jak jinak, než se strašidelnou tématikou. Jejich nejobsáhlejší seznam najdete zde a pro všechny, kteří nevědí, proč jej slavit, jak tomu bývalo kdysi, přidáváme informace o tomto svátku. 

halloween-2614593_500_web_

………………………………………………………………………………………………………………………

Kam na halloweenské akce tento rok:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

Již proběhlé Halloweenské akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

Historie a tradice hallowenských akcí:

………………………………………………………………………………………………………………………

Kde se vlastně Halloween vzal, proč jej lidé slaví a s jakými zvyky je spojován? Víte vůbec, proč se právě na Halloween dlabou obličeje z dýní

Historie Halloweenu

Halloween představuje anglosaský lidový svátek. Slaví se každoročně 31. října den před Svátkem všech svatých a Dušičkami. Kořeny tohoto svátku vycházejí z prastaré tradice dávných Keltů, kteří se loučili s létem a slavili příchod nového roku přesně tento den. Samotný název označuje anglickou zkratku „All Hollows Day“, tedy Předvečer Všech svatých.

Halloween1

Jak vypadají oslavy
K oslavám Halloweenu neodmyslitelně patří strašidla, vyřezávané dýně se světlem uvnitř, duchové, čarodějnice a hlavně strašidelné kostýmy. Ty si oblékají zejména děti, které v tajuplných maskách obcházejí domy s tradičním pořekadlem „Trick or treat“ – „Koledu, nebo vám něco provedu“ a koledují o sladkosti. Podle všeho symbolizují tyto převleky snahu přiblížit se duchům zemřelých. Svátek je oblíbený zejména v Americe, Anglii, Austrálii a jiných anglicky mluvících zemích.

Proč právě vydlabané dýně?
Když se řekne Halloween, řadě z nás se vybaví především vydlabané obličeje v oranžových tykvích. I tento zvyk je opředen zajímavou legendou. Traduje se, že kdysi dávno žil muž jménem Hrozný Jack, který byl tak zlý, že ho nechtěli vzít ani do pekla. Od té doby se Jack s takto vydlabanou dýní toulal světem a hledal si kamaráda.

Halloween2

Halloween v Čechách
V České republice
oslavy Halloweenu příliš velkou tradici nemají, ale zabydlují se. Upřednostňují je zejména děti, které se rády převlékají za strašidla, dlabou dýně apod. V České republice se namísto Halloweenu slaví Svátek všech svatých, nazývaný též Dušičky. Lidé v tento den navštěvují hřbitovy a vzpomínají na své zemřelé. Halloween se slaví 31. října den před Svátkem všech svatých a Dušičkami

Další výstavy, akce a informace naleznete v kalendáři akcí – kliknutím zde přejdete do kalendáře

Upozornění: informace uvedené v jednotlivých článcích uvádějí sami organizátoři výstavy. Internetové stránky www.praguecityline.cz nemohou garantovat aktuálnost a pravdivost těchto informací.

foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »