Den dětí

Oslavy Dne dětí připadají už po mnoho let na 1. června. Tento den ale není pouze dnem, kdy jsou pro děti pořádány zábavné programy plné soutěží a her. Poznejte historii Mezinárodního dne dětí a především jeho hlavní význam – snahu upozornit na problémy, které trápí děti po celém světě.

Historie Mezinárodního dne dětíDen deti
Historie Mezinárodního dne dětí má dalekosáhlé kořeny, sahající až do roku 1920, kdy zakladatel Turecké republiky a milovník dětí, Mustafa Kemal Atatürk, vyhlásil 23. dubna 1920 Dnem dětí. Od té doby je v Turecku Den dětí oslavován právě 23. dubna.

Vraťme se ale zpět do České republiky. Zde se Den dětí slavil již v období první republiky. Oslavy se nijak výrazně nelišily od současných. Pro děti byly ve školách pořádány různá divadelní přestavení a hry. V Československu byl 1. červen oficiálně uznán jako Mezinárodní den dětí v roce 1950. Dětem byla zaručena i práva na život v míru, právo na péči o zdraví a harmonický vývoj v podmínkách svobody.

Akce a události pořádané na Den dětí
Žádné Události

Již proběhlé

 

Akce a události pořádané na Den dětí 2015Akce budeme průběžně doplňovat

__________________________________________________________________________
Balíčky pro mimopražské

apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 __________________________________________________________________________

Další výstavy, akce a informace naleznete v kalendáři akcí – kliknutím zde přejdete do kalendáře

Nenašli jste velikonoční akci  o které víte ?  Pořádáte akci a chcete ji uveřejnit ? Prosím napište nám na info@praguecityline.cz.

Upozornění: informace uvedené v jednotlivých článcích uvádějí sami organizátoři výstavy. Internetové stránky www.praguecityline.cz nemohou garantovat aktuálnost a pravdivost těchto informací.