Restaurace u Železných vrat

u_zeleznych_vrat_foto1

Typ kuchyně: česká, mezinárodní
Adresa: Michalská 19, Praha 1

Tajemné uličky Starého Města osvícené sporým světlem byly vždy spojeny s příjemnou procházkou zakončenou v některé s místních vináren či restaurací. Mezi ty oblíbené patřila vinárna Železná vrata, kde bylo vždy živo a jen těžko se tu shánělo místo. Uragán 90. let kdy klasické bylo oblíbeným heslem „Otevíráme se Evropě“, nepřálo, alespoň z pohledu tehdejších podnikatelů české či kontinentální kuchyni. A tak se z příjemné vinárny stala indická restaurace. Změnou majitele celého komplexu budov se proměnil i přístup k restauraci.

Exotika, která do historického centra Prahy, kterou tvořil Karel IV. a Rudolf II. tak trochu nezapadá, zmizela a opět se objevila restaurace, která je si klade poměrně vysoký cíl, být rodinnou restaurací s domáckou atmosférou. „Náš jídelní lístek je bohatý, ale v podstatě uvaříme to, co si host sám přeje.“. Faktem ovšem je, že mnohokrát host ani netuší, co vlastně chce a je na předvídavosti a jakési jasnozřivosti personálu co mu nabídnout. O to nemusí mít v restauraci Železná vrata host strach. „Navíc nabízíme degustační menu o šesti chodech, což může být spojeno i s degustací vín, takže pro příště si už člověk může vybrat, třeba z nabídky místní kuchyně. A co Železná vrata vaří? Je tu kuchyně evropská, ale samozřejmě česká, protože jak se ukazuje, turisté a ani Pražané, nechodí do restaurací proto, aby pojídali exotiku (tu mají jen jako cosi výjimečného), ale aby jedl to, na co jsou zvyklí. „Když bych měl stručně charakterizovat naši kuchyni, tak bych řekl, že jsme vybrali to nejlepší z evropské kuchyně, především francouzské a italské a samozřejmě jsem nezapomněli ani na českou kuchyni. Doporučit bychom mohli naši specialitu pomalu pečený glazírovaný bůček.“.

„Troufám si tvrdit, že v nabídce vín nyní předčíme i dřívější známou vinárnu, nabízíme totiž 100 druhů vín nejen z Moravy, z vyhlášených evropských vinařských oblastí a také z Nového světa.“ . Restaurace Železná vrata prožívá skutečnou renesanci a možná se tak vrací do doby dávno minulé, kdy byla Praha kulturním centrem Evropy. A tak tu hraje francouzský klavírista, objevíte kanadskou servírku, hosty ze všech koutů světa a samozřejmě i další personál je svým národnostním složením podobný kadlubu Prahy jako evropské metropole.

Fotogalerie:

 

Adresa:

Iron Gate “Železná vrata” Restaurant
Michalská 19
110 00 Prague 1
GPS: 50.085633N, 14.419873E

 

Kontakty:

Tel: +420 225 777 777
Fax: +420 225 777 778
E-mail: reception@irongate.cz
Web: www.irongaterestaurant.cz

 

Otevřeno:

Po – Ne: 18.00 – 23.00

 

Nabídka restaurace:

√ Česká kuchyně
√ Mezinárodní kuchyně
x Pizza
√ Grill
√ Čepované pivo
x Pivo z tanku
√ Pravidelné denní menu
x Snídaně
x Donáška
x Cocktail bar

 

Přijímané platební karty:

√ VISA
√ MasterCard

 

Přijímané stravenky:

-

 

Vybavení restaurace:

x Zahrádka
x Grill
√ Internet, WIFI
x Vlastní parkoviště
x Zdarma parkování v okolí
x Kuřácká část
√ Salonek
√ Klimatizace
x Odsávání vzduchu
√ Televize
x Živá hudba
√ Bezbairiérový přístup
x Dětské venkovní hřiště
x Vnitřní dětský koutek
x Dětské menu
x Dětské porce
x Vstup se zvířetem

 

Dopravní spojení:

metro: trasa A – stanice Můstek

 

Turistické průvodce okolí:

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

 

Mapa:

loading map - please wait...

Restaurace u Železných vrat 50.085633, 14.419873 Restaurace U železných vrat Tajemné uličky Starého Města osvícené sporým světlem byly vždy spojeny s příjemnou procházkou zakončenou v některé s místních vináren či restaurací. Mezi ty oblíbené patřila vinárna Železná vrata, kde bylo vždy živo a jen těžko se tu shánělo místo. Adresa: Iron Gate “Železná vrata” Restaurant Michalská 19 110 00 Prague 1 GPS: 50.085633N, 14.419873E Kontakty: Tel: +420 225 777 777 Fax: +420 225 777 778 E-mail: reception@irongate.cz Web: www.irongaterestaurant.cz Otevřeno: Po – Ne: 18.00 – 23.00 Více informací o restauraci - klikněte zde

« « 7 Tacos Restaurant Steak & Grill | Restaurace Lobby & Garden a restaurace Chateau St. Havel » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář