Archiv "vstup zdarma":

Pha1-kostel-sv.-Mikulase021

29. 12. 2016

Kostel svatého Mikuláše – představení památky

Průčelí kostela svatého Mikuláše patří mezi dominanty Staroměstského náměstí v Praze. Barokní kostel za sebou zanechal pestrou historii, kterou jsme se rozhodli vám přiblížit. Zavedeme vás i do interiéru, kde budete moci obdivovat doposud původní výzdobu. Dnes je kostel vyhledávaný nejen pro bohoslužby, ale také pro pravidelné hudební koncerty. » Pokračování »

pha-kostel-sv-mikulase07

29. 12. 2016

Kostel sv. Mikuláše renovovali vojáci

Kostel sv. Mikuláše je původem gotický a sloužil jako farní kostel Starého Města ještě před dokončením Týnského chrámu. Po bitvě na Bílé hoře v roce 1620 a následné rekatolizaci Čech kostel získali benediktini, v letech 1732 – 1735 byl však přestavěn ve vrcholně barokním slohu Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem. » Pokračování »

Vanocni trhy

14. 12. 2014

Vánoční trhy v Praze

K oslavám příchodu Vánoc neodmyslitelně patří vánoční trhy. Nikdo z nás by si předvánoční čas jistě nedokázal představit bez vůně vánočního cukroví, svařeného vína, zpěvu vánočních koled a prodeje dárků i dekorací. V Praze zanedlouho opět vyrostou vánoční tržiště. Zajímá vás, na kterých místech si budete moci zakoupit tradiční vánoční zboží? Tady jsou. » Pokračování »