Archiv "Mosty":

1. stránka (z celkem 2)12
Pha1 - Karluv mostt101109_003

3. 1. 2017

Sochy na Karlově mostě, část IX.

Pomalu se blížíme do konečné stanice naší procházky po sochách Karlova mostu v Praze. V tomto článku se podíváme na tři sochy a sousoší  pravé strany mostu.  Seznámíme Vás  se  sochou  svatého Jana Křtitele, dále se posuneme k soše sv. Anny prabáby Ježíška a nakonec nás čeká  sousoší svatého Kříže  zvané Kalvárie. » Pokračování »

Pha1 - Karluv most110518_016

3. 1. 2017

Sochy na Karlově mostě, část I.

V tomto článku se podíváme na významné památky barokního sochařství,  Sousoší svatého Iva, Sousoší svaté Barbory se svatou Markétou a svatou Alžbětou a Sousoší Piety, které jsou umístěny vedle sebe nedaleko Staroměstské mostecké věže. » Pokračování »

27. Sousosi Sv. Jana z Mathy, Felixe  z Valois a Ivana110628_005

3. 1. 2017

Sochy na Karlově mostě, část V.

Naše putování po sochách a sousoších Karlova mostu nás zavedlo od Staroměstské mostecké věže přes Kampu až k Malostranským mosteckým věžím. V tomto článku nás čeká seznámení s pár posledními sochami na jižní straně mostu. Jmenovitě to jsou: Socha svatého Vojtěcha, Sousoší svatého Jana z Mathy se svatým Felixem z Valois a svatým Ivanem a socha svatého Václava. 

» Pokračování »

20. Socha sv. Judy Tadease110628_002

3. 1. 2017

Sochy na Karlově mostě, část VII.

Vítáme Vás  na procházce Karlovým mostem. Opět se podíváme na sochy a sousoší pravé strany Karlova mostu. Dnes nás čekají sochy a sousoší patronů a světců. Pojďme si prohlédnout sochu svatého Kajetána od Brokoffa, či Kohlovu sochu svatého Augustina.  a nakonec  sochu svatého Judy Tadeáše. » Pokračování »

Pha1 - Karluv most019

3. 1. 2017

Karlův most – pověsti a legendy

Kolem starobylých památek se od nepaměti vytvářely pověsti a legendy. Ať už byly založené na pravdě či nikoliv, lidé si je po staletí předávali z generace na generaci. My jsme pro Vás ty nejzajímavější z nich připravili. » Pokračování »

18. Socha sv. Antonina Paduanskeho110628_002

3. 1. 2017

Sochy na Karlově mostě, část VIII.

Opět je tu procházka po Karlově mostě v Praze. V tomto článku se podíváme na dvě sochy pravé strany mostu.  Seznámíme Vás  se  sochou svatého Antonína Paduánského a se sousoším  svatého Norberta se svatým Václavem a svatým Zikmundem.  » Pokračování »

Pha1 - Karluv most033

3. 1. 2017

Karlův most- základní popis

Karlův most, který po staletí střeží cestu mezi Starým Městem a Malou Stranou, je bezpochyby jedním z nejnavštěvovanějších míst Prahy. Zajímavá vás, proč tomu tak je? Lidé jej vyhledávají pro unikátní architektonické prvky, druzí touží odhalit historická tajemství nejstaršího pražského mostu, vrátit se zpět do dob honosných královských průvodů nebo spatřit jedinečnou galerii těch nejlepších sochařských děl. » Pokračování »

9. Sousosi sv. Frantiska Xaverskeho_110628_001

3. 1. 2017

Sochy na Karlově mostě – část II.

V tomto článku se opět podíváme na sochy Karlova mostu Mezi nejhodnotnější  sochy mostu patří sousoší  svatého Františka Xaverského. Dále se zaměříme na   Sochu svatého Josefa, svatého Kryštofa a nakonec  také Sousoší svatého Františka Borgiáše » Pokračování »

28. Socha sv. Vita110628_001

3. 1. 2017

Sochy na Karlově mostě, část VI.

V tomto článku o sochách a sousoší Karlova mostu se přesuneme na pravou část. Čekají nás  opět 3 sochy. Socha svatého Filipa Benicia, která je jedinou mramorovou sochou na mostě.  Dále si  socha českého patrona svatého Víta a nakonec sousoší svatého Salvátora se svatým Kosmou a Damiánem, které pro Karlův most nechala vytvořit fakulta Karlovy univerzity v Praze. » Pokračování »

Karlův most

3. 1. 2017

Karlův most – zajímavosti

Denně po Karlově mostě projdou tisíce Pražanů a turistů. Jdou, dívají se na památky anebo pospíchají do práce a večer domů. Ale víme, po jak cenné památce nás nohy nesou? Známe čím je tento kamenný skvost cenný? Přečtěte si něco málo o zajímavostech mostu. » Pokračování »

1. stránka (z celkem 2)12