Archiv "na výlet s kočárkem":

1. stránka (z celkem 2)12
Ostrov Kampa - Čertovka

3. 1. 2017

Čertovka – ráj turistů i filmařů

Pražský ostrov Kampa společně s Čertovkou patří mezi tajemná místa Staré Prahy. Žijí zde opravdu čerti a vodníci? Vydejme se nyní po proudu Vltavy, abychom poznali dosud dochované historické mlýny a místa, které si filmaři vybírají pro natáčení známých filmů. Vždyť je to místo, kde žili Holanovic děti a jejich chobotničky z II. patra. » Pokračování »

Praha 1 - Staroměstská radnice - Orloj

29. 12. 2016

Legendy o Staroměstském orloji

Od pradávna se utvářely legendy, a to ať už pravdivé, či nikoliv. Stejně tak tomu bylo i v případě Staroměstského orloje, který se podobnými pověstmi jen hemží. Zda jsou založeny na pravdě nebo ne, necháme na vašem posouzení. Odhalme společně tajemství pražských astronomických hodin. » Pokračování »

Orloj - Astrolab005

29. 12. 2016

Staroměstský orloj – astronomický ciferník

Pochopení veškerých funkcí Staroměstského orloje je velmi složité. Za pomoci mnoha jeho částí, ukazatelů a symbolů je možné zjistit nejen čas, ale například také aktuální znamení zvěrokruhu, postavení Slunce či Měsíce a mnoho dalších informací. Abyste se ve Staroměstském orloji lépe vyznali, naučíme vás některé z jeho funkcí rozeznat. » Pokračování »

Kalendářní deska

29. 12. 2016

Staroměstský orloj – kalendářní deska

Pod astronomickým ciferníkem Staroměstského orloje je umístěn překrásný, historicky velmi vzácný kalendář. Kromě znamení zvěrokruhu kalendář určuje jednotlivé dny a měsíce, ale také významné církevní svátky. Kalendář obsahuje alegorie s venkovskou tématikou. Nyní se vysvětlíme, jak celý kalendář funguje. » Pokračování »

Praha 1 - Staroměstský orloj - Apoštolové

29. 12. 2016

Sochy a postavy na Staroměstském orloji

Jakmile Staroměstský orloj dosáhne každé celé hodiny, začne se před ním hromadit obrovské množství lidí. Důvody, proč se orloj stal velmi oblíbeným turistickým cílem, jsou velmi snadné. Každou celou hodinu se totiž spustí mechanizmus, díky kterému se rozpohybují všechny postavičky, které jsou na orloji umístěny. » Pokračování »

Obálka_Historická Praha

28. 9. 2012

Bezbariérová trasa Prahou: Starým městem k Josefovu

Náměstí Republiky – Celetná – Staroměstské náměstí – Pařížská – Židovské město – ulice 17. listopadu

Náš další výlet povede historickou oblastí Staroměstského náměstí, jehož historie sahá až do . století, kdy náměstí tvořilo křižovatku dalekých obchodních cest a sloužilo jako tržiště, které bylo známé po celé tehdejší Evropě, a pražského Židovského města, kde překvapivě nalezneme řadu bezbariérových možností. » Pokračování »

Pha7 - Stromovka

20. 1. 2012

Stromovka v časech minulých

Stromovka, původně Královská obora, je majestátní zelený komplex typu anglické zahrady a se svou rozlohou bezmála 95 ha je mezi pražskými zahradami největší. Stala se nepochybně jedním z pražských symbolů. Jak šla Prahou historie, v dobách míru i válek, setkávali se zde celé generace lidí – významných i bezejmenných. Byla tichým svědkem slavných i těch méně šťastných dob českého národa a chybělo málo, aby se dočkala vlastního zániku. » Pokračování »

Pha7 - Stromovka110506_059

2. 8. 2011

Stromovka po miléniu

Královská obora lidově Stromovka prošla v letech minulých opravdu pohádkovou proměnou. Jako se  ošklivé kačátko proměnilo v krásnou labuť, tak i  dnešní park nabízí rybníčky, dětská hřiště, upravené trávníky a samozřejmě příjemné hospůdky a kavárničky a také planetárium. Pojďme se podívat co se zde  v posledních letech  událo. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - MEZI VÁCLAVSKÝM NÁMĚSTÍM A NÁMĚSTÍM REPUBLIKY

10. 4. 2011

Bezbariérová trasa Prahou: Mezi Václavským náměstím a náměstím Republiky

Václavské náměstí – Můstek – Rytířská – Betlémské náměstí – Liliová – Smetanovo nábřeží – Národní – Na Příkopě – Náměstí Republiky

Trasa nám ukáže části Starého a Nového Města nás zavede do muzeí a dalších expozic, které jsou ukázkami vědecké a umělecké historie nejen Prahy, ale i celé země. Navštívíme místa s neopakovatelnou atmosférou, kde si staleté kulturní tradice podávají ruku s moderní dobou. Už začátek trasy na Václavském náměstí je tohoto důkazem, vždyť právě zde se také nachází proslulý pomník českého patrona sv. Václava. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - PRAŽSKÝMI SADY

20. 3. 2011

Bezbariérová trasa Prahou: Pražskými sady

Chotkovy sady – Letenské sady – Stromovka – Výstaviště – Nádraží Holešovice

Tato vyjížďka také navazuje na trasu procházející Pražským hradem a na rozdíl od ní ji můžeme označit za odpočinkovou. Hlavní vodící linkou této trasy je jedna z význačných událostí naší ne tak dávné historie, a tou je Jubilejní zemská výstava v Praze roku 1889 . Její neopakovatelné exponáty budeme na naší cestě dnes obdivovat na různých místech, kam byly po výstavě natrvalo přemístěny. » Pokračování »

1. stránka (z celkem 2)12